www.svethardware.cz
>
>
>

Alphabet poprvé vykázal meziroční pokles příjmů, mohou za to reklamy Googlu

Alphabet poprvé vykázal meziroční pokles příjmů, mohou za to reklamy Googlu
, , aktualita
Alphabet, mateřská společnost Googlu, poprvé v historii vykázala meziroční pokles příjmů. Za propadem stojí zejména reklamy Googlu, které výrazně ovlivnila koronavirová pandemie a značný odliv inzerentů.
K oblíbeným
reklama
Zatímco v Applu mohli s dosaženými výsledky za uplynulé čtvrtletí hodně slavit, u Alphabetu, který je mateřskou společností Googlu, už takové nadšení nepanovalo. Stále však šlo ale o velmi dobré výsledky a v předburzovním obchodování hodnota akcií vzrostla o 0,6 %. Příjmy nicmén poprvé v historii meziročně klesly (v Q2/20 proti Q2/19), a to z 38,9 na 38,3 mld. USD, což je 2% pokles. Příznivé je to, že pokles je mnohem menší, než se očekával. Méně příjemné je to u zisku, kde došlo k poklesu z 9,18 na 6,38 mld. USD a provozní marže se tak snížila ze 24 % na 17 %. Čistý zisk pak klesl z 9,95 na 6,96 mld. USD. A asi nikoho nepřekvapí, že za tím stojí koronavirová pandemie.
 
Google logo
 
Ta totiž výrazně ovlivnila stěžejní byznys Alphabetu, vyhledávání v Googlu a reklamy, kde došlo k poklesu z 23,6 na 21,3 mld. USD (-9,8 %). Nejistá doba výrazně snížila chuť inzerentů dávat peníze do reklamy, což se negativně projevilo na hospodaření Googlu. Naopak v případě reklam na YouTube sice také došlo nejprve k propadu, ale ten z toho ve výsledku vyšel lépe a příjmy zvýšil z 3,6 na 3,81 mld. USD (+5,8 %). Stejně jako u Applu, i zde měla koronavirová pandemie dobrý dopad na online práci a výuku, takže služby Google Cloud meziročně vzrostly o 43,2 % z 2,1 na 3,0 mld. USD.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Samsung dosáhl rekordních 5,23 Gbps na 5G síti Samsung dosáhl rekordních 5,23 Gbps na 5G síti
Společnosti Samsung se povedlo překonat rekord v přenosové rychlosti na 5G síti. Konkrétně jde o přenos na jedno zařízení, kdy bylo dosaženo 5,23 Gbps. Navíc šlo o běžně dostupný telefon na trhu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
JWST prošel 17denními finálními funkčními testy, říjnový start stále platí JWST prošel 17denními finálními funkčními testy, říjnový start stále platí
Čím více se blíží říjnový termín startu James Webb Space Telescope (JWST), tím pravděpodobnější je, že už nenastane žádné další zdržení. Nyní navíc přichází dobrá zpráva, a sice potvrzení o dokončení finálních funkčních testů. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
JPR: dodávky PC v závěru předchozího roku prudce rostly, ovšem co GPU? JPR: dodávky PC v závěru předchozího roku prudce rostly, ovšem co GPU?
Společnost Jon Peddie Research vypustila do světa další přehled o stavu trhu s GPU, a to samostatnými i integrovanými. Potvrzuje se nám tu, že poptávka po PC byla opravdu vysoká, ovšem co dodávky samostatných GPU?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Těžaři se už nepokrytě zaměřili na herní notebooky Těžaři se už nepokrytě zaměřili na herní notebooky
Už nějaký ten pátek víme, že někteří těžaři kryptoměn začali využívat i celé nové herní notebooky, a to jednoduše proto, že jsou celkově dostupnější než samostatné grafiky. Nyní už je tento trend zřejmý. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Blíží se Samsung 980, SSD bez DRAM cache Blíží se Samsung 980, SSD bez DRAM cache
Nový Samsung SSD 980 Pro už je dávno na trhu, ovšem nyní se dozvídáme o modelech Samsung SSD 980, které by někdo mohl s verzí Pro snadno zaměnit. Dostal by ale SSD bez vlastní DRAM cache.   
Dnes, aktualita, Jan Vítek