www.svethardware.cz
>
>
>
>

AMD končí s "vysavačovým" chlazením svých grafických karet

AMD končí s "vysavačovým" chlazením svých grafických karet
, , aktualita
Když minulý rok přišly na trh první grafické karty generace Navi, AMD bylo mnohými kritizováno za své chladiče, respektive za to, že se tvrdošíjně drželo klasického designu. V tomto roce už jej ale na herních kartách opustí. 
K oblíbeným
reklama
Zákazníci by si na Radeony RX 5700 a RX 5700 XT s tzv. blower chladiči ani nestěžovali, jen kdyby měli možnost výběru. Jenomže nepříjemně dlouho byly k dispozici pouze karty v referenčním designu, takže byly na výběr pouze ony, anebo čekání na nereferenční modely (případně nové GeForce RTX Super, pochopitelně). 
 
 
AMD své rozhodnutí vybavit své první Radeony Navi takovým chlazením obhajovalo tím, že mu jde o zajištění odvodu teplého vzduchu mimo skříň pro případ, že by zákazník sám na to nedbal, čili že by provozoval nedostatečně odvětraný počítač, v němž by se karta postupně uvařila. Už tehdy ale bylo znát, že samotné AMD této své obhajobě ani moc nevěří, ostatně proč by také mělo, když NVIDIA v té době už dávno s úspěchem prodávala karty s axiálními ventilátory a nic nenaznačovalo tomu, že by s tím měla jakékoliv problémy. 
 
 
My nyní čekáme na nové silné Radeony generace RDNA2 a v prezentaci firmy AMD se objevil tento snímek. Ten zcela jasně ukazuje, že firma bude v jejich případě už nabízet referenční chladiče podobné těm, které už do světa vyslala na svých vlastních kartách Radeon RX 5600 XT. 
 
Potvrdil to také Scott Herkelman (Vice President / General Manager, Radeon Group), dle nějž žádný z referenčních Radeonů RX příští generace nebude mít "vysávací chladiče" s radiálními ventilátory. To samozřejmě neznamená, že AMD s nimi už nadobro skončilo, pokud jde o ještě další budoucí generace, ale to nyní nemá cenu řešit. Herkelman ještě dodal, že se k tomu AMD odhodlalo právě na základě zpětné vazby zákazníků z minulého roku (nástup 5700 XT) a že v portfoliu referenčních modelů uvidíme dvouventilátorové i tříventilátorové chladiče. 
 
Nakonec se dozvídáme, že klasické chladiče s radiálním ventilátorem ještě mohou použít AIB partneři firmy AMD, pokud se k tomu rozhodnou, ovšem osobně bych se velice podivil, kdyby se k tomu některý odhodlal. Ostatně dosud je používali spíše proto, že tak mohli co nejdříve pod vlastní značkou nabídnout referenční karty od AMD, na které si plácli vlastní samolepku a mezitím připravovali své vlastní modely. 

Zdroj: Reddit


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Aaeon PICO-WHU4: "konkurent" Raspberry Pi s Core i5 Aaeon PICO-WHU4: "konkurent" Raspberry Pi s Core i5
Malinké počítače jako Raspberry Pi dostaly velmi zajímavou konkurenci, Aaeon PICO-WHU4. Při malých rozměrech překvapí velmi výkonným hardwarem. Je tu totiž 4jádrový procesor Intel Core i5 a podporuje až 16 GB paměti RAM.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
QNAP uvádí QTS 4.4.2: vyšší zabezpečení a TL USB/SATA JBOD QNAP uvádí QTS 4.4.2: vyšší zabezpečení a TL USB/SATA JBOD
QNAP uvádí novou verzi svého operačního systému QTS 4.4.2 pro své NASy. Ten vylepšuje zabezpečení NASu a přináší také podporu TL SATA JBOD a TL USB JBOD pro připojení dalších disků k zařízení.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Vychází Firefox 74.0.1, opravuje dvě zero-day chyby Vychází Firefox 74.0.1, opravuje dvě zero-day chyby
Mozilla přichází s novou verzí internetového prohlížeče Firefox 74.0.1. Ta opravuje dvě vážné zero-day chyby typu use-after-free, které dovolovaly spuštění škodlivého kódu a už byly využívány i k praktickým útokům.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
NASA pro start Dragonu s posádkou využije své ikonické "červí" logo NASA pro start Dragonu s posádkou využije své ikonické "červí" logo
Nyní se už opravdu můžeme těšit na to, že společnost SpaceX vstoupí do historie jako první soukromý subjekt, jemuž se povedlo umístit člověka na oběžnou dráhu. Participovat v tom bude pochopitelně i NASA, která si zvolila své staré logo. 
3.4.2020, aktualita, Jan Vítek
Ghost Recon: Breakpoint a nárůst výkonu díky Vulkanu Ghost Recon: Breakpoint a nárůst výkonu díky Vulkanu
Tom Clancy’s Ghost Recon: Breakpoint byl vypuštěn na trh už loni v říjnu, ale nedávno tato hra dostala podporu API Vulkan v rámci aktualizace na verzi 2.0. Server Kitguru se tak podíval na to, co to přinese s ohledem na výkon 
3.4.2020, aktualita, Jan Vítek4 komentáře