www.svethardware.cz
>
>
>
>

AMD Navi 31: až trojnásobný výkon dnešního hi-end Navi 21?

AMD Navi 31: až trojnásobný výkon dnešního hi-end Navi 21?
, , aktualita
V těchto dnech se dozvídáme nové drby o příští grafické generaci firmy AMD, která bude založena na mikroarchitektuře RDNA 3. Včera jsme se podívali na Navi 33 z mainstreamu a nyní je čas na výkonnější Navi 31 či 32. 
K oblíbeným
reklama
Na představení těchto produktů je samozřejmě ještě velice brzy a lze počítat s tím, že spíše až někdy za rok se možná objeví první hmatatelné verze, ale uvidíme. V každém případě je jasné, že RDNA 3 dorazí na trh nejdříve v hloubi příštího roku, ovšem proč si trošku nezaspekulovat?
 
 
O AMD Navi 33 jsme se už zmínili, ale co údajný hi-end model Navi 31? Ten by prý měl mít hodně společného právě s Navi 33, a to jednoduše proto, že má využít stejné GPU s 80 CU, ovšem ve dvou exemplářích vedle sebe. 
 
 
To by tak znamenalo, že díky dvěma GPU spojeným pomocí čipletu, čili podobným způsobem jako v případě dnešních procesorů Ryzen s více než 8 jádry, by nejlepší herní grafika od AMD příští generace měla nést až 10240 jader v celkem 160 CU (Compute Unit). 
 
 
Dle známého leakera Yoshidy by Navi 31 měl být rozhodně více než 2,5x výkonnější než Navi 21, takže můžeme uvažovat až o trojnásobku. Pak se nám tu ještě rýsuje o něco slabší verze Navi 22, což ale má být stále grafika se dvěma GPU čiplety a dozvídáme se také, že AMD by mělo i pohnout s výkonem v ray tracingu a dohnat NVIDII. 
 
Vypadá to tak, že NVIDIA, která se rozhodla před Hopper vmáčknout ještě generaci Lovelace, bude s ohledem na nasazení vícečipových GPU za AMD pozadu, což by mohlo mít svůj dopad na to, která z těchto firem nabídne výkonnější hi-end. Hopper totiž už má využívat právě více čipů, zatímco Lovelace by měla být ještě jednočipová generace. 
 
Zdroj: wccftech


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
SteelSeries Rival 5: univerzální herní myš se spoustou tlačítek SteelSeries Rival 5: univerzální herní myš se spoustou tlačítek
Značka SteelSeries oznámila novou herní myš, která se chce zalíbit nejrůznějším typům hráčů. Přesností a rychlostí potěší milovníky FPS, velká nabídka tlačítek se zase hodí pro RPG. K dispozici jsou také voděodolné spínače.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Lenovo představuje 360Hz herní monitor Legion Y25g-30 Lenovo představuje 360Hz herní monitor Legion Y25g-30
Další novinkou společnosti Lenovo je rychlý herní monitor Legion Y25g-30. Ten se může pochlubit opravdu velmi vysokou obnovovací frekvencí 360 Hz. Nebude mu chybět ani podpora technologie Nvidia G-Sync.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Nvidia uvedla mobilní GeForce RTX 3050 a RTX 3050 Ti Nvidia uvedla mobilní GeForce RTX 3050 a RTX 3050 Ti
Nvidia dnes uvedla nové grafické čipy GeForce RTX 3050 a RTX 3050 Ti. V tomto případě šlo o mobilní nasazení, takže můžeme očekávat TGP v rozmezí 35 W až 80 W. V případě modelu Ti se můžeme těšit na 2560 CUDA jader.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Intel oficiálně představuje nové osmijádrové Tiger Lake-H Intel oficiálně představuje nové osmijádrové Tiger Lake-H
Intel už dříve slíbil brzký nástup nových procesorů Tiger Lake-H s až osmi jádry, což dnes plní a oficiálně je uvádí na trh. Jde tak o první mobilní 10nm procesory s tolika fyzickými jádry a ty se uplatní v řadě nových PC. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Konzole One Xplayer využije procesory Intel Tiger Lake Konzole One Xplayer využije procesory Intel Tiger Lake
Pokud jde o herní konzole využívající hardware x86, pak máme obvykle na mysli spíše něco od AMD. Nová One Xplayer je však založena na běžných mobilních procesorech Intel Tiger Lake s grafikou generace Xe. 
Včera, aktualita, Jan Vítek