www.svethardware.cz
>
>
>
>

AMD Renoir-X: unikají informace o levnějších Ryzenech bez GPU

AMD Renoir-X: unikají informace o levnějších Ryzenech bez GPU
, , aktualita
Už několik týdnů se hovoří o tom, že by se mohly představit nové levnější procesory AMD s označením Renoir-X. Ty by vycházely z APU Renoir, přišly by však o integrované grafické jádro. Nyní tu máme další úniky.
K oblíbeným
reklama
Hovoří se o tom, že si AMD chystá nové procesory Renoir-X. Zmínky o tom jsme slyšeli např. už v prosinci a nyní se objevují další úniky. Leaker Enthusiastic Citizen Stroke Monster, který patří k přesnějším, zveřejnil data procesorů Renoir-X, které by se měly představit. Není si sice jistý modelovým označením, ale další data by prý měla být přesná. Připomeňme, že Renoir-X by měl být 7nm procesorem postaveným na architektuře Zen 2, který bude sice vycházet z APU Renoir, ale bude mít deaktivované GPU (nepůjde tedy o APU). Zásadním rozdílem proti existujícím desktopovým procesorům architektury Zen 2 řady Matisse bez GPU ale bude čtvrtinová velikost L3 cache paměti (tam mají 6/8jádra 32 MB, zde budou mít jen 8 MB). To by se mohlo promítnout na nižší ceně a poněvadž půjde asi o doposud vyrobené kusy s vadným GPU, možná i lepší dostupnosti.
 
AMD logo
 
Do prodeje by se měly dostat tři procesory lišící se počtem jader. Pravděpodobně Ryzen 7 4700 bude označení pro 8jádro (8C/16T) s takty 3,6/4,4 GHz (základ/boost), 4MB L2 cache a 8MB L3 cache. 6jádrem by mohl být Ryzen 5 4600 (6C/12T) s takty 3,4/4,1 GHz a 3MB/8MB cache pamětmi. Spodek nabídky by měl uzavřít Ryzen 3 4300 konfigurace 4C/8T s frekvencemi 3,8/4,0 GHz a 2MB/4MB cache pamětí.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
GeForce RTX 3050 pro těžaře? LHR a klesající hodnota ETH prodlužuje návratnost GeForce RTX 3050 pro těžaře? LHR a klesající hodnota ETH prodlužuje návratnost
GeForce RTX 3050 přijde na trh coby 8GB karta, která se tak na rozdíl od RX 6500 XT bude hodit i pro těžbu Etherea, ovšem jak to vypadá, těžaři se nakonec snad nebudou o tento model přetahovat. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Quantum-dot pro perovskity: solární články dosahují 25,7% účinnosti Quantum-dot pro perovskity: solární články dosahují 25,7% účinnosti
Perovskitové solární články se opět posouvají o něco dál. Vědci z EPFL a Korea Institute of Energy Research na ně aplikovali technologii kvantových teček a díky tomu dokázali jejich účinnost navýšit až na 25,7 % na malém formátu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
NVIDIA v Evropě zdražuje své vlastní modely RTX 3000 NVIDIA v Evropě zdražuje své vlastní modely RTX 3000
NVIDIA se rozhodla zdražit své vlastní karty Founders Edition, což zatím platí dle dostupných informací jen v Evropské Unii, ovšem brzy by se měla "dočkat" rovněž Velká Británie. Jaký je důvod pro zdražení zrovna v této době? 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Intel varuje před poškozením přetaktovaných neodemknutých procesorů Intel varuje před poškozením přetaktovaných neodemknutých procesorů
Intel zřejmě nerad vidí, jak se na moderních deskách díky nastavení základního taktu BCLK přetaktovávají i běžné procesory Alder Lake-S, které nepatří mezi modely K s odemknutým násobičem. Co k tomu říká?
Dnes, aktualita, Jan Vítek6 komentářů
MediaTek demonstroval Wi-Fi 7: 2,4× rychlejší než Wi-Fi 6 MediaTek demonstroval Wi-Fi 7: 2,4× rychlejší než Wi-Fi 6
MediaTek spolupracuje na vývoji nového standardu Wi-Fi 7, který má přinést násobně rychlejší datové přenosy. Nyní demonstroval první funkční připojení Wi-Fi 7 a hovoří se o 2,6krát vyšší rychlosti než u Wi-Fi 6.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala