www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Gigabyte WRX80 SU8: osm kanálů pro Threadripper

Gigabyte WRX80 SU8: osm kanálů pro Threadripper
, , aktualita
Gigabyte si přichystal základní desku WRX80 SU8, jejíž osmičky v názvu nejsou jen tak. Určena je totiž pro ty nejlepší procesory AMD Threadripper s podporou osmikanálového přístupu do paměti. 
K oblíbeným
reklama
Gigabyte WRX80 SU8 tak můžeme považovat za desku určenou pro ty nejlepší HEDT sestavy, jaké si dnes můžeme přát. Můžeme si do ní nainstalovat přinejlepším AMD Ryzen Threadripper PRO 3995WX, procesor se 64 jádry, TDP 280 W a paticí sWRX8 (4094), který bude využívat osmikanálový přístup do paměti. 
 
 
Procesor také nabízí celkem 128 linek rozhraní PCIe 4.0, čili dvojnásobek toho, co řadové Threadrippery. Není tak divu, že tato deska má ve své výbavě celých sedm slotů PCIe x16, všechny pro linky 4.0. Vedle toho tu máme také tři porty U.2 s propustností 64 Gb/s a také dva sloty M.2-22110. Za zmínku stojí také dvě ethernetová rozhraní s propustností 10 Gb/s nebo čip ASPEED IPMI pro vzdálenou správu. 
 
AMD přitom v době, kdy představila své procesory Threadripper Pro 3000WX, ohlásila také exkluzivní partnerství se společností Lenovo. Můžeme si tak ukázat i Lenovo ThinkStation P620, která je ovšem založena na referenční desce od firmy AMD
 
 
Vypadá to tak, že tato dohoda o exkluzivitě brzy skončí a procesory Ryzen Threadripper Pro se dostanou do široké nabídky. My také uvidíme, zda se ještě s vhodnou značkovou deskou nepřihlásí jiný výrobce, jako především firma Asus. Kdy se ovšem model Gigabyte WRX80 SU8 dostane na trh, to zatím není jasné a cena, tu snad ani radši vědět nechceme. 
 
Zdroj: VideoCardz


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Razer uvádí své první chytré brýle Anzu. Nahradí sluchátka Razer uvádí své první chytré brýle Anzu. Nahradí sluchátka
Razer Anzu jsou chytré brýle v nenápadném designu, které po spárování se smartphonem umožňují hlavně poslech hudby nebo telefonování. Fungují také jako sluneční brýle, i když čočky lze vyměnit za dioptrické.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
AOC uvádí novou řadu monitorů V4: atraktivní design za rozumnou cenu AOC uvádí novou řadu monitorů V4: atraktivní design za rozumnou cenu
Na trh příští měsíc vstoupí čtveřice monitorů od AOC z nové řady V4: U27V4EA, Q32V4, Q27V4EA3 a Q24V4EA. Nabízí modely s rozlišením QHD či UHD a úhlopříčkami od 23,8" do 31,5". Zaujmout by mohly hlavně zákazníky zaměřené na design a cenu.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik2 komentáře
Upcycling v praxi: baterky z koloběžek Lime skončí v reproduktorech Gomi Upcycling v praxi: baterky z koloběžek Lime skončí v reproduktorech Gomi
Doprava přechází na elektřinu a s tím se také objevují otázky, co s akumulátory, které už dosloužily. V případě elektrických koloběžek Lime je jednou z možností upcycling. Svůj druhý život mají najít v Bluetooth reproduktorech Gomi.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Samsung dosáhl rekordních 5,23 Gbps na 5G síti Samsung dosáhl rekordních 5,23 Gbps na 5G síti
Společnosti Samsung se povedlo překonat rekord v přenosové rychlosti na 5G síti. Konkrétně jde o přenos na jedno zařízení, kdy bylo dosaženo 5,23 Gbps. Navíc šlo o běžně dostupný telefon na trhu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
JWST prošel 17denními finálními funkčními testy, říjnový start stále platí JWST prošel 17denními finálními funkčními testy, říjnový start stále platí
Čím více se blíží říjnový termín startu James Webb Space Telescope (JWST), tím pravděpodobnější je, že už nenastane žádné další zdržení. Nyní navíc přichází dobrá zpráva, a sice potvrzení o dokončení finálních funkčních testů. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek8 komentářů