www.svethardware.cz
>
>
>

AMD má do konce příštího roku zabrat přes 10% serverového trhu

AMD má do konce příštího roku zabrat přes 10% serverového trhu
, , aktualita
Server Digitimes informuje, že podíl Intelu na serverovém trhu by měl do konce roku spadnout pod 90 %, což znamená jediné. Procenta půjdou na konto firmy AMD, která má jedinečnou možnost využít svůj náskok. 
K oblíbeným
reklama
Tento náskok se samozřejmě týká výrobního procesu a architektury zajišťující vyšší počet jader, než kolik dokáže dát dohromady Intel. V případě první generace procesorů EPYC to ještě šlo. Intel dokázal proti jejich 32 jádrům postavit své 28jádrové monolity a mohl se posmívat slepencům s neexistujícím ekosystémem. 
 
 
Jenomže procesory EPYC zaujaly řadu zákazníků, a to bezpochyby i svými velice příznivými cenami a ohlášeny byly až 64jádrové procesory EPYC "Rome". Intel ovšem musel zůstat u své 14nm technologie a maximálně 28jádrových procesorů, takže se mohl vydat jedinou cestou, a sice slepit dva Xeony k sobě a připravit Cascade Lake s maximálně 48 jádry (2x 24). 
 
Tím se ovšem rozdíl v počtu jader procesorů Rome a Cascade Lake oproti předchozím generacím ještě navýšil, nehledě na  to, že Rome už budou architektury Zen 2 s výrazně vyšším IPC a notně pozměněným designem s I/O čipem a čiplety. 
 
Není tak divu, že se od nových procesorů EPYC očekává mnohem více než od první generace, takže pokud už ta dokázala zaujmout řadu výrobce serverů a společností je využívajících, následně to může být jen lepší, zvláště když budou nové EPYC kompatibilní s existujícími platformami. 
 
AMD na konci roku 2017 drželo pouze 0,8 % trhu se serverovými procesory, což během následujícího roku vzrostlo na 3,2 %. Dle tohoto dosavadního vývoje a očekávaných vlastností nových serverových procesorů se dá říci, že cca 10 % na konci roku 2020 vypadá zcela reálně. 
 
Mezi nejnovější úlovky firmy AMD také patří japonská společnost NTT Data, která nedávno ohlásila, že si pořídí nová datová centra s procesory EPYC pro svůj finanční systém CAFIS od Tyan Computer. 
 
Zdroj: Digitimes 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
NASA pátrá po zbytcích Beresheet, přežít mohlo laserové "zrcátko" NASA pátrá po zbytcích Beresheet, přežít mohlo laserové "zrcátko"
Beresheet narazil do Měsíce rychlostí, že neměl šanci přežít v celku, ovšem NASA předpokládá, že zařízení Lunar Retroreflector Array (LRA) přežít mohlo. Jeho úkolem je odrážet laserové paprsky a přesně tak se jej NASA pokusí najít.
19.4.2019, aktualita, Jan Vítek
Sega Mega Drive Mini jsou k předobjednání Sega Mega Drive Mini jsou k předobjednání
Nedávno byly představeny nové mini-retro konzole Sega Mega Drive Mini, které mají dorazit na trh během letošního září. Sega přitom změnila vývojářský tým, který na nich pracuje a slíbila další hry nad rámec těch původně slíbených. 
19.4.2019, aktualita, Jan Vítek
NASA konečně detekovala nejstarší typ molekul vesmíru NASA konečně detekovala nejstarší typ molekul vesmíru
Už dlouho se předpokládá, že pravděpodobně nejstarší typ molekul ve vesmíru byla HeH, čili prostý dvouprvkový hydrid helia. Je to celkem logické uvažování, když helium a vodík jsou nejstarší prvky. Až nyní to ale máme potvrzeno pozorováním.
19.4.2019, aktualita, Jan Vítek
Jiří Olšanský 'Rik_Leah': co to znamená být streamer? Jiří Olšanský 'Rik_Leah': co to znamená být streamer?
YouTube je sice coby platforma pro upload videí nadále velmi populární, ale v případě pravidelného streamování (živého vysílání i několik hodin v kuse) se těší větší oblibě Twitch.tv. Přinášíme vám tak rozhovor s někým, kdo se tomu už delší dobu věnuje.
19.4.2019, rozhovor, Karel Polívka
Video: Kolik robotů SpotMini od Boston Dynamics utáhne náklaďák? Video: Kolik robotů SpotMini od Boston Dynamics utáhne náklaďák?
Společnost Boston Dynamics, která je známá svými pokročilými roboty, zveřejnila na YouTube krátké video, ve němž předvádí další kousky, které jsou její stroje schopné vykonat. Tentokrát se zaměřila na celou smečku robotů SpotMini. 
18.4.2019, aktualita, Kateřina Hoferková