www.svethardware.cz
>
>
>
>
>
>

Samsung, ARM a AMD patrně budou vyvíjet CPU pro Androidy

Samsung, ARM a AMD patrně budou vyvíjet CPU pro Androidy
, , aktualita
Opětovně se objevují informace, že by společnosti Samsung a AMD měly spolupracovat na vývoji mobilních procesorů. Zainteresována by měla být i samotná společnost ARM, na jejíž architektuře by byly takové procesory postaveny.
K oblíbeným
reklama
V minulosti se už několikrát objevily informace, že Samsung chce vyvíjet nové generace procesoru Exynos společně s firmou AMD a do party by měla přibýt i společnost ARM. Na její mobilní architektuře jsou totiž mobilní procesory postaveny. Nyní se tyto zvěsti objevují znovu. Podle zákulisních informací by ARM mělo pro Samsung vyvinout speciální jádra Cortex-X, ale není jasné, nakolik by měla být odlišná od nejnovější generace Cortex-X1.
 
Samsung Exynos
 
Pokud jde o AMD, to by se zde nestaralo o CPU část, nýbrž o tu grafickou. Ta by tedy dodala mobilní GPU patrně pod tradičním názvem Radeon. Samsungu by to pomohlo dostat se zpět na výsluní, protože Snapdragon od Qualcommu se mu začíná pomalu začíná vzdalovat a hrozí, že by jeho vlajkové lodě s vlastními procesory mohly ztrácet na konkurenci. AMD by z toho také profitovalo, protože mobilní trh je obrovský a mít mobilní GPU v telefonech by mu hodně pomohlo.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
AMD představuje Athlony a Ryzeny pro Chromebooky s 15W TDP AMD představuje Athlony a Ryzeny pro Chromebooky s 15W TDP
Společnost AMD významně rozšířila nabídku svých mobilních procesorů o nové Athlony a Ryzeny. Ty jsou určeny především do levných notebooků Chromebok a staví na starších architekturách Zen a Zen+.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Corsair CX-F RGB: zdroje se zkosenými hranami a poprvé i s RGB LED Corsair CX-F RGB: zdroje se zkosenými hranami a poprvé i s RGB LED
Pokud máte pocit, že vám ve skříní barevně nesvítí a nebliká dost komponent, můžete si zvolit jeden z nových zdrojů firmy Corsair. Ta představila své první modely s aRGB podsvícením, jež končí na 750 W. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Říjnová aktualizace Windows 10 verze 20H2 se blíží. Jaké přinese novinky? Říjnová aktualizace Windows 10 verze 20H2 se blíží. Jaké přinese novinky?
Microsoft brzy vydá další významnější aktualizaci pro Windows 10. „October 2020 Update“ bude dostupný volitelně a mnoho nových funkcí od něj nečekejte. Přesto nezůstane zcela beze změn.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Microsoft zváží nákup ještě dalších herních studií, jaká už má? Microsoft zváží nákup ještě dalších herních studií, jaká už má?
Microsoft před několika dny překvapil více než sedmimiliardovou akvizicí firmy ZeniMax, s níž pod jeho křídla poputuje také Bethesda, id Software a další studia. Těch už tak Microsoft má celkem 23 a tím svůj apetit asi ještě neukonejšil. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Zdrojový kód Windows XP údajně unikl na web, čeká se na potvrzení Zdrojový kód Windows XP údajně unikl na web, čeká se na potvrzení
Začaly se množit zprávy, že zdrojový kód operačního systému Microsoft Windows XP unikl prostřednictvím fór 4chan a nyní už je dávno rozšířen po všech koutech Internetu a dá se stáhnout prostřednictvím torrentů i jinde. Je to ale opravdu ono?
Dnes, aktualita, Jan Vítek7 komentářů