www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

AMD FidelityFX Super Resolution zpočátku přijde jen pro 7 her

AMD FidelityFX Super Resolution zpočátku přijde jen pro 7 her
, , aktualita
Pokud by někdo čekal, že podpora her v rámci technologie AMD FidelityFX Super Resolution bude obecná a zajistí ji prostě ovladače, pak se mýlil. Každý jednotlivý titul musí technologii FSR podporovat zvlášť, ale seznam se má rychle rozšiřovat.
K oblíbeným
reklama
Asi největší nevýhodou technologie NVIDIA DLSS je to, že pro každý titul musí být vytrénována příslušná AI, což by snad mělo později fungovat i obecněji pro herní enginy. Tak či tak, aktuální situace je taková, že každý herní titul musí být zvlášť upraven, aby mohl nabídnout podporu technologie DLSS. Jak složité to aktuálně je, to nevíme, ostatně DLSS se stále vyvíjí a dnes už je ve verzi 2.2, kterou jako první nabízí titul Rainbow Six Siege.
 
 
Už dobře víme, že technologie AMD FidelityFX Super Resolution se DLSS nevyrovná, pokud jde o kvalitu, ostatně to bylo vidět i z firemních materiálů, kde jsou viditelně rozmáznuté textury a jiné neostrosti. 
 
 
Mohli jsme tak doufat, že FSR (či FFSR) tak bude alespoň schopno fungovat obecně s omezením jen na potřebný hardware a API her (FSR podporuje DX11, DX12 a Vulkan). Tak to ale dle nového leaku (via VideoCardz) nebude, neboť se dozvídáme o seznamu her, které budou FSR podporovat hned při uvedení technologie na trh. Bude jich pouze sedm, přičemž dalších dvanáct jich má následovat "brzy". 
 
Máme tu ale také seznam herních firem, které se chystají technologii AMD FSR využít ve svých titulech a ten jich obsahuje celkem 44, čili podpora bude vskutku široká. Lze také počítat s tím, že počet her s FSR se bude snad rozšiřovat rychleji než v případě DLSS, neboť implementace FSR by rozhodně měla být jednodušší. 
 
 
AMD přijde s technologií FSR dne 22. června, čili už příští úterý, kdy si ji budeme moci vyzkoušet ve hrách 22 Racing Series, Anno 1800, Evil Genius 2, Godfall, Kingshunt, Terminator Resistance a The Riftbreaker. FSR může teoreticky začít podporovat také NVIDIA, neboť jde o otevřenou technologii, ale to závisí pouze na ní. Co se týče Intelu, Raja Koduri už uvedl, že se na FSR rozhodně podívá a zváží její nasazení.  


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Alienware neprodává svá PC v některých státech USA kvůli limitům spotřeby Alienware neprodává svá PC v některých státech USA kvůli limitům spotřeby
Alienware je zvláště v USA oblíbená značka herních PC, která patří pod firmu Dell. Nově se na jejích stránkách ovšem objevilo upozornění o tom, že se mnohé desktopy nebudou prodávat v jistých státech kvůli regulacím spotřeby energie. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek11 komentářů
Hry a 2700X vs. 8700K: jak si vedou přes tři roky stará CPU proti moderním? Hry a 2700X vs. 8700K: jak si vedou přes tři roky stará CPU proti moderním?
Microsoft se chystá v případě systému Windows 11 udělat tlustou čáru za teprve nedávnými procesorovými generacemi a stále platí, že zapovězeno bude vše před 2. generací Ryzenů a 8. generací Core. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek8 komentářů
Dostupnost produktů AMD nebude dostatečná po celý zbytek roku Dostupnost produktů AMD nebude dostatečná po celý zbytek roku
Ačkoliv nám firma AMD dříve slibovala, že zvláště dodávky grafických karet se v druhé polovině roku zvýší, bylo zřejmé, že poptávka s celým jejím dluhem bude těžko uspokojena. A to Lisa Su také potvrdila. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Sapphire uvádí Nitro M01, stylovou skříň pro Mini ITX i Micro ATX Sapphire uvádí Nitro M01, stylovou skříň pro Mini ITX i Micro ATX
Společnost Sapphire známe spíše jako dlouhodobého AIB partnera firmy AMD, který vyráběl grafické karty ještě v době, kdy byla ATi samostatnou firmou. Nyní tu ale máme novinku v podobě počítačové skříně. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Další výkonná x86 konzole: GDP WIN Max 2021 Další výkonná x86 konzole: GDP WIN Max 2021
V poslední době se roztrhl, či možná zatím jen značně natrhl pytel s herními počítači či konzolemi, které jsou založeny na x86 hardwaru a využívají moderní mobilní platformy firem Intel a AMD. Co nabídne GPD WIN Max 2021?
Dnes, aktualita, Jan Vítek