www.svethardware.cz
>
>
>
>

AMD Radeon RX 6900 se objevil na první fotografii; je tu i 6800/6700

AMD Radeon RX 6900 se objevil na první fotografii; je tu i 6800/6700
, , aktualita
AMD sice již ukázalo design nové série Radeon RX 6000, ovšem nyní tu máme už fotografii reálné karty RX 6900, zatímco od AMD to mohl být pouhý render. A co víc, ukázal se i design slabších verzí. 
K oblíbeným
reklama
AMD Radeon RX 6900 založený na architektuře RDNA 2 se ukázal tentokrát již na fotografii, která ukazuje, že referenční Radeony již existují i ve své finální podobě. Jedná se o fotky od YouTubera JayzTwoCents, který je získal od svých zdrojů, čili sám dané karty nemá. 
 
 
AMD přitom už na Twitteru ukázalo design nového výkonného Radeonu série RX 6000, takže se dá předpokládat, že to bude model 6900. Můžeme si tak snadno ověřit, že tato fotografie opravdu ukazuje nový Radeon a ne jen nějakou modifikaci, která by se za něj mohla vydávat. 
 
 
Zde jej ještě máme z jiného úhlu, jak ukazuje dva 8pinové konektory přídavného napájení a pak tu máme opět trošku neostrý obrázek, který ale už ukazuje jinou a evidentně slabší kartu se dvěma ventilátory, ale opět stejnými konektory PCIe pro napájení. 
 
 
To naznačuje, že by mohlo jít o Radeon RX 6800 či 6700 s údajným čipem Navi 22, který by měl přijít jako náhrada za Navi 10 s menší velikostí, ale přesto výrazně vyšším výkonem díky nové architektuře. 
 
Od serveru VideoCardz se mimochodem také dozvídáme, že nové Radeony budou podporovat dekódování videa ve VCN 3.0 AV1, jak se dá soudit dle nejnovějších linuxových záplat. AV1 podporují také nové GeForce RTX 3000 a to samé si chystá také Intel pro karty s GPU řady Xe.  


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
ViewSonic Elite XG270Q: hraní na 27" se 165 Hz a Quad HD ViewSonic Elite XG270Q: hraní na 27" se 165 Hz a Quad HD
ViewSonic si připravil nový monitor, který bude vyhovovat zákazníkům neprahnoucím po Ultra HD, ale už ani Full HD. Quad HD je tak střední cesta šetrná i pro naše peněženky. ViewSonic XG270Q je také cenově výhodnější alternativa pro model XG270QG.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Microsoft kupuje společnost ZeniMax a s ní i Bethesdu či id Software Microsoft kupuje společnost ZeniMax a s ní i Bethesdu či id Software
Microsoft získal nový cenný skalp z řad herních společností. Do xboxového světa se bude nově řadit ZeniMax Media, mateřská společnost studia Bethesda Softworks. Microsoft tak získá i práva na mnohé známé herní řady. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Trumpův ban WeChatu zablokoval soud. Říká, že Donald nemá důkazy Trumpův ban WeChatu zablokoval soud. Říká, že Donald nemá důkazy
Americký prezident Donald Trump se rozhodl vydat výkonný příkaz, který měl uvalit ban na čínský komunikátor WeChat. Okresní soud mu to ale zatrhl a říká, že ban byl založen na základě nepodložených obvinění.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Muž odsouzen za těžbu kryptoměn na vědeckém superpočítači Muž odsouzen za těžbu kryptoměn na vědeckém superpočítači
34letý Australan si chtěl přivydělat těžbou kryptoměn, nezvolil k tomu ale tu nejšťastnější metodu. Místo svého hardwaru použil výpočetní techniku určenou pro vědecké účely, což mu vyneslo 15měsíční trest.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Jensen Huang se formálně zaváže rozvíjet Arm ke spokojenosti zaměstnanců Jensen Huang se formálně zaváže rozvíjet Arm ke spokojenosti zaměstnanců
Akvizici firmy Arm Ltd. NVIDIÍ ještě zdaleka nelze považovat za dokonanou a vypadá to, že NVIDIA se bude muset zavázat k řadě věcí, aby její záměr prošel skrz regulační orgány. To ostatně platí i pro SoftBank. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek