www.svethardware.cz
>
>
>

AMD propouští a reorganizuje

AMD propouští a reorganizuje
, , aktualita
Společnost Advanced Micro Devices včera večer ohlásila, že se chystá propustit pět procent svých zaměstnanců a také restrukturalizovat svou vnitřní strukturu. Vzhledem k letošnímu vývoji se tomu můžeme jen těžko divit.
K oblíbeným
reklama
Zástupci AMD nedávno vyjednávali s firmou Silver Lake Partners o tom, že ta by odkoupila významnou část podílu, ovšem tyto rozhovory ztroskotaly. Nyní AMD oznámilo, že propustí celkem pět procent svých zaměstnanců a významně restrukturalizuje svou vnitřní strukturu. Vedle toho také zřídí dvě nové prezidentské pozice pro llepší dohled na aktivitu firmy v nejdůležitějších regionech. Za zmínku stojí, že propouštění se nebude týkat žádného inženýra nebo obchodníka.

Dle oficiálního vyjádření firmy AMD jde o cestu k celkovému zefektivnění jejího běhu, soustředění zdrojů pro vývoj těch nejdůležitějších produktů a AMD se chce také prohlubovat vztahy se svými zákazníky. Jinými slovy, firma teď opravdu nemá prostředky nazbyt, a musí je tak investovat do těch nejdůležitějších obllastí vývoje.

Firma doufá, že propuštěním 5 % zaměstnanců (na začátku tohoto roku jich bylo cca 9700) ještě v tomto roce ušetří 9 milionů dolarů a v tom příštím pak 58 milionů. Ovšem proces restrukturalizace ji bude stát 41 milionů, které odepíše z tržeb za právě ukončený třetí kvartál. AMD se také rozhodlo, že bude outsourcovat, což se týká třeba vývojů modulů pro SAP, aplikací pro Sharepoint či správu svých serverů. Netýká se to ale třeba vývoje ovladačů nebo jiného důležitého softwaru.

Reorganizace také čeká divizi EESC (Embedded and Semi-Custom), jejíž nová struktura bude čítat tři týmy, jež se zaměří na celkový business, inženýrství a prodejní kanály. A co se týče oněch dvou nových prezidentských pozicí, ty se týkají Číny a Evropy. Do první bude dosazen Spencer Pan a o náš region se bude starat Darren Grasby, přičemž oba firma rekrutuje z vlastních řad.

Zdroj: KitGuru
reklama
Nejnovější články
Doporučené PC sestavy: leden 2020 Doporučené PC sestavy: leden 2020
V tomto článku se podíváme na doporučené konfigurace vhodné pro různá využití. Od levných, malých a úsporných nettopů přes sestavy OFFICE a HOME až po herní a vysoce výkonné sestavy GAME a TOP.
Dnes, návod, Jan Vítek
Matrox začne vyrábět novou řadu grafických karet s čipy NVIDIA Matrox začne vyrábět novou řadu grafických karet s čipy NVIDIA
O společnosti Matrox se poslední dobou moc nemluví. To však neznamená, že by už nyní nevyráběla grafické karty. Zaměřila se na embedded nasazení, přičemž nyní u nové řady karet využije i čipy společnosti Nvidia.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Asus ROG Bezel-Free Kit nechá zmizet rámečky mezi monitory Asus ROG Bezel-Free Kit nechá zmizet rámečky mezi monitory
Asus si připravil velice zajímavou sadu pro zákazníky, kteří využívají nebo by rádi využívali třímonitorovou sestavu, a to především pro hraní. Trnem v oku jim přitom mohou být hluchá místa daná rámečky monitorů. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
CM MasterAir G200P: nízkoprofilové chlazení s ovladačem CM MasterAir G200P: nízkoprofilové chlazení s ovladačem
Cooler Master si pod označením MasterAir G200P připravil nový nízkoprofilový chladič procesorů AMD a Intel. Ten tak zabere na výšku jen několik málo centimetrů a nabídne také ovladač pro své podsvícení. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
TSMC věří ve velký úspěch 5nm technologie, navýší náklady o další miliardu USD TSMC věří ve velký úspěch 5nm technologie, navýší náklady o další miliardu USD
Společnost TSMC se blíží k momentu zařazení 5nm procesu do běžné výroby, jak sama nedávno potvrdila. Věří přitom v to, že bude velice úspěšný a rozhodla se k tomu, že na kapitálové náklady určí miliardu dolarů navíc. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář