reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

AMD Ryzen 8000 mají nastoupit coby Granite Ridge

, , aktualita
AMD Ryzen 8000 mají nastoupit coby Granite Ridge
Vedení společnosti AMD by už skutečně mohlo udělat pořádek v představě veřejnosti o dalších procesorových generacích Ryzen, Threadripper i EPYC, a to alespoň na tento a příští rok. Zatím je tomu spíše naopak. 
AMD Ryzen 8000 mají nastoupit coby Granite Ridge
Na světlo světa unikají další informace o údajných plánech společnosti AMD. Opět se dnes dozvíme o jistých Strix Point a vůbec poprvé pak o Granite Ridge, které se nám určitě vůbec nebudou plést s intelovskými Granite Rapids, jež budou následovat po serverových Sapphire Rapids. Jako by snad docházely originální kódové názvy.
 
 
Tyto informace samozřejmě musíme brát s opravdu velkou rezervou, ovšem žádné jiné nemáme, takže směle do toho. Pokud bereme v úvahu, že Ryzen 6000 by měly být letošní Warhol (ať už na trh přijdou, nebo ne) a Ryzen 7000 pak budoucí 5nm Raphael, pak Strix Point a Granite Ridge by měly následovat hned poté. Ovšem v souvislosti se Strix Point se mluvilo spíše až o roku 2024, což otevírá možnost k tomu, aby AMD v roce 2023 uvedlo na trh nějaký refresh. 
 
 
Čili Strix Point můžeme zatím vidět jako možné nástupce generace Phoenix, která by mohla kombinovat silnější jádra Zen 5 a slabší s označením Zen 4D. Právě to společně s 3nm procesem jsme se dozvěděli už dříve, ale veškeré další podrobnosti byly z obrázku výše vymazány, a to až na údaj o STX-A0. Mohlo by jít o nové instrukce či snad o označení nové paměti cache, o níž mluví Broly_X1
 
O Granite Ridge se tak zatím nedozvíme žádné podrobnosti, ale je zřejmé, že má jít o nástupce generace Raphael. Nyní ale zbývá zjistit především to, zda si AMD na letošek opravdu chystá procesory Ryzen 6000, nebo Warhol přeskočí a bude pokračovat až v příštím roce s Raphaely. V takovém případě by ale právě ty mohly dostat označení Ryzen 6000, což by znamenalo, že mezi nimi a Granite Ridge by mohla být ještě jedna 5nm generace. Ostatně dřívější zařazení Strix Point až do roku 2024 by tomu odpovídalo. Pěkně se nám to zamotalo. 
 
Zdroj: VideoCardz


reklama
reklama
reklama