www.svethardware.cz
>
>
>

AMD má do konce příštího roku zabrat přes 10% serverového trhu

AMD má do konce příštího roku zabrat přes 10% serverového trhu
, , aktualita
Server Digitimes informuje, že podíl Intelu na serverovém trhu by měl do konce roku spadnout pod 90 %, což znamená jediné. Procenta půjdou na konto firmy AMD, která má jedinečnou možnost využít svůj náskok. 
K oblíbeným
reklama
Tento náskok se samozřejmě týká výrobního procesu a architektury zajišťující vyšší počet jader, než kolik dokáže dát dohromady Intel. V případě první generace procesorů EPYC to ještě šlo. Intel dokázal proti jejich 32 jádrům postavit své 28jádrové monolity a mohl se posmívat slepencům s neexistujícím ekosystémem. 
 
 
Jenomže procesory EPYC zaujaly řadu zákazníků, a to bezpochyby i svými velice příznivými cenami a ohlášeny byly až 64jádrové procesory EPYC "Rome". Intel ovšem musel zůstat u své 14nm technologie a maximálně 28jádrových procesorů, takže se mohl vydat jedinou cestou, a sice slepit dva Xeony k sobě a připravit Cascade Lake s maximálně 48 jádry (2x 24). 
 
Tím se ovšem rozdíl v počtu jader procesorů Rome a Cascade Lake oproti předchozím generacím ještě navýšil, nehledě na  to, že Rome už budou architektury Zen 2 s výrazně vyšším IPC a notně pozměněným designem s I/O čipem a čiplety. 
 
Není tak divu, že se od nových procesorů EPYC očekává mnohem více než od první generace, takže pokud už ta dokázala zaujmout řadu výrobce serverů a společností je využívajících, následně to může být jen lepší, zvláště když budou nové EPYC kompatibilní s existujícími platformami. 
 
AMD na konci roku 2017 drželo pouze 0,8 % trhu se serverovými procesory, což během následujícího roku vzrostlo na 3,2 %. Dle tohoto dosavadního vývoje a očekávaných vlastností nových serverových procesorů se dá říci, že cca 10 % na konci roku 2020 vypadá zcela reálně. 
 
Mezi nejnovější úlovky firmy AMD také patří japonská společnost NTT Data, která nedávno ohlásila, že si pořídí nová datová centra s procesory EPYC pro svůj finanční systém CAFIS od Tyan Computer. 
 
Zdroj: Digitimes 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Další kryptoměnový hack: z burzy KuCoin zmizely prostředky za 150 mil. USD Další kryptoměnový hack: z burzy KuCoin zmizely prostředky za 150 mil. USD
Zabezpečení většiny kryptoměnových burz je značně nedokonalé. Hacky se stávají téměř pravidelně a máme zde další oběť. Tou je kryptoměnová burza KuCoin, které hackeři úplně vyluxovali všechny "hot wallets".
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Schneider Electric nabízí herní záložní zdroj energie Schneider Electric nabízí herní záložní zdroj energie
UPS, čili Uninterruptable Power Supply, obvykle slouží jako záložní zdroj energie pro případ, že vypadne proud a další hlavní funkcí je zajištění stabilního napájení pro případ častých přepětí či podpětí v síti. Herní UPS jsme tu však ještě neměli. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
8jádrový Vermeer se ukázal v Ashes of the Singularity, poráží i Core i9-10900K 8jádrový Vermeer se ukázal v Ashes of the Singularity, poráží i Core i9-10900K
Vypadá to, že se už brzy začnou množit benchmarky nových procesorů AMD Ryzen generace Vermeer. Ostatně už příští týden budou oficiálně představeny, i když na trh ještě s největší pravděpodobností nevstoupí. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek7 komentářů
Nestabilitu RTX 3080 částečně řeší i nové ovladače 456.55, jak? Nestabilitu RTX 3080 částečně řeší i nové ovladače 456.55, jak?
NVIDIA vypustila do světa nové ovladače GeForce verze 456.55, které mají za úkol mimo jiné i "vylepšit stabilitu karet RTX 30 v jistých hrách". To tak ukazuje, že i NVIDIA se pustila do řešení toho palčivého problému
Dnes, aktualita, Jan Vítek
MSI i Asus už mají RTX 3080 s upraveným napájecím systémem MSI i Asus už mají RTX 3080 s upraveným napájecím systémem
Některé společnosti dokázaly rychle reagovat na problémy se stabilitou karet RTX 3080 a vyslaly na trh už karty, které by měly fungovat ke spokojenosti zákazníka. Jiné to dohání až nyní a vypouští do světa nové verze.
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář