AlphaGo v první hře porazila světového šampiona

AlphaGo v první hře porazila světového šampiona
, , aktualita
V těchto dnech probíhá v jihokorejském Soulu utkání ve hře Go mezi umělou inteligencí od Googlu a světovým šampionem Lee Se-dolem. Soupeři za sebou mají první hru z pěti a začíná to být zajímavé.
K oblíbeným
reklama
O probíhajícím utkání ve hře Go jsme vás již informovali dříve. Umělá inteligence s názvem AlphaGo a světový mistr Lee Se-dol odehráli svůj první zápas a AlphaGo jihokorejského šampiona porazila stejně jako evropské mistry. Hrát proti přesnému stroji očividně není vůbec snadné.

Lee Se-dol to neměl jednoduché a bylo vidět, že je hodně nervózní. Vítěz totiž obdrží částku, která v převodu dělá přibližně 25 miliónů korun, není se tedy čemu divit.

Celý tým okolo AlphaGo je z výsledku nadšený, na Twitteru však nezapomněl vyjádřit respekt výkonu šampiona Lee Se-dola. Hra totiž skončila velmi těsně, takže si mistr světa udržel důstojnost. Je však jasné, že jej to nepotěšilo a sám prohlásil, že prohru opravdu nečekal a že AlphaGo měla excelentní strategii.

Tato událost je vlastně testem, jak dobrou práci vědci na umělé inteligenci odvedli. Je to totiž bitva lidské intuice proti počítačovému programu. K tomu, aby AI vyhrála, je třeba, aby se naučila chovat podobně jako lidé a právě tuto intuitivnost od nich přebrala.

Ještě však není rozhodnuto, protože AlphaGo zvítězila zatím jen v jednom z pěti utkání. Uvidíme tedy, jak si povede dál.

Zdroj: BBC, zdroj obrázku: Wikimedia
reklama
Nejnovější články
Evropská družice si našla Perseverance na povrchu Marsu, kde přesně přistál? Evropská družice si našla Perseverance na povrchu Marsu, kde přesně přistál?
Dobře víme, že rover NASA Perseverance se trefil na předem určené místo přistání v kráteru Jezeru, ovšem kde to přesně je? Na to se můžeme nyní podívat i díky tomu, že si rover i další části sestupového zařízení našla družice TGO. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
AOC představilo tři pracovní monitory řady P2 AOC představilo tři pracovní monitory řady P2
AOC uvádí na trh tři nové monitory řady P2. Bude obsahovat dva nové 31,5" modely U32P2 a Q32P2, kde ten první nabídne UHD 4K rozlišení, druhý zas 75Hz frekvenci. Rozlišením 4K bude disponovat i 28%" verze U28P2A.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
TSMC chce ještě letos odstartovat výrobu 3nm procesem TSMC chce ještě letos odstartovat výrobu 3nm procesem
Můžeme už bez obalu konstatovat, že Intel jako někdejší vedoucí firma na poli vývoje výrobních procesů může aktuálně jen smutně koukat na tempo, které nasadila především společnost TSMC. 
Včera, aktualita, Jan Vítek6 komentářů
Sony plánuje odemknout své PS5 pro snadné rozšíření úložné kapacity Sony plánuje odemknout své PS5 pro snadné rozšíření úložné kapacity
Nové herní konzole od Sony a Microsoftu sice přišly na trh se slušně výkonnými SSD, ovšem pokud jde o jejich kapacitu, není to nijak slavné a těžko lze s ohledem na pořizovací ceny požadovat něco lepšího. Jaké je řešení? 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Čína pod tlakem USA skupuje starší vybavení továren pro výrobu čipů Čína pod tlakem USA skupuje starší vybavení továren pro výrobu čipů
Americké sankce dokázaly srazit na kolena i velký Huawei, a tak rozhodně mají značný dopad, který pociťují i čínští výrobci čipů jako společnost SMIC. My se nyní dozvídáme, že čínské firmy začaly skupovat starší výbavu pro své továrny. 
Včera, aktualita, Jan Vítek7 komentářů