www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

AMD prý chystá nové CPU na architektuře ARM ve stylu Apple M1

AMD prý chystá nové CPU na architektuře ARM ve stylu Apple M1
, , aktualita
Proslýchá se, že AMD i nadále pokračuje ve vývoji procesorů postavených na architektuře ARM. Ty by měly hodně připomínat nově představené procesory Apple M1 a jejich uvedení už na sebe nemá nechat dlouho čekat.
K oblíbeným
reklama
AMD je známo jako výrobce procesorů na architektuře x86 (resp. x64), nicméně je méně známým faktem, že v minulosti pracovalo i na procesorech s architekturou ARM. Ty nesly kódová označení K12 (o těch jsme psali v roce 2015), K12 Core a K12 FFX, ale v podstatě se nikdy pořádně nestaly realitou. Slyšet jsme mohli v minulosti o Opteronech řady A1100 postavených na jádrech ARM Cortex-A57 např. na deskách společnosti 96Boards, které měly být dostupné od roku 2016. Tyto 4 až 8jádrové procesory měly 25-32W TDP, takt 1,7 až 2,0 GHz, 512 kB L2 a 1 MB L3 cache na jádro. Od roku 2017 je však docela ticho po pěšině. To se ale nyní mění.
 
AMD Opteron
 
HW leaker se jménem Mauri QHD se totiž nechal slyšet, že AMD projekt procesorů s architekturou ARM nenechalo u ledu a prototypy takových procesorů jsou téměř hotové. Dle něj jde o dva čipy, kde jeden z nich má integrovanou RAM jako procesor Apple M1 a druhý je bez ní. Nyní vyvstává otázka, zda by se novinka mohla představit už na CES 2021 (ale také zda vůbec). Jak moc je procesor AMD na ARMu reálný, to zatím nevíme. Společnost nicméně spolupracuje se Samsungem a ARMem na mobilních procesorech, tam se ale hovoří o GPU části.
 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Blue Origin: Vylepšená kabina pro posádku zvládla první let, pasažéři by mohli startovat v dubnu Blue Origin: Vylepšená kabina pro posádku zvládla první let, pasažéři by mohli startovat v dubnu
Blue Origin je kosmická společnost, která v budoucnu plánuje dopravovat lidi do vesmíru. Nedávno tato firma provedla úspěšný testovací let s raketou New Shepard a vylepšenou verzí kabiny pro cestující.
Dnes, aktualita, Kateřina Hoferková
Muž má poslední dva pokusy uhádnout heslo, jinak přijde o 7000 BTC Muž má poslední dva pokusy uhádnout heslo, jinak přijde o 7000 BTC
S rostoucími cenami Bitcoinu roste i počet případů, kdy si lidé uvědomí existenci svých Bitcoinů z minulosti, ale nemají k nim přístup. Další muž si takto nemůže vzpomenout na heslo a chybí mu už jen dva pokusy.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala8 komentářů
Výrobci desek si už chystají pro AMD 400 a 500 Series AGESA verze 1.2.0.0 Výrobci desek si už chystají pro AMD 400 a 500 Series AGESA verze 1.2.0.0
Výrobci desek si připravují nové verze BIOSů vybavené mikrokódem AGESA 1.2.0.0, které byly slíbeny už před několika měsíci jako konečně "to pravé" pro desky 400 a 500 Series a nové Ryzeny 5000. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Astronomové se blíží k detekci gravitačních vln ze supermasivních černých děr Astronomové se blíží k detekci gravitačních vln ze supermasivních černých děr
Malé gravitační vlny, které tu a tam projdou skrz Zemi a detektory, už dávno bereme jako hotovou věc, ovšem pokud existují ony, měly by naším prostorem v podstatě nepřetržitě postupovat i velké vlny ze supermasivních černých děr. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Herní testy nového Core i9-11900K ukazují srovnatelný výkon s 10900K Herní testy nového Core i9-11900K ukazují srovnatelný výkon s 10900K
Intel sice minulý týden ukázal benchmarky, dle nichž si chce opět vzít titul výrobce nejvýkonnějších herních procesorů, ovšem ukazuje se, že ve skutečnosti by to mohlo být poněkud jiné. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář