www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

AMD FidelityFX Super Resolution zpočátku přijde jen pro 7 her

AMD FidelityFX Super Resolution zpočátku přijde jen pro 7 her
, , aktualita
Pokud by někdo čekal, že podpora her v rámci technologie AMD FidelityFX Super Resolution bude obecná a zajistí ji prostě ovladače, pak se mýlil. Každý jednotlivý titul musí technologii FSR podporovat zvlášť, ale seznam se má rychle rozšiřovat.
K oblíbeným
reklama
Asi největší nevýhodou technologie NVIDIA DLSS je to, že pro každý titul musí být vytrénována příslušná AI, což by snad mělo později fungovat i obecněji pro herní enginy. Tak či tak, aktuální situace je taková, že každý herní titul musí být zvlášť upraven, aby mohl nabídnout podporu technologie DLSS. Jak složité to aktuálně je, to nevíme, ostatně DLSS se stále vyvíjí a dnes už je ve verzi 2.2, kterou jako první nabízí titul Rainbow Six Siege.
 
 
Už dobře víme, že technologie AMD FidelityFX Super Resolution se DLSS nevyrovná, pokud jde o kvalitu, ostatně to bylo vidět i z firemních materiálů, kde jsou viditelně rozmáznuté textury a jiné neostrosti. 
 
 
Mohli jsme tak doufat, že FSR (či FFSR) tak bude alespoň schopno fungovat obecně s omezením jen na potřebný hardware a API her (FSR podporuje DX11, DX12 a Vulkan). Tak to ale dle nového leaku (via VideoCardz) nebude, neboť se dozvídáme o seznamu her, které budou FSR podporovat hned při uvedení technologie na trh. Bude jich pouze sedm, přičemž dalších dvanáct jich má následovat "brzy". 
 
Máme tu ale také seznam herních firem, které se chystají technologii AMD FSR využít ve svých titulech a ten jich obsahuje celkem 44, čili podpora bude vskutku široká. Lze také počítat s tím, že počet her s FSR se bude snad rozšiřovat rychleji než v případě DLSS, neboť implementace FSR by rozhodně měla být jednodušší. 
 
 
AMD přijde s technologií FSR dne 22. června, čili už příští úterý, kdy si ji budeme moci vyzkoušet ve hrách 22 Racing Series, Anno 1800, Evil Genius 2, Godfall, Kingshunt, Terminator Resistance a The Riftbreaker. FSR může teoreticky začít podporovat také NVIDIA, neboť jde o otevřenou technologii, ale to závisí pouze na ní. Co se týče Intelu, Raja Koduri už uvedl, že se na FSR rozhodně podívá a zváží její nasazení.  


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Doporučené PC sestavy: červenec 2021 Doporučené PC sestavy: červenec 2021
V tomto článku se podíváme na doporučené konfigurace vhodné pro různá využití. Od levných, malých a úsporných nettopů přes sestavy OFFICE a HOME až po herní a vysoce výkonné sestavy GAME a TOP.
Dnes, návod, Jan Vítek18 komentářů
Falcon Heavy od SpaceX vynese sondu NASA pro misi Europa Clipper Falcon Heavy od SpaceX vynese sondu NASA pro misi Europa Clipper
NASA se připravuje na start mise, v rámci níž bude vyslána průzkumná sonda k Europě. Ze Země do vesmíru má potřebný náklad s kosmickou lodí vynést za výhodnou cenu raketa od společnosti SpaceX.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková
Amazon popírá brzké přijetí kryptoměny, celkově to však nevylučuje Amazon popírá brzké přijetí kryptoměny, celkově to však nevylučuje
Výrazný vzestup hodnoty kryptoměn v tomto týdnu byl způsoben i informací britského listu City A.M., dle níž se Amazon chystá začít velice během příštích měsíců přijímat různé kryptoměny. Firma tuto informaci nyní popírá. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Čínské CPU Loongson slibuje výkon prvních Ryzenů Čínské CPU Loongson slibuje výkon prvních Ryzenů
Čínské procesory Loongson jsou vyvíjeny už dlouhou řadu let firmou Loongson Technology Corporation Ltd. s přispěním Čínské akademie věd. Nyní se přitom už na trh chystají Loongson 3A5000 slibující velice zajímavý výkon. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Samsung uvádí Odyssey Neo G9: herní hi-end LCD s Mini LED Samsung uvádí Odyssey Neo G9: herní hi-end LCD s Mini LED
Společnost Samsung si připravila monitorovou novinku v podobě Odyssey Neo G9, která na svém značně prohnutém 49" panelu nabídne rozlišení 5120 x 1440 s vysokou obnovovací frekvencí a podsvícením pomocí Mini LED. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář