www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Gigabyte WRX80 SU8: osm kanálů pro Threadripper

Gigabyte WRX80 SU8: osm kanálů pro Threadripper
, , aktualita
Gigabyte si přichystal základní desku WRX80 SU8, jejíž osmičky v názvu nejsou jen tak. Určena je totiž pro ty nejlepší procesory AMD Threadripper s podporou osmikanálového přístupu do paměti. 
K oblíbeným
reklama
Gigabyte WRX80 SU8 tak můžeme považovat za desku určenou pro ty nejlepší HEDT sestavy, jaké si dnes můžeme přát. Můžeme si do ní nainstalovat přinejlepším AMD Ryzen Threadripper PRO 3995WX, procesor se 64 jádry, TDP 280 W a paticí sWRX8 (4094), který bude využívat osmikanálový přístup do paměti. 
 
 
Procesor také nabízí celkem 128 linek rozhraní PCIe 4.0, čili dvojnásobek toho, co řadové Threadrippery. Není tak divu, že tato deska má ve své výbavě celých sedm slotů PCIe x16, všechny pro linky 4.0. Vedle toho tu máme také tři porty U.2 s propustností 64 Gb/s a také dva sloty M.2-22110. Za zmínku stojí také dvě ethernetová rozhraní s propustností 10 Gb/s nebo čip ASPEED IPMI pro vzdálenou správu. 
 
AMD přitom v době, kdy představila své procesory Threadripper Pro 3000WX, ohlásila také exkluzivní partnerství se společností Lenovo. Můžeme si tak ukázat i Lenovo ThinkStation P620, která je ovšem založena na referenční desce od firmy AMD
 
 
Vypadá to tak, že tato dohoda o exkluzivitě brzy skončí a procesory Ryzen Threadripper Pro se dostanou do široké nabídky. My také uvidíme, zda se ještě s vhodnou značkovou deskou nepřihlásí jiný výrobce, jako především firma Asus. Kdy se ovšem model Gigabyte WRX80 SU8 dostane na trh, to zatím není jasné a cena, tu snad ani radši vědět nechceme. 
 
Zdroj: VideoCardz


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Blue Origin: Vylepšená kabina pro posádku zvládla první let, pasažéři by mohli startovat v dubnu Blue Origin: Vylepšená kabina pro posádku zvládla první let, pasažéři by mohli startovat v dubnu
Blue Origin je kosmická společnost, která v budoucnu plánuje dopravovat lidi do vesmíru. Nedávno tato firma provedla úspěšný testovací let s raketou New Shepard a vylepšenou verzí kabiny pro cestující.
Dnes, aktualita, Kateřina Hoferková
Muž má poslední dva pokusy uhádnout heslo, jinak přijde o 7000 BTC Muž má poslední dva pokusy uhádnout heslo, jinak přijde o 7000 BTC
S rostoucími cenami Bitcoinu roste i počet případů, kdy si lidé uvědomí existenci svých Bitcoinů z minulosti, ale nemají k nim přístup. Další muž si takto nemůže vzpomenout na heslo a chybí mu už jen dva pokusy.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala8 komentářů
Výrobci desek si už chystají pro AMD 400 a 500 Series AGESA verze 1.2.0.0 Výrobci desek si už chystají pro AMD 400 a 500 Series AGESA verze 1.2.0.0
Výrobci desek si připravují nové verze BIOSů vybavené mikrokódem AGESA 1.2.0.0, které byly slíbeny už před několika měsíci jako konečně "to pravé" pro desky 400 a 500 Series a nové Ryzeny 5000. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Astronomové se blíží k detekci gravitačních vln ze supermasivních černých děr Astronomové se blíží k detekci gravitačních vln ze supermasivních černých děr
Malé gravitační vlny, které tu a tam projdou skrz Zemi a detektory, už dávno bereme jako hotovou věc, ovšem pokud existují ony, měly by naším prostorem v podstatě nepřetržitě postupovat i velké vlny ze supermasivních černých děr. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Herní testy nového Core i9-11900K ukazují srovnatelný výkon s 10900K Herní testy nového Core i9-11900K ukazují srovnatelný výkon s 10900K
Intel sice minulý týden ukázal benchmarky, dle nichž si chce opět vzít titul výrobce nejvýkonnějších herních procesorů, ovšem ukazuje se, že ve skutečnosti by to mohlo být poněkud jiné. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář