www.svethardware.cz
>
>
>

AMD má do konce příštího roku zabrat přes 10% serverového trhu

AMD má do konce příštího roku zabrat přes 10% serverového trhu
, , aktualita
Server Digitimes informuje, že podíl Intelu na serverovém trhu by měl do konce roku spadnout pod 90 %, což znamená jediné. Procenta půjdou na konto firmy AMD, která má jedinečnou možnost využít svůj náskok. 
K oblíbeným
reklama
Tento náskok se samozřejmě týká výrobního procesu a architektury zajišťující vyšší počet jader, než kolik dokáže dát dohromady Intel. V případě první generace procesorů EPYC to ještě šlo. Intel dokázal proti jejich 32 jádrům postavit své 28jádrové monolity a mohl se posmívat slepencům s neexistujícím ekosystémem. 
 
 
Jenomže procesory EPYC zaujaly řadu zákazníků, a to bezpochyby i svými velice příznivými cenami a ohlášeny byly až 64jádrové procesory EPYC "Rome". Intel ovšem musel zůstat u své 14nm technologie a maximálně 28jádrových procesorů, takže se mohl vydat jedinou cestou, a sice slepit dva Xeony k sobě a připravit Cascade Lake s maximálně 48 jádry (2x 24). 
 
Tím se ovšem rozdíl v počtu jader procesorů Rome a Cascade Lake oproti předchozím generacím ještě navýšil, nehledě na  to, že Rome už budou architektury Zen 2 s výrazně vyšším IPC a notně pozměněným designem s I/O čipem a čiplety. 
 
Není tak divu, že se od nových procesorů EPYC očekává mnohem více než od první generace, takže pokud už ta dokázala zaujmout řadu výrobce serverů a společností je využívajících, následně to může být jen lepší, zvláště když budou nové EPYC kompatibilní s existujícími platformami. 
 
AMD na konci roku 2017 drželo pouze 0,8 % trhu se serverovými procesory, což během následujícího roku vzrostlo na 3,2 %. Dle tohoto dosavadního vývoje a očekávaných vlastností nových serverových procesorů se dá říci, že cca 10 % na konci roku 2020 vypadá zcela reálně. 
 
Mezi nejnovější úlovky firmy AMD také patří japonská společnost NTT Data, která nedávno ohlásila, že si pořídí nová datová centra s procesory EPYC pro svůj finanční systém CAFIS od Tyan Computer. 
 
Zdroj: Digitimes 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Americký ban čínského Huawei ho bude stát 30 mld. USD Americký ban čínského Huawei ho bude stát 30 mld. USD
Ban Spojených států na čínskou společnost Huawei je už i vidět. Prodeje smartphonů této společnosti padají o desítky procent a firma také předpokládá snížení příjmů o hrozivých 30 miliard dolarů.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Unikly benchmarky nového AMD EPYC 7452 s 32 jádry Unikly benchmarky nového AMD EPYC 7452 s 32 jádry
Na internetu se objevily benchmarky připravovaného serverového procesoru AMD EPYC 7452. Ten má být postaven na nové 7nm architektuře Rome a OpenBenchmarking jej postavili proti 20jádrovému Intelu Xeon Gold 6148.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Nvidia: podpora CUDA-X i na superpočítačích s ARM Nvidia: podpora CUDA-X i na superpočítačích s ARM
Společnost Nvidia chystá rozšířit podporu pro HPC se svým rozhraním CUDA-X i na architekturu s procesory ARM. Cílem je pokrýt všechny hlavní architektury a nabídnout velmi úsporné řešení s vysokým výpočetním výkonem.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Facebook představuje svou kryptoměnu Libra Facebook představuje svou kryptoměnu Libra
Už dlouhou dobu se spekulovalo nad tím, že sociální síť Facebook chystá svou vlastní kryptoměnu a dnes to bylo i oficiálně potvrzeno. Založena byla finanční divize Calibra a virtuální měna ponese název Libra.
Včera, aktualita, Milan Šurkala13 komentářů
Domino's Pizza začne v Houstonu využívat autonomní vozítka Nuro Domino's Pizza začne v Houstonu využívat autonomní vozítka Nuro
Autonomní vozítka se objevují v mnoha různých kategoriích dopravy, jednou z nich je i doručování zboží zákazníkům. V Houstonu to takto už brzy rozjede Domino's Pizza s vozítky od společnosti Nuro.
Včera, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů