AMD Mantle bude podporovat i Crytek

AMD Mantle bude podporovat i Crytek
, , aktualita
Společnost AMD se dnes pochlubila tím, že navázala spolupráci se společností Crytek, která bude u svého Cryengine podporovat nové API Mantle. Pro AMD to znamená silného spojence a pro majitele moderních Radeonů značnou výhodu.
K oblíbeným
reklama
Dá se totiž očekávat, že hry založené na Cryengine budou s Mantle výrazně svižnější, což firmě AMD poskytne výkonnostní výhodu, aniž by musela zrychlovat hardware, podobně jako třeba u Battlefield 4. Dá se také předpokládat, že Mantle se tak neuplatní pouze u her vyvíjených přímo firmou Crytek, neboť ta svůj engine licencuje i ostatním výrobcům. Moderní verzi Cryengine 4 tak využijí tituly jako Evolve, Star Citizen nebo Homefront 2.Bohužel, tisková zpráva krom obvyklých zdvořilostních frází obou firem neodhalila moc konkrétních informací. Potvrdila pouze to, že API Mantle budou moci využít všechny firmy, které si licencují příslušnou verzi Cryengine. Firmy ale neprozradily, kdy asi bude hotova, natož pak jaké konkrétní tituly ji využijí, takže na to si budeme muset počkat.

Zdroj: TZ AMD
reklama
Nejnovější články
Kosmická loď Starliner od Boeingu má zpoždění, k ISS poletí 3. srpna Kosmická loď Starliner od Boeingu má zpoždění, k ISS poletí 3. srpna
Na Mezinárodní vesmírnou stanici by měl zanedlouho zamířit Starliner - kosmická loď od společnosti Boeing, která by po získání certifikace měla sloužit jako dopravní prostředek pro astronauty.
31.7.2021, aktualita, Kateřina Hoferková12 komentářů
Umělá inteligence od IBM dokáže predikovat vývoj Parkinsonovy choroby Umělá inteligence od IBM dokáže predikovat vývoj Parkinsonovy choroby
Společnost IBM se pustila do vývoje umělé inteligence, která najde své využití v oblasti zdravotnictví. Tato umělá inteligence totiž slouží pro predikování vývoje Parkinsonovy choroby u pacientů.
30.7.2021, aktualita, Kateřina Hoferková3 komentáře
Video: dvounohý robot Cassie uběhl venku 5 kilometrů Video: dvounohý robot Cassie uběhl venku 5 kilometrů
Dvounozí roboti jsou pro inženýry velkou výzvou, protože při jejich pohybu je třeba vyřešit otázku udržení rovnováhy. Tým vyvíjející robota Cassie nyní slaví úspěch, protože jejich bipední stroj zvládl uběhnout pět kilometrů.
30.7.2021, aktualita, Kateřina Hoferková5 komentářů
Počítačové čipy a hranice pokroku: kam spěje polovodičový průmysl? Počítačové čipy a hranice pokroku: kam spěje polovodičový průmysl?
Málokdo už řeší to, zda Mooreův zákon stále platí ve své obecně uznávané podobě a jde spíše o to, kam až zajde vývoj ve snaze zmenšovat tranzistory a jaké nové berličky se v něm uplatní. Jaký je tedy výhled? 
30.7.2021, článek, Jan Vítek3 komentáře
Alienware neprodává svá PC v některých státech USA kvůli limitům spotřeby Alienware neprodává svá PC v některých státech USA kvůli limitům spotřeby
Alienware je zvláště v USA oblíbená značka herních PC, která patří pod firmu Dell. Nově se na jejích stránkách ovšem objevilo upozornění o tom, že se mnohé desktopy nebudou prodávat v jistých státech kvůli regulacím spotřeby energie. 
29.7.2021, aktualita, Jan Vítek23 komentářů