www.svethardware.cz
>
>
>

AMD prý prodá svůj 20% podíl soukromému kapitálu

AMD prý prodá svůj 20% podíl soukromému kapitálu
, , aktualita
Server Fudzillla, jenž s odvolává na více nezávislých zdrojů z průmyslového odvětví, uvedl, že o 20% podíl ve společnosti AMD má zájem jistý soukromý kapitál Silver Lake. Firma by tak mohla získat tolik potřebné finance.
K oblíbeným
reklama
Silver Lake je považován za velice bohatý soukromý kapitál, který vlastní část firmy Dell a již dříve investoval do technologických firem jako Alibaba, Avago, GoDaddy, Motorola Solutions, Opera Solutions a nyní má v hledáčku významnou část firmy AMD. Ta na druhou stranu postrádá hotovost, takže odprodání svého pětinového podílu by jí mohlo velice pomoci pro financování dalšího provozu, výzkumu a vývoje. Společnost AMD ale dle tohoto výpisu nevlastní své akcie, takže nemá přímo ani co prodávat, ale mohla by zvolit jiné cesty, jako navýšení svého kapitálu a emisi nových akcií, k čemuž ale bude potřebovat souhlas akcionářů.

Tržby společnosti AMD se za poslední proběhlé čtvrtletí dostaly pod hranici miliardy dolarů, čili není divu, že firma je již nějakou dobu ve ztrátě, když ještě před rokem byly její tržby za stejný kvartál 1,5násobné. Vyhlídky pro nejbližší období navíc nejsou moc příznivé, neboť zájem o nová PC klesá a firma dosud nemá na trhu hardware, kterým by mohla Intelu konkurovat a vrásky jí dělá i aktuální nabídka grafických karet společnosti NVIDIA.

Akcie firmy AMD se v tuto dobu obchodují za 1,88 USD a hodnota společnosti na trhu je pouze 1,418 miliardy. Mluvíme přitom o stejné společnosti, která v roce 2006 zaplatila za ATI celkem 5,4 miliard dolarů. AMD by tedy aktuálně dostalo za svůj 20% podíl nějakých 280 milionů dolarů. I ty by mohly významně pomoci k tomu, aby aktuální procesorový designér firmy Jim Keller dal její roadmap do pořádku, což znamená nástup procesorové generace Zen. Tu ale na trhu neuvidíme ještě řadu kvartálů. Naděje můžeme klást ale také do nové generace Radeonů s paměťmi HBM, které již konečně budou vyráběny novým procesem, a AMD se tak konečně posune pryč od 28nm procesu použitého již u třech generací GPU. To samé ale čeká i NVIDII.

Proslýchá se také, že AMD čeká další kolo restrukturalizace, tedy i zešťíhlování a propouštění. Uvidíme, co je na tom všem pravdy.

Zdroj: Fudzilla
reklama
Nejnovější články
Trump je zklamán Boeingem, Elona Muska má za génia Trump je zklamán Boeingem, Elona Muska má za génia
Poslední události kolem Boeingu naštvaly i Donalda Trumpa. 737 MAX 8 kvůli chybě v softwaru musí zůstat stále na zemi. Naopak pochválil Elona Muska, kterého označil za génia, kterého je třeba chránit.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Doporučené PC sestavy: leden 2020 Doporučené PC sestavy: leden 2020
V tomto článku se podíváme na doporučené konfigurace vhodné pro různá využití. Od levných, malých a úsporných nettopů přes sestavy OFFICE a HOME až po herní a vysoce výkonné sestavy GAME a TOP.
Dnes, návod, Jan Vítek
Matrox začne vyrábět novou řadu grafických karet s čipy NVIDIA Matrox začne vyrábět novou řadu grafických karet s čipy NVIDIA
O společnosti Matrox se poslední dobou moc nemluví. To však neznamená, že by už nyní nevyráběla grafické karty. Zaměřila se na embedded nasazení, přičemž nyní u nové řady karet využije i čipy společnosti Nvidia.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Asus ROG Bezel-Free Kit nechá zmizet rámečky mezi monitory Asus ROG Bezel-Free Kit nechá zmizet rámečky mezi monitory
Asus si připravil velice zajímavou sadu pro zákazníky, kteří využívají nebo by rádi využívali třímonitorovou sestavu, a to především pro hraní. Trnem v oku jim přitom mohou být hluchá místa daná rámečky monitorů. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
CM MasterAir G200P: nízkoprofilové chlazení s ovladačem CM MasterAir G200P: nízkoprofilové chlazení s ovladačem
Cooler Master si pod označením MasterAir G200P připravil nový nízkoprofilový chladič procesorů AMD a Intel. Ten tak zabere na výšku jen několik málo centimetrů a nabídne také ovladač pro své podsvícení. 
Včera, aktualita, Jan Vítek