www.svethardware.cz
>
>
>
>

AMD přináší Threadrippery s 8kanálovými paměťmi do maloobchodu

AMD přináší Threadrippery s 8kanálovými paměťmi do maloobchodu
, , aktualita
Skutečně se nám potvrzuje, že procesory AMD Threadripper Pro vyzbrojené stejně jako serverové EPYC osmikanálovým zapojením paměti se brzy dostanou na volný trh a my si je budeme moci s příslušnými deskami běžně koupit. 
K oblíbeným
reklama
Nedávno se totiž objevila deska Gigabyte WRX80 SU8, která nabízí právě osmikanálové zapojení pamětí DDR4 a evidentně je určena pro volný prodej, takže bylo zřejmé, že i samotné procesory AMD Threadripper Pro budou brzy dostupné v maloobchodě. To se nyní potvrzuje a tyto procesory tak už nebudou určeny pouze pro využití v počítačích OEM výrobců, a to především v partnerství s firmou Lenovo. 

 
Profesionálové či nadšenci si tak budou moci sami brzy koupit a sestavit ještě lepší platformu založenou na Threadripperech Pro, což jsou celkem čtyři modely s 12, 16, 32 a 64 jádry určené pro patici sWRX8. Ty nejen že podporují osmikanálové zapojení paměti, ale nabízí také dvojnásobný počet 128 linek PCIe 4.0 než dříve dostupné modely. Na druhou stranu je takový Ryzen Threadripper Pro 3995WX právě i proto taktován níže než Ryzen Threadripper 3990X, a to s rozdílem 200 MHz v případě základního taktu a 100 MHz na turbu.
 
To platí i pro 32jádrovou verzi Ryzen Threadripper Pro 3975W, ovšem ostatní dvě se 16 a 12 jádry už nemají svůj non-Pro protějšek, neboť pak už v klasické nabídce zbývá jen 24jádrový model 3960X. 
 
 
Příslušné desky nabídnou čipovou sadu WRX80 a další výbava už bude záviset na konkrétním výrobci desky. Vedle zmíněného Gigabyte tu bude v nabídce třeba EATX model Supermicro M12SWA-TF se šesti sloty PCIe 4.0 x16, čtyřmi M.2 se 4x PCIe 4.0, dvěma U.2 a také kontrolerem ASpeed AST2600 BMC pro IPMI (Intelligent Platform Management Interface). 
 
 
Do takové desky budeme moci nacpat tři dvouslotové grafické karty, nebo dvě tříslotové, nechybí tu dva rychlé Ethernetové porty - Aquantia AQC113C (10GbE) a Intel I120-AT (2.5GbE) a audio kodek ALC4050 HD od Realteku. 
 
Ještě přinejmenším jedna podobná deska by měla následovat, a to od společnosti Asus.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Světlo červeného trpaslíka stačí na fotosyntézu Světlo červeného trpaslíka stačí na fotosyntézu
Hvězdy označované za červené trpaslíky jsou v poslední době v kurzu, a to nejen kvůli tomu, že mají tvořit v naší galaxii největší podíl z celkové hvězdné populace, ale také kvůli tomu, že mezi ně patří i blízká Proxima Centauri se svou planetou.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Intel odstartoval výrobu Xeonů Ice Lake a začíná dodávat Rocket Lake-S Intel odstartoval výrobu Xeonů Ice Lake a začíná dodávat Rocket Lake-S
Intel si na první polovinu tohoto roku připravil dvě zásadní procesorové generace, a sice první 10nm serverové Xeony, vedle nichž přijdou na trh také poslední 14nm desktopové procesory. Právě ty mají dorazit nejdříve. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
YouTuber modifikoval svou RTX 2070 na verzi se 16 GB paměti YouTuber modifikoval svou RTX 2070 na verzi se 16 GB paměti
YouTuber VIK-on se pustil do obtížné modifikace grafické karty GeForce RTX 2070, jejíž paměti vyměnil za nové a provedl nezbytné úpravy samotného PCB, aby karta nové paměti s dvojnásobnou kapacitou dokázala využít.
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Intel hlásí, že 7nm proces je opraven, ale outsourcovat se bude Intel hlásí, že 7nm proces je opraven, ale outsourcovat se bude
Intel v minulém roce přiznal, že při vývoji 7nm procesu narazil na jistou překážku, kterou bude muset překonat, což si vyžádá čas, a tak nestihne výrobu spustit dle původního plánu. Nyní je tu naopak pozitivní zpráva. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek6 komentářů
Intel zaznamenal už popáté v řadě rekordní roční tržby Intel zaznamenal už popáté v řadě rekordní roční tržby
Intel dle očekávání zveřejnil své finanční výsledky za poslední kvartál předchozího roku, a tedy i za celý rok 2020. A jak se dalo tušit, ty byly rekordní, neboť celý trh s PC zaznamenal dlouho neviděný růst. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek3 komentáře