www.svethardware.cz
>
>
>

AMD propouští a reorganizuje

AMD propouští a reorganizuje
, , aktualita
Společnost Advanced Micro Devices včera večer ohlásila, že se chystá propustit pět procent svých zaměstnanců a také restrukturalizovat svou vnitřní strukturu. Vzhledem k letošnímu vývoji se tomu můžeme jen těžko divit.
K oblíbeným
reklama
Zástupci AMD nedávno vyjednávali s firmou Silver Lake Partners o tom, že ta by odkoupila významnou část podílu, ovšem tyto rozhovory ztroskotaly. Nyní AMD oznámilo, že propustí celkem pět procent svých zaměstnanců a významně restrukturalizuje svou vnitřní strukturu. Vedle toho také zřídí dvě nové prezidentské pozice pro llepší dohled na aktivitu firmy v nejdůležitějších regionech. Za zmínku stojí, že propouštění se nebude týkat žádného inženýra nebo obchodníka.

Dle oficiálního vyjádření firmy AMD jde o cestu k celkovému zefektivnění jejího běhu, soustředění zdrojů pro vývoj těch nejdůležitějších produktů a AMD se chce také prohlubovat vztahy se svými zákazníky. Jinými slovy, firma teď opravdu nemá prostředky nazbyt, a musí je tak investovat do těch nejdůležitějších obllastí vývoje.

Firma doufá, že propuštěním 5 % zaměstnanců (na začátku tohoto roku jich bylo cca 9700) ještě v tomto roce ušetří 9 milionů dolarů a v tom příštím pak 58 milionů. Ovšem proces restrukturalizace ji bude stát 41 milionů, které odepíše z tržeb za právě ukončený třetí kvartál. AMD se také rozhodlo, že bude outsourcovat, což se týká třeba vývojů modulů pro SAP, aplikací pro Sharepoint či správu svých serverů. Netýká se to ale třeba vývoje ovladačů nebo jiného důležitého softwaru.

Reorganizace také čeká divizi EESC (Embedded and Semi-Custom), jejíž nová struktura bude čítat tři týmy, jež se zaměří na celkový business, inženýrství a prodejní kanály. A co se týče oněch dvou nových prezidentských pozicí, ty se týkají Číny a Evropy. Do první bude dosazen Spencer Pan a o náš region se bude starat Darren Grasby, přičemž oba firma rekrutuje z vlastních řad.

Zdroj: KitGuru
reklama
Nejnovější články
Aktualizace KB4517389: k rozbitému menu Start se přidává BSOD Aktualizace KB4517389: k rozbitému menu Start se přidává BSOD

S aktualizacemi Windows 10 už to opravdu přestává být legrace. Kumulativní update KB4517389 mnohým rozbil menu Start a nyní se zjistilo, že stojí i za zvýšeným množstvím BSOD, kritických pádů systému. 

Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Životnost SSD může být problém aneb Tesly ničí samy sebe Životnost SSD může být problém aneb Tesly ničí samy sebe
Většina SSD disků má takovou přepisovací životnost, že se ke smrti disků z tohoto důvodu většina uživatelů ani nepřiblíží. Problémy však mají uživatelů vozů Tesla. Tam totiž kvůli přepisování odchází čipy v multimediálním systému.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Hackeři se přes VPN dostali na servery Avastu, ten je zarazil Hackeři se přes VPN dostali na servery Avastu, ten je zarazil
Český výrobce antivirů Avast se přiznal, že se do jeho počítačové sítě dostali hackeři. Využili k tomu kompromitování přihlašovacích údajů do dočasného VPN účtu a získali zde vysoká administrátorská práva.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Japonsko pomůže NASA vybudovat lunární vesmírnou stanici Lunar Gateway Japonsko pomůže NASA vybudovat lunární vesmírnou stanici Lunar Gateway
NASA v rámci svého programu Artemis kromě partnerství s americkými soukromými společnostmi navazuje spolupráci i se zahraničními kosmickými agenturami. S realizací vesmírné stanice u Měsíce pomůže například Japonsko. 
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková
Gigabyte ukázal desku s TRX40 pro Threadripper 3000 Gigabyte ukázal desku s TRX40 pro Threadripper 3000
Už zanedlouho budou moci výrobci desek oficiálně představit své nové modely pro procesory Threadripper, ovšem zatím to mohou být pouze náznaky, uniklé informace a jednotlivé snímky. Jeden takový tu máme. 
Včera, aktualita, Jan Vítek