www.svethardware.cz
>
>
>
>

AMD připravuje rychlejší GPU Hawaii

AMD připravuje rychlejší GPU Hawaii
, , aktualita
Obecně se ví, že AMD připravuje novou generaci Radeonů, které známe pod kódovým označením Fiji. Ovšem ještě před jejich příchodem na trh by se měla objevit ještě jedna výkonná karta s GPU Hawaii.
K oblíbeným
reklama
Pokud se tyto zprávy potvrdí, pak by měla nastat podobná situace jako při příchodu karet s čipy Hawaii s architekturou GCN 1.1. Ty totiž v úvodní sérii dostaly pouze karty Radeon R9 290(X), přičemž ostatní Radeony R9 2xx měly ještě starší architekturu GCN 1.0. Posléze však přišel ještě Radeon R9 285 s čipem Tonga a architekturou, kterou můžeme označit jako GCN 1.2.

Nyní se má tedy před kartami s GPU Fiji chystat ještě jedna rychlá verze Hawaii, která by mohla dostat označení XTX, XTL či XT2, ale to je koneckonců jedno. Na trh se má dostat brzy v příštím roce, a to ještě před vypuštěním nových Fiji, ovšem tato karta už pravděpodobně nezapadne mezi Radeony R9 2xx, ale mezi novou sérii Radeon R9 3xx.

Hawaii XTX byly přitom chystány už přo dřívější vypuštění na trh, přičemž měly dorazit jako Radeony R9 295X, čili by šlo o nejvýkonnější jednočipové karty od AMD. Pokud ale přijdou už v rámci nové série, jejich název bude nejspíše Radeon R9 380X, čili zahrají podobnou úlohu jako Tahiti v aktuální generaci.

Co se týče firmy NVIDIA, ta už má pro tento rok splněný plán, respektive svou roadmap, takže v tomto ani příštím měsíci se od ní nedočkáme nových karet. Pozornost se tedy upírá k AMD, která je na tahu a až někdy po příchodu Fiji by měly následovat karty NVIDIA s velkým čipem GM200. Dřívější zprávy o chystané GeForce GTX 960 se zatím nepotrvdily, čili ta v tomto roce také nedorazí a je otázkou, jestli přijde ještě před Fiji.

V nadcházejících třech měsících se tedy můžeme těšit na celkem pět nových karet, a to Radeon R9 390(X), R9 380(X) a NVIDIA GeForce GTX 960. Je možné, že se objeví i TITAN II s čipem GM200, ale to už je čirá spekulace.

Zdroj: Videocardz
reklama
Nejnovější články
Asusu unikla nepředstavená mobilní GeForce RTX 3050 Ti Asusu unikla nepředstavená mobilní GeForce RTX 3050 Ti
Asus na svých stránkách zveřejnil informace o notebooku TUF Dash F15. To by nebylo nic až tak zvláštního, kdyby se ve specifikacích neobjevil dosud nepředstavený mobilní čip Nvidia GeForce RTX 3050 Ti.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
John McAfee obviněn z podvodu s kryptoměnami, hrozí mu 100 let vězení John McAfee obviněn z podvodu s kryptoměnami, hrozí mu 100 let vězení
Bude-li mít John McAfee smůlu, v životě už nevytáhne paty z vězení. 75letému podnikateli totiž v USA hrozí až 100letý trest v souvislosti s obviněním z podvodů s kryptoměnami. Ty měl nejprve nakoupit a poté propagovat na sociálních sítích.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Google reaguje na digitální daň: zvýší ceny reklamy o 2 % ve Francii a Španělsku Google reaguje na digitální daň: zvýší ceny reklamy o 2 % ve Francii a Španělsku
Několik států se snaží více zdanit technologické giganty, jako jsou Google nebo Facebook. Např. ve Španělsku a Francii na to Google zareaguje tím, že pro inzerenty zdraží reklamu. Ti tak za stejný počet kliků zaplatí více.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Diablo II: Resurrected dovolí použít uložené pozice z původní 20 let staré hry Diablo II: Resurrected dovolí použít uložené pozice z původní 20 let staré hry
Už dobře víme, že Blizzard chystá remaster legendární hry Diablo II. Ponese název Diablo II: Resurrected a bude natolik spřízněná s původní hrou, že dokonce dovolí použít uložené pozice staré i více než 20 let.
Včera, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Razer uvádí své první chytré brýle Anzu. Nahradí sluchátka Razer uvádí své první chytré brýle Anzu. Nahradí sluchátka
Razer Anzu jsou chytré brýle v nenápadném designu, které po spárování se smartphonem umožňují hlavně poslech hudby nebo telefonování. Fungují také jako sluneční brýle, i když čočky lze vyměnit za dioptrické.
5.3.2021, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář