www.svethardware.cz
>
>
>

AMD propouští a reorganizuje

AMD propouští a reorganizuje
, , aktualita
Společnost Advanced Micro Devices včera večer ohlásila, že se chystá propustit pět procent svých zaměstnanců a také restrukturalizovat svou vnitřní strukturu. Vzhledem k letošnímu vývoji se tomu můžeme jen těžko divit.
K oblíbeným
reklama
Zástupci AMD nedávno vyjednávali s firmou Silver Lake Partners o tom, že ta by odkoupila významnou část podílu, ovšem tyto rozhovory ztroskotaly. Nyní AMD oznámilo, že propustí celkem pět procent svých zaměstnanců a významně restrukturalizuje svou vnitřní strukturu. Vedle toho také zřídí dvě nové prezidentské pozice pro llepší dohled na aktivitu firmy v nejdůležitějších regionech. Za zmínku stojí, že propouštění se nebude týkat žádného inženýra nebo obchodníka.

Dle oficiálního vyjádření firmy AMD jde o cestu k celkovému zefektivnění jejího běhu, soustředění zdrojů pro vývoj těch nejdůležitějších produktů a AMD se chce také prohlubovat vztahy se svými zákazníky. Jinými slovy, firma teď opravdu nemá prostředky nazbyt, a musí je tak investovat do těch nejdůležitějších obllastí vývoje.

Firma doufá, že propuštěním 5 % zaměstnanců (na začátku tohoto roku jich bylo cca 9700) ještě v tomto roce ušetří 9 milionů dolarů a v tom příštím pak 58 milionů. Ovšem proces restrukturalizace ji bude stát 41 milionů, které odepíše z tržeb za právě ukončený třetí kvartál. AMD se také rozhodlo, že bude outsourcovat, což se týká třeba vývojů modulů pro SAP, aplikací pro Sharepoint či správu svých serverů. Netýká se to ale třeba vývoje ovladačů nebo jiného důležitého softwaru.

Reorganizace také čeká divizi EESC (Embedded and Semi-Custom), jejíž nová struktura bude čítat tři týmy, jež se zaměří na celkový business, inženýrství a prodejní kanály. A co se týče oněch dvou nových prezidentských pozicí, ty se týkají Číny a Evropy. Do první bude dosazen Spencer Pan a o náš region se bude starat Darren Grasby, přičemž oba firma rekrutuje z vlastních řad.

Zdroj: KitGuru
reklama
Nejnovější články
Radeony RX 5700 mohou jít s úpravou registrů nad 2,2 GHz Radeony RX 5700 mohou jít s úpravou registrů nad 2,2 GHz
Grafické karty Radeon budou asi mnohem oblíbenějším cílem overclockerů z řad běžných uživatelů než procesory Ryzen 3000, protože to vypadá, že s úpravou registrů lze získat nezanedbatelný frekvenční nárůst.
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
AMD vs. NVIDIA: jak zub času ovlivňuje výkon GPU? AMD vs. NVIDIA: jak zub času ovlivňuje výkon GPU?
Pokud by si někdo myslel, že se starým křemíkovým hardwarem je to podobné jako se starým spalovacím motorem, může být vcelku v klidu. Starý křemíkový čip časem nezíská horší výkon, ale o tom však nerozhoduje sám.
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
NVIDIA se chlubí 50 % výkonu navíc v Monster Hunter: World díky DLSS NVIDIA se chlubí 50 % výkonu navíc v Monster Hunter: World díky DLSS
NVIDIA se s námi podělila o benchmark, který ukazuje na výkon jejích GeForce RTX ve hře Monster Hunter: World. Ten má být díky Deep Learning Super Sampling (DLSS) o polovinu vyšší, což se v takové náročné hře bude hodit.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Ryzen 9 3900X: stačí na něj originální chladič Wraith Prism RGB? Ryzen 9 3900X: stačí na něj originální chladič Wraith Prism RGB?
Dvanáctijádrový procesor Ryzen 9 3900X je pochopitelně aktuálně ve středu zájmu, a to i z hlediska spotřeby a chlazení. Na spotřebu a schopnost levnějších desek jej napájet jsme se už podívali a nyní je tu chlazení. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Severní Karolína zvažuje vysokorychlostní dráhu od Virgin Hyperloop One Severní Karolína zvažuje vysokorychlostní dráhu od Virgin Hyperloop One
Projekt Hyperloop byl navržený podnikatelem a vizionářem Elonem Muskem. Jeho realizace se ujaly soukromé společnosti, jednou z nich je Virgin Hyperloop One. Ta by mohla vybudovat vysokorychlostní trať i v Severní Karolíně. 
Dnes, aktualita, Kateřina Hoferková