www.svethardware.cz
>
>
>
>

AMD Nashira Summit v testu: jde už o RDNA 3?

AMD Nashira Summit v testu: jde už o RDNA 3?
, , aktualita
Ashes of the Singularity Benchmark odhalil další dosud neznámé GPU od firmy AMD, které se označuje jako Nashira Summit. Toto označení opět odkazuje na hvězdy, ovšem co nám prozradí test i leakeři?
K oblíbeným
reklama
O čipu AMD Nashira Summit jsme tak dosud ještě neslyšeli, takže tu dnes máme jeho premiéru a že jde o výsledky v testu Ashes of the Singularity Benchmark, lze předpokládat, že půjde o další chystaný Radeon. 
 
 
Nashira Summit dosáhl výsledku 4800 bodů v systému s procesorem Ryzen 5 3600X a je velice zajímavé, že benchmark hlásí dokonce dvě GPU Nashira Summit. Volba slova Nashira přitom nevypadá jako náhodná, neboť jde o arabské označení hvězdy Gamma Capricorni, obrovské hvězdy v souhvězdí Kozoroha. AMD si tento produkt mimochodem nedávno registrovalo, takže je více než jasné, že jde o nějakou právě vyvíjenou novinku. Otázka je, co to bude. 
 
Dle známého leakera WJM47196 jde právě o nedávno zmíněný vícečipový Radeon, který by měl spadat do příští generace jako Navi 31. Jeho výkon v testu AotS ještě nemá cenu řešit, neboť pokud má jít skutečně o čipletovou grafiku, je zřejmé, že to bude velice raný vzorek a především byl benchmark nastaven nestandardně, takže ani není možné výsledky s čímkoliv srovnávat.
 
Ovšem stejně tak je možné, že šlo prostě o dvě karty v systému s chystanými čipy Navi 22 nebo Navi 23, které testovalo AMD nebo některý z jeho partnerů. Ostatně příští generace Navi 3x je sice už jistě ve vývoji, ale mnohem dříve dorazí právě slabší verze Navi 2x. 
 
Znamenáme si ale označení Nashira Summit a můžeme čekat na to, jaké další indicie se ukáží.  


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Těžební Nvidia CMP 50HX bude také Turing. Pouze 90HX má být Ampere Těžební Nvidia CMP 50HX bude také Turing. Pouze 90HX má být Ampere
Společnost Nvidia nedávno představila nové karty CMP pro těžbu kryptoměn. Jak se zjistilo, dva nejslabší modely budou ještě na architektuře Turing. Nyní už víme, že na Ampere bude založena jen nejsilnější verze.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Počet investorů do kryptoměn na Robinhoodu vzrostl více než 10krát Počet investorů do kryptoměn na Robinhoodu vzrostl více než 10krát
Vysoké ceny kryptoměn se pochopitelně výrazně projevily i na počtu lidí, kteří do nich nově investují. Na platformě Robinhood jejich počet stoupl na více než 10násobek a jde nyní o miliony nových drobných investorů.
Včera, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Nový Exynos 2200 s GPU AMD bude prý procesorem pro notebooky s ARM Nový Exynos 2200 s GPU AMD bude prý procesorem pro notebooky s ARM
O připravovaných procesorech Exynos s GPU od AMD se mluví už hodně dlouhou dobu. Nyní to vypadá, že by mimo jiné mělo jít i o procesory určené pro úsporné notebooky postavené na architektuře ARM.
27.2.2021, aktualita, Milan Šurkala
Fisker vzdal solid-state akumulátory, nedokáže je rozumně dokončit Fisker vzdal solid-state akumulátory, nedokáže je rozumně dokončit
Výbornou ukázkou toho, že vývoj nových typů akumulátorů není jednoduchá záležitost, je společnost Fisker. I když má solid-state akumulátory téměř hotové, nakonec jejich další vývoj zrušila. V dohledné době by je nebyla schopna dokončit.
27.2.2021, aktualita, Milan Šurkala12 komentářů
Prohlížeč Brave přinese agregátor směnáren kryptoměn Prohlížeč Brave přinese agregátor směnáren kryptoměn
Prohlížeč Brave je zaměřen na zachovávání soukromí, současně ale je také velmi aktivní na poli kryptoměn. Vedle už používaných vlastních tokenů BAT chce přinést agregátor směnáren Decentralized EXchange (DEX).
26.2.2021, aktualita, Milan Šurkala