AMD Ryzen 7 4700G a Doom Eternal: jak si zahrajeme na novém Renoiru?

AMD Ryzen 7 4700G a Doom Eternal: jak si zahrajeme na novém Renoiru?
, , aktualita
Doom Eternal je obecně dobře vyladěná hra, na kterou nám bude stačit i slabší sestava, i když záleží i na tom, co od ní očekáváme. Jak se ale s letošním Doomem popere nové APU od AMD v podobě Ryzen 7 4700G?
K oblíbeným
reklama
AMD Ryzen 7 4700G "Renoir" je vybaveno nejsilnějším integrovaným GPU, které AMD kdy použilo ve vlastních produktech. Jde o Radeon Vega 8 s 512 Stream procesory taktovanými na vysoké frekvenci 2100 MHz, která právě dohání nižší počet shaderů oproti předchozí generaci, a to společně s vylepšenou architekturou. 
 
 
Ovšem grafický výkon APU je velice citlivý na propustnost pamětí RAM a zde jistě velice pomohlo, že v TechEpiphany Benchmarks použili paměti DDR4-4133, které jsou velice rychlé, ale na druhou stranu nebudou zrovna levné. 
 
Co se týče nastavení, hrálo se v rozlišení Full HD, a to s grafikou nastavenou většinou na vysoké detaily (až na volumetrické efekty), a to bez škálovaného rozlišení (Resolution Scaling). Dalo by se očekávat, že s takovým nastavením budeme na hranici hratelnosti, ovšem Doom Eternal při něm běžel velice slušně, a to při cca 40 FPS a zpravidla neklesal pod 30 FPS. 
 
 
Pokud by ale někdo chtěl hrát bezpodmínečně při 60 FPS, pak na to je už třeba využít Resolution Scaling s nastavením na 70 % a také snížit detaily na střední. I pak ovšem tato hra vypadá velice dobře a my si můžeme připomenout jeden starší test, který se týkal starších a slabších karet a právě hry Doom Eternal. Nutno poznamenat, že v daném testu šlo o nastavení hry na nízkou kvalitu, takže bohužel nemůžeme přímo srovnávat. Dalo by se ale říci, že GPU v novém Renoir rozhodně bude na úrovni karet jako GeForce GTX 960 nebo Radeon R9 270X. 
 
Z testu od TechEpiphany Benchmarks také vyplývá, že hra dokáže využívat všech 16 logických jader, které byly k dispozici. Jen kdyby ony paměti byly levnější, ale to si už musíme počkat na novou éru pamětí DDR5, jež mají začínat na efektivním taktu 4800 MHz.


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Intel ukázal druhou generaci 3D XPoint s dvojnásobným počtem vrstev Intel ukázal druhou generaci 3D XPoint s dvojnásobným počtem vrstev
Intel se včera pochlubil mnoha novinkami, mezi něž si dnes můžeme zařadit také nové paměti 3D XPoint a s nimi ještě dnes nekončíme, ale o tom až později. Architecture Day 2020 firmy Intel tak přinesl i nové Optane. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Boj o provize: Fortnite zmizel z obchodů Applu i Googlu, Epic kontruje žalobou Boj o provize: Fortnite zmizel z obchodů Applu i Googlu, Epic kontruje žalobou
Společnost Epic Games vytáhla do tuhého boje proti provizím na oficiálních obchodech Apple App Store a Google Play Store. Do své hry Fortnite zabudovala možnost přímého placení, což vyústilo ve stažení hry z obchodů a soudní pře.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Perovskitové a organické solární panely ve vesmíru: 10× lepší než křemík Perovskitové a organické solární panely ve vesmíru: 10× lepší než křemík
Perovskitové a organické solární panely mají mnoho slibných vlastností, ale i problémů. Nyní byly vyzkoušeny i ve Vesmíru a zde prokázaly velmi dobré výkony. Potěší i výroba elektřiny ve stínu z odraženého ambientního světla.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Intel odhalil novinky o výrobních procesech, procesorech, GPU i pouzdření Intel odhalil novinky o výrobních procesech, procesorech, GPU i pouzdření
Intel dnes prezentoval řadu novinek, z nichž některé jsme již nakousli ráno, ale nyní se už můžeme podívat na celou prezentaci. Půjde o novou výrobní technologii, procesory, grafické čipy, roadmap i pouzdření. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Samsung, ARM a AMD patrně budou vyvíjet CPU pro Androidy Samsung, ARM a AMD patrně budou vyvíjet CPU pro Androidy
Opětovně se objevují informace, že by společnosti Samsung a AMD měly spolupracovat na vývoji mobilních procesorů. Zainteresována by měla být i samotná společnost ARM, na jejíž architektuře by byly takové procesory postaveny.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře