www.svethardware.cz
>
>
>
>
>
>

AMD, Intel a NVIDIA na CES 2021, co přinese příští týden za novinky?

AMD, Intel a NVIDIA na CES 2021, co přinese příští týden za novinky?
, , aktualita
Příští týden odstartuje jeden z hlavních veletrhů, který máme spojen s odhalováním novinek pro PC. Jedná se o CES 2021, který bude bohužel pouze virtuální, ale naděje je ta, že alespoň Computex už v červnu proběhne v relativně normálním režimu.
K oblíbeným
reklama
Loni se do Las Vegas sjelo více než 150 tisíc návštěvníků na CES 2020 a to ještě téměř nikdo netušil, jaký směr nabere celý tehdy nový rok. Důsledek je takový, že CES 2021 v termínu od 11. do 14. ledna proběhne jen ve virtuální podobě, ale i tak by si firmy měly pro tyto dny připravit představení zásadních novinek v předzvěsti návratu do normálního stavu. V době pandemie byly totiž veletrhy jinak spíše ignorovány, a proto i rušeny, což postihlo právě i Computex 2020
 
 
CES 2021 ale ignorován nebude, ostatně své prezentace budou mít zástupci AMD i Intelu, přičemž NVIDIA bude pořádat vlastní souběžnou online událost pod názvem GeForce RTX: Game On. A je ostatně vcelku jedno, zda ta bude či nebude spojena s CES 2021, důležitý je v tomto případě pouze termín, a to 12. ledna. 
 
 
Od firmy NVIDIA očekáváme představení jednak alespoň jedné slabší desktopové karty GeForce, a to pravděpodobně RTX 3060 s 12 GB paměti a možná i verze se 6 GB či nějaké jiné. Vedle toho to také mají být mobilní verze karet RTX 3060 až 3080, a tedy i výsledné notebooky. GeForce RTX 3080 Ti má dle nejnovějších zpráv dorazit spíše až v únoru, ale i ta by mohla být zmíněna. 
 
Společnost Intel se zcela jistě ještě nechystá vyslat na trh procesory Rocket Lake-S, které byly už několikrát potvrzeny na konec března. Nastoupit ale mají desky s čipsety 500 Series, které se budou hodit i pro Comet Lake-S, a tak mohou klidně přijít na trh dříve, pokud jsou už hotovy. 
 
Slovo si pak 11. ledna vezme Gregory Bryant, šéf divize CCG (Client Computing Group), který by mohl představit i očekávané 8jádrové Tiger Lake-H. A pokud budou představeny i výše uvedené desky, je logické očekávat, že přijde i řeč na Rocket Lake-S. 
 
Na závěr jsme si nechali AMD, jehož šéfka Lisa Su bude mít i letos na CES svou řeč. V ní možná ještě nepředstaví nové slabší Radeony, nástupce dnešních RX 5700, neboť ty se opozdí, respektive spíše neplatí to, že je AMD představí dříve, než mělo v plánu. Půjde tak spíše o nová mobilní (a možná desktopová) APU generace Cezanne, která mají doplnit i Lucienne (ve skutečnosti oprášené Renoiry). 
 
Pak bychom se mohli dočkat i zmínek o mobilních Radeonech s RDNA 2 či nových Threadripperech, anebo by AMD už konečně mohlo představit svou alternativu pro DLSS. Tu totiž bude potřebovat jako sůl, pokud má být ray tracing na nových Radeonech užitečný. Ale uvidíme, a to 12. ledna.  


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Intel údajně odmítá zprávu o dohodě s NVIDIÍ, která měla odříznout AMD Intel údajně odmítá zprávu o dohodě s NVIDIÍ, která měla odříznout AMD
Zpráva polského serveru PurePC o údajné dohodě mezi Intelem a NVIDIÍ, která by odřízla AMD od možnosti využívat jeho APU v noteboocích s výkonnými kartami GeForce, se pochopitelně ihned rozšířila. A přiměla také Intel k reakci. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
NVIDIA už nebude ve specifikacích grafik rozlišovat Max-Q a Max-P NVIDIA už nebude ve specifikacích grafik rozlišovat Max-Q a Max-P
Společnost NVIDIA nedávno představila grafické karty RTX 3000 pro mobilní počítače a my se nyní dozvídáme, že s nimi přijde i jedna podstatná změna v označování jejich verzí. Půjde o to, že se už nebudou označovat konfigurace Max-Q a Max-P. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
SemiAccurate: Intel chce vyrábět čiplety GPU Xe v Samsungu SemiAccurate: Intel chce vyrábět čiplety GPU Xe v Samsungu
Dle společnosti TrendForce aktuálně Intel jedná s firmou TSMC o možnostech svého outsourcingu výroby, zatímco Charlie Demerjian ze SemiAccurate zase mluví o využití kapacit firmy Samsung. To se ovšem nevylučuje. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Arduino připraví produkt založený na křemíku z Raspberry Pi Arduino připraví produkt založený na křemíku z Raspberry Pi
Na trh se dostal již malý a levný jednočipový počítač Raspberry Pi Pico, který u nás přijde jen na něco málo přes 100 Kč. Tento model připomíná svými možnostmi i provedením právě známé a oblíbené Arduino Nano. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Core i5-11400 v testech, jaký výkon dostaneme oproti Core i5-10400? Core i5-11400 v testech, jaký výkon dostaneme oproti Core i5-10400?
Po světě už kolují nové procesory Intel Rocket Lake-S a také se testují a my se můžeme dívat na výsledky těchto testů. Mnohé potenciální zákazníky bude jistě zajímat model Core i5-11400 coby levnější šestijádro. A co dostanou? 
Dnes, aktualita, Jan Vítek