www.svethardware.cz
>
>
>

Alphabet poprvé vykázal meziroční pokles příjmů, mohou za to reklamy Googlu

Alphabet poprvé vykázal meziroční pokles příjmů, mohou za to reklamy Googlu
, , aktualita
Alphabet, mateřská společnost Googlu, poprvé v historii vykázala meziroční pokles příjmů. Za propadem stojí zejména reklamy Googlu, které výrazně ovlivnila koronavirová pandemie a značný odliv inzerentů.
K oblíbeným
reklama
Zatímco v Applu mohli s dosaženými výsledky za uplynulé čtvrtletí hodně slavit, u Alphabetu, který je mateřskou společností Googlu, už takové nadšení nepanovalo. Stále však šlo ale o velmi dobré výsledky a v předburzovním obchodování hodnota akcií vzrostla o 0,6 %. Příjmy nicmén poprvé v historii meziročně klesly (v Q2/20 proti Q2/19), a to z 38,9 na 38,3 mld. USD, což je 2% pokles. Příznivé je to, že pokles je mnohem menší, než se očekával. Méně příjemné je to u zisku, kde došlo k poklesu z 9,18 na 6,38 mld. USD a provozní marže se tak snížila ze 24 % na 17 %. Čistý zisk pak klesl z 9,95 na 6,96 mld. USD. A asi nikoho nepřekvapí, že za tím stojí koronavirová pandemie.
 
Google logo
 
Ta totiž výrazně ovlivnila stěžejní byznys Alphabetu, vyhledávání v Googlu a reklamy, kde došlo k poklesu z 23,6 na 21,3 mld. USD (-9,8 %). Nejistá doba výrazně snížila chuť inzerentů dávat peníze do reklamy, což se negativně projevilo na hospodaření Googlu. Naopak v případě reklam na YouTube sice také došlo nejprve k propadu, ale ten z toho ve výsledku vyšel lépe a příjmy zvýšil z 3,6 na 3,81 mld. USD (+5,8 %). Stejně jako u Applu, i zde měla koronavirová pandemie dobrý dopad na online práci a výuku, takže služby Google Cloud meziročně vzrostly o 43,2 % z 2,1 na 3,0 mld. USD.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Co se také říká o Ampere: NVIDIA zablokuje část RAM, než se ukáže konkurence Co se také říká o Ampere: NVIDIA zablokuje část RAM, než se ukáže konkurence
Očekávaný souboj firem AMD a NVIDIA může popustit uzdu fantazii, takže lze narazit na různé divoké scénáře. Ten od kanálu Moore's Law is Dead zmiňuje vyčkávací taktiku NVIDIE, která má zahrnovat softwarovou blokaci části RAM u testovacích vzorků.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Nabídne Core i3-1115G4 Tiger Lake obrovský nárůst základního taktu? Nabídne Core i3-1115G4 Tiger Lake obrovský nárůst základního taktu?
Generace Ice Lake nás minulý rok moc nenadchla, a to i kvůli jejím slabým základním taktům a velkému rozpětí turba. Jak to ale vypadá, alespoň v některých případech by na tom Tiger Lake mohly být mnohem, mnohem lépe. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Muskova Boring Company prodlouží tunel až do Resorts World Las Vegas Muskova Boring Company prodlouží tunel až do Resorts World Las Vegas
The Boring Company Elona Muska před čtvrt rokem dokončila ražení tunelu Las Vegas Convention Center Loop (LVCC Loop). Nyní bylo rozhodnuto, že se prodlouží až do nového centra Resorts World Las Vegas.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Radeon Navi 2X s 12 a 16 GB paměti, chystá se prý už Navi 4X Radeon Navi 2X s 12 a 16 GB paměti, chystá se prý už Navi 4X
Z fór Chiphell přichází informace, která je v podstatě v souladu s tím, co jsme nedávno slyšeli i o nových GeForce. Jde o kapacitu paměti na nových kartách a vedle toho se podíváme i na zprávy o teprve chystaných GPU Radeon.
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
NASA nechává pandemii za sebou a vyhlíží nový rok, jaký bude? NASA nechává pandemii za sebou a vyhlíží nový rok, jaký bude?
NASA již ústy svého šéfa Jima Bridenstina mluví o pandemii jako o věci minulosti, se kterou se úspěšně vypořádala a nyní už pomalu vyhlíží další rok. My se můžeme podívat na to, co si pro něj chystá. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek