AMD ukončilo podporu karet Radeon 200, 300, Fury a dalších

AMD ukončilo podporu karet Radeon 200, 300, Fury a dalších
, , aktualita
Podobně jako se NVIDIA rozhodla nedávno ukončit podporu karet generace Kepler, AMD nyní končí s podporou Radeonů generací 200, 300, a to včetně jejich vrstevníků Fury. Učinilo tak přitom náhle už v rámci aktuální verze 21.6.1. 
K oblíbeným
reklama
Kdo si tak dnes stáhl ovladače Radeon Adrenalin 21.6.1, mohl zjistit, že ty už nepodporují grafické karty Radeon HD 7000, HD 8000, 200, 300 a Fury, čili i generace Volcanic Islands a Caribbean Islands. To samozřejmě neznamená, že je už nebude možné používat, ovšem na jejich další podporu v podobě nových ovladačů můžeme už zapomenout. AMD tak končí i s podporou karet vyslaných na trh i před šesti lety, zatímco NVIDIA letos teprve pošle do důchodu generaci GPU Kepler, která tvořila základ většiny karet GeForce 600 a 700 a také některé GeForce 800M. V případě GeForce 700 jde tak o spíše až osm let staré karty. 
 
 
AMD už potvrdilo na svém blogu, že starší Radeony se už nedočkají podpory v aktuálních a příštích ovladačích. Přineslo také plný výčet produktů, kterých se to týká: 
 

Desktopové

Mobilní

AMD A-Series APUs with Radeon R4, R5, R6, or R7 Graphics

AMD A-Series PRO processors with Radeon Graphics

AMD Pro A-Series APUs with Radeon R5 or R7 Graphics

AMD FX-Series APUs with Radeon R7 Graphics

AMD Athlon Series APUs with Radeon R3 Graphics

AMD E-Series APUs with Radeon R2 Graphics

AMD Sempron Series APUs with Radeon R3 Graphics

AMD Radeon R7 M400 Series Graphics

AMD Radeon R9 Fury Series, R9 Nano Series Graphics

AMD Radeon R9 M300 Series Graphics

AMD Radeon R9 300 Series Graphics

AMD Radeon R7 M300 Series Graphics

AMD Radeon R9 200 Series Graphics

AMD Radeon R5 M300 Series Graphics

AMD Radeon R7 300 Series Graphics

AMD Radeon R9 M200 Series Graphics

AMD Radeon R7 200 Series Graphics

AMD Radeon R7 M200 Series Graphics

AMD Radeon R5 300 Series Graphics

AMD Radeon R5 M200 Series Graphics

AMD Radeon R5 200 Series Graphics

AMD Radeon HD 8500M - HD 8900M Series Graphics

AMD Radeon HD 8500 - HD 8900 Series Graphics

AMD Radeon HD 7700M - HD 7900M Series Graphics

AMD Radeon HD 7700 - HD 7900 Series Graphics

 

 
Žádný z nich už tak nebude nadále podporován, takže se přesouvají do kolonky "legacy". Je s podivem, že AMD o této skutečnosti nedalo uživatelům vědět dopředu tak jako NVIDIA. Na druhou stranu by se tím jen těžko něco změnilo, leda snad to, že by se někteří z majitelů starších Radeonů už začali poohlížet po nových grafikách o něco dříve, jenomže vhodný čas pro nákup nové karty teprve (snad) nastane. Takže se dá říci jen to, že od AMD by bylo hezké, kdyby vypustilo do světa avizo předem.  


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
PS5 se prodalo rekordních 10 milionů kusů, nové Xbox si ale také nevedou zle PS5 se prodalo rekordních 10 milionů kusů, nové Xbox si ale také nevedou zle
Společnosti Sony a Microsoft se nově podělily o své finanční výsledky týkající se i herních konzolí PlayStation 5 a Xbox Series X a S. Obě se chlubí rekordními čísly, i když vítěz tu přece jen je a vcelku jasný a očekávaný. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Alder Lake mají být letos jen pro nadšence: série K a KF plus Z690 Alder Lake mají být letos jen pro nadšence: série K a KF plus Z690
Není to samozřejmě jisté, ale dle Igora Wallosseka by Intel měl letos dostat na trh jen velice omezenou skladbu desktopových procesorů Alder Lake s tím, že ostatní modely plus slabší čipové sady přijdou až v dalším roce.
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Tchaj-wan schválil stavbu 2nm továrny TSMC, kdy bude spuštěn provoz? Tchaj-wan schválil stavbu 2nm továrny TSMC, kdy bude spuštěn provoz?
Tchaj-wanské úřady přijaly záměr TSMC postavit poblíž města Baoshan novou továrnu, která bude využita pro výrobu dosud nejmodernějším známým procesem této společnosti. Jde o N2, čili o 2nm proces. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Hubble našel vodní páry na měsíci Ganymede Hubble našel vodní páry na měsíci Ganymede
Hubbleův vesmírný dalekohled sleduje už velice dlouho okolní vesmír včetně lokálních planet a jejich měsíců. Má tak i řadu snímků jupiterova měsíce Ganymede, díky nimž se objevil důkaz o tom, že na něm existuje voda v podobě páry.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Microsoft: systémové požadavky Windows 11 jsou platné a budou vynucovány Microsoft: systémové požadavky Windows 11 jsou platné a budou vynucovány
Někteří jistě čekali, že to se systémovými požadavky Microsoftu na instalaci a zprovoznění OS Windows 11 nebude nakonec tak horké, ale z firmy nyní zní, že si stojí za svým a bude si je vynucovat. 
Včera, aktualita, Jan Vítek10 komentářů