reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

AMD si připravilo speciální Radeon RX 6900 XT Halo Infinite

22.10.2021, Jan Vítek, aktualita
AMD si připravilo speciální Radeon RX 6900 XT Halo Infinite
Společnost AMD navázala spolupráci s vývojáři titulu Halo Infinite, z nějž vzešla také nová verze grafické karty Radeon RX 6900 XT. Jde tak o něco podobného jako Nvidia GeForce RTX 2080 Ti Cyberpunk 2077 Edition. 
Nvidia GeForce RTX 2080 Ti Cyberpunk 2077 Edition byla představena v době, kdy jsme ještě nevěděli téměř nic o kartách Ampere, které už byly v době, kdy Cyberpunk 2077 vstoupil na trh, dávno aktuální, a tak nabídka této speciální verze grafické karty, jež byla brzy překonána, vypadala trošku podivně, a to zvláště s ohledem na vysoké nároky dané hry. 
 
 
V případě karty Radeon RX 6900 XT Halo Infinite už to asi bude jiné, neboť 8. prosince, kdy tato hra přijde na trh, bude mít AMD na trhu těžko něco modernějšího, i když také čekáme na 6nm refresh Radeonů aktuální generace, který by mohl být ohlášen už na začátku příštího roku. 
 
 
V tomto případě jde ale stejně hlavně o marketing a snahu zdůraznit úzkou spolupráci mezi AMD a 343 Industries, vývojáři nového titulu Halo Infinite. AMD totiž říká, že tato spolupráce šla mnohem dále, než je v takových případech obvyklé a že nová hra má být optimalizovaná nejen pro nový a výkonný hardware AMD, ale také pro starší a slabší sestavy i celou rodinu konzolí Xbox. Je ale trošku divné, že AMD tu zmiňuje z konzolí pouze Xbox a ne PlayStation, které jsou také založeny na jeho APU. 
 
Je tak samozřejmé, že Halo Infinite bude podporovat FreSync Premium Pro a během příštích měsíců bude do hry přidána také podpora Ray Tracingu, a to v podobě, již zvládnou právě i Radeony, ale nic konkrétního se zatím nedozvíme. 
 
 
Samotná karta Radeon RX 6900 XT Halo Infinite je prostě a jednoduše jen o designu a kdyby někdo snad řešil otázku, zda si ji vůbec bude možné koupit vzhledem k nedostatku i řadových RX 6900 XT, pak ta nás vůbec nemusí trápit. Tato karta s omezeným počtem vyrobených kusů se na běžný trh ani nedostane. AMD si veškeré zásoby nechá pod vlastní kontrolou a chystá se je v nejbližší době využít coby ceny v různých soutěžích. 
 
A co třeba takový bundle Halo Infinite k Radeonům či sestavám s nimi? Není samozřejmě vyloučeno, že se taková nabídka objeví, ale zatím víme jen o skromnější nabídce. Jde o jednoměsíční předplatné Game Pass, které bude od 25. října nabízeno k vybraným Radeonům a Ryzenům, takže pomocí něj se k Halo Infinite, jež přijde na trh 8. prosince, dostaneme také, byť jen na omezenou dobu.  


reklama