www.svethardware.cz
>
>
>
>

AMD chystá dva nové procesory FX, zlevní se i APU

AMD chystá dva nové procesory FX, zlevní se i APU
, , aktualita
Nedávno jsme se dozvěděli, že společnost AMD má chystat snížení ceny svých stávajících procesorů FX pro socket AM3+ a dokonce že i představí nějaké nové. Nyní se můžeme podívat na to, jaké to budou.
K oblíbeným
reklama
V pondělí jsme tedy psali o tom, že AMD brzy sníží ceny procesorů FX a chystá 3 nové. Příchod tří nových procesorů se tedy dnes tak úplně nepotvrdil, ale ani nevyvrátil. Server X-bit labs mluví zatím o dvou nových procesorech, a to FX-8370 a FX-8370E. Procesor AMD FX-8370 pravděpodobně na trhu nahradí nebo doplní procesor FX-8350, přičemž zaujme jeho místo na cenovém žebříčku, a to na pozici 180 USD.

Procesor AMD FX-8370E bude jeho energetickyefektivnější varianta a je zajímavé, že oba nové procesory mají nabídnou pracovní frekvence 4,1 GHz až 4,3 GHz, ovšem FX-8370 dosáhne TDP 125 W a FX-8370E jen 95 W. Půjde tedy asi o ty kvalitněji vyrobené čipy, což by se mělo projevit i na jejich ceně.

Obě novinky jinak budou založeny na známých 32nm jádrech Vishera a nabídnou čtyři dvoujádrové moduly Piledriver s 2 MB L2 cache v každém z nich plus 8 MB sdílené L3 cache. Chybět také nebude dvoukanálový paměťový řadič pro DDR3 s podporou DDR3-1866 MHz a také sběrnice HyperTransport 3.1 (5,2 GT/s). Mezi podporované instrukční sady se zařadí AVX, AES, SSE4.2, FMA3 a XOP. Není tedy důvod, proč by nové procesory nemohly pracovat na stávajících deskách se sockety AMD AM3+. Přinejhorším bude nutné aktualizovat BIOS.

Dále byly upřesněny informace týkající se snížení cen procesorů AMD FX. To má skutečně vstoupit v platnost hned prvního září a většinou jde o 20 či 10 dolarů, ovšem v případě nejvýkonnějšího FX-9590 to je slušných 84 dolarů. Horkou novinkou je však plánované snížení cen APU, o němž se opět zmínil server X-bit labs.

To se má týkat některých modelů generací Richland a moderních Kaveri, zatímco starší nebo méně výkonné modely budou bezezměny. Neplatí to ale ani pro nejvýkonnější dvojici čipů Kaveri, čili A10-7850K a A10-7800. Sníží se ale cena výkonnostní trojky, A10-7700K, a to o 10 dolarů a podobné spíše mírné snížení cen čeká i nejlepší model z generace Richland (A10-6800K) a pět dalších.

Zdroj: X-bit labs
reklama
Nejnovější články
Asusu unikla nepředstavená mobilní GeForce RTX 3050 Ti Asusu unikla nepředstavená mobilní GeForce RTX 3050 Ti
Asus na svých stránkách zveřejnil informace o notebooku TUF Dash F15. To by nebylo nic až tak zvláštního, kdyby se ve specifikacích neobjevil dosud nepředstavený mobilní čip Nvidia GeForce RTX 3050 Ti.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
John McAfee obviněn z podvodu s kryptoměnami, hrozí mu 100 let vězení John McAfee obviněn z podvodu s kryptoměnami, hrozí mu 100 let vězení
Bude-li mít John McAfee smůlu, v životě už nevytáhne paty z vězení. 75letému podnikateli totiž v USA hrozí až 100letý trest v souvislosti s obviněním z podvodů s kryptoměnami. Ty měl nejprve nakoupit a poté propagovat na sociálních sítích.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Google reaguje na digitální daň: zvýší ceny reklamy o 2 % ve Francii a Španělsku Google reaguje na digitální daň: zvýší ceny reklamy o 2 % ve Francii a Španělsku
Několik států se snaží více zdanit technologické giganty, jako jsou Google nebo Facebook. Např. ve Španělsku a Francii na to Google zareaguje tím, že pro inzerenty zdraží reklamu. Ti tak za stejný počet kliků zaplatí více.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Diablo II: Resurrected dovolí použít uložené pozice z původní 20 let staré hry Diablo II: Resurrected dovolí použít uložené pozice z původní 20 let staré hry
Už dobře víme, že Blizzard chystá remaster legendární hry Diablo II. Ponese název Diablo II: Resurrected a bude natolik spřízněná s původní hrou, že dokonce dovolí použít uložené pozice staré i více než 20 let.
Včera, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Razer uvádí své první chytré brýle Anzu. Nahradí sluchátka Razer uvádí své první chytré brýle Anzu. Nahradí sluchátka
Razer Anzu jsou chytré brýle v nenápadném designu, které po spárování se smartphonem umožňují hlavně poslech hudby nebo telefonování. Fungují také jako sluneční brýle, i když čočky lze vyměnit za dioptrické.
5.3.2021, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář