www.svethardware.cz
>
>
>
>

AMD Radeon RX 6900 se objevil na první fotografii; je tu i 6800/6700

AMD Radeon RX 6900 se objevil na první fotografii; je tu i 6800/6700
, , aktualita
AMD sice již ukázalo design nové série Radeon RX 6000, ovšem nyní tu máme už fotografii reálné karty RX 6900, zatímco od AMD to mohl být pouhý render. A co víc, ukázal se i design slabších verzí. 
K oblíbeným
reklama
AMD Radeon RX 6900 založený na architektuře RDNA 2 se ukázal tentokrát již na fotografii, která ukazuje, že referenční Radeony již existují i ve své finální podobě. Jedná se o fotky od YouTubera JayzTwoCents, který je získal od svých zdrojů, čili sám dané karty nemá. 
 
 
AMD přitom už na Twitteru ukázalo design nového výkonného Radeonu série RX 6000, takže se dá předpokládat, že to bude model 6900. Můžeme si tak snadno ověřit, že tato fotografie opravdu ukazuje nový Radeon a ne jen nějakou modifikaci, která by se za něj mohla vydávat. 
 
 
Zde jej ještě máme z jiného úhlu, jak ukazuje dva 8pinové konektory přídavného napájení a pak tu máme opět trošku neostrý obrázek, který ale už ukazuje jinou a evidentně slabší kartu se dvěma ventilátory, ale opět stejnými konektory PCIe pro napájení. 
 
 
To naznačuje, že by mohlo jít o Radeon RX 6800 či 6700 s údajným čipem Navi 22, který by měl přijít jako náhrada za Navi 10 s menší velikostí, ale přesto výrazně vyšším výkonem díky nové architektuře. 
 
Od serveru VideoCardz se mimochodem také dozvídáme, že nové Radeony budou podporovat dekódování videa ve VCN 3.0 AV1, jak se dá soudit dle nejnovějších linuxových záplat. AV1 podporují také nové GeForce RTX 3000 a to samé si chystá také Intel pro karty s GPU řady Xe.  


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Zkušený startup Nuvia získal 240 milionů USD na vývoj konkurence pro x86 Zkušený startup Nuvia získal 240 milionů USD na vývoj konkurence pro x86
Společnost Nuvia je sice nová a nemá za sebou nic hmatatelného, čili se dá považovat za startup, ale tvoří ji jinak velice zkušení lidé, kteří dříve pracovali i ve firmách Apple či Google coby architekti SoC. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Nová funkce Windows 10 nás upozorní na umírající SSD Nová funkce Windows 10 nás upozorní na umírající SSD
Téma reálné výdrže SSD je věčné a neustále probírané. Věnovat se mu bude také nová funkce pro Windows 10, která by nás měla upozornit na to, že našemu SSD zvoní hrana a opravdu bude vhodné si zajistit záchranu dat. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
SAE plánují v roce 2024 vyslat svůj lander na Měsíc SAE plánují v roce 2024 vyslat svůj lander na Měsíc
O zdolání Měsíce se už pokoušely sondy z různých zemí, nyní se zapojují Spojené arabské emiráty a plánují vyslat k přirozené družici Země svůj přistávací modul. Lander by se měl k Měsíci vypravit v roce 2024. 
Dnes, aktualita, Kateřina Hoferková1 komentář
Výrobci disků dle Trendfocus zrychlují vývoj, 24TB disky mají přijít do dvou let Výrobci disků dle Trendfocus zrychlují vývoj, 24TB disky mají přijít do dvou let
Poptávka po vysokokapacitních pevných discích je vysoká a jejich výrobci se dle toho budou snažit dostat na trh nové technologie co nejdříve, aby měli mít co nabídnout ve světě, v němž už na řadě trhu převzaly vládu elektronické paměti. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek6 komentářů
Cooler Master MM720: pouze 49gramová odlehčená myš Cooler Master MM720: pouze 49gramová odlehčená myš
Letos se objevil u výrobců počítačových myší nový trend, který sice (zatím) nelze považovat za celoplošný, ale i tak je už dost rozšířený. Jde o odlehčování myší, a to především pomocí otvorů v jejich plášti. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek