www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

AMD zlevňuje R9 290X a možná chystá konkurenci pro GTX 980

AMD zlevňuje R9 290X a možná chystá konkurenci pro GTX 980
, , aktualita
Úmysl společnosti AMD zlevnit svůj momentální hi-end, čili Radeon R9 290X byl odhalen již dříve. Nyní jsme se toho konečně dočkali a navíc se můžeme podívat i na případnou konkurenci pro nové GeForce GTX 980.
K oblíbeným
reklama
Co se týče první zprávy o zlevněnění Radeonu R9 290X, pak už nejde o žádné spekulace, ale o realitu. Tento nejvýkonnější jednočipový Radeon byl zlevněn na 449 amerických dolarů, přičemž přetaktované modely budou začínat na ceně o 50 USD vyšší.

AMD se tedy rozhodlo o snížení ceny R9 290X poté, co výrazně spadla i cena dvoučipového Radeonu R9 295X2, a to z 1500 dolarů na 1000. Nicméně uvidíme, kdy se snížení cen těchto karet objeví v našich obchodech. Dvoučipového Radeonu se to mělo týkat již na začátku tohoto měsíce a zatím se dle grafů Heuréky třetinový propad ceny vůbec neprojevil.

Spekulace o nové konkurenci pro chystané GeForce GTX 980 a 970 se zakládá na fotografii chladiče, jenž má být určen pro Radeon R9 390X. O prázdninách přitom vyšlo najevo, že společnost Asetek získala velkou zakázku na výrobu vodního chlazení právě pro grafické karty, takže je možné, že budou určeny právě pro nové Radeony, které by měly být jednočipové. Šlo by tedy o velký čip, pro nějž by klasický vzduchový chladič nebyl dostatečně výkonný.

To je ale zatím vše, co se o tomto potenciálním zástupci nové řady Radeonů ví. Mohlo by jít o čip odvozený od nové Tongy, čili s architekturou Graphics Core Next 1.2. Musíme si tedy počkat na další informacee.

Zdroj: techPowerUp
reklama
Nejnovější články
QNAP QTS 4.4.1: funkcemi nabitý systém pro váš NAS QNAP QTS 4.4.1: funkcemi nabitý systém pro váš NAS
V dnešní recenzi se podíváme na schopnosti operačního systému QTS 4.4.1 pro NASy od QNAPu. Možnosti tohoto systému totiž daleko přesahují jen prosté ukládání dat na síťový disk a základní multimediální funkce.
Dnes, recenze, Milan Šurkala
Intel Core i5-10300H ukázal v benchmarku solidní výkon Intel Core i5-10300H ukázal v benchmarku solidní výkon
Už brzy bychom se měli dočkat nových mobilních procesorů Intel Core 10. generace na architektuře Comet-Lake H. Jedním z procesorů by měl být i Core i5-10300H, který ukázal v uniklém benchmarku velmi slušný výkon.
Včera, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Databáze Microsoftu s 250 miliony údaji se volně válela na Internetu Databáze Microsoftu s 250 miliony údaji se volně válela na Internetu
Společnost Microsoft oznámila, že kvůli špatně nakonfigurované databázi vytvořila nechtěný bezpečnostní problém. Databáze zhruba 250 milionů případů z uživatelské podpory se totiž volně objevila na Internetu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Nvidia má chystat mobilní čipy GeForce MX330 a MX350 s Pascalem Nvidia má chystat mobilní čipy GeForce MX330 a MX350 s Pascalem
Na Internetu se začínají objevovat zprávy o připravovaných grafických čipech Nvidie pro mobilní zařízení, GeForce MX330 a MX350. Tyto čipy by měly být stále ještě postaveny na architektuře Pascal.
25.1.2020, aktualita, Milan Šurkala
Amazon Music útočí na Apple Music, má už 55 milionů předplatitelů Amazon Music útočí na Apple Music, má už 55 milionů předplatitelů
I když streamovací služba Amazon Music není tak známá jako např. Spotify nebo Apple Music, je docela dobře možné, že se v tomto roce stane dvojkou a předběhne službu od Applu. Dosáhla už totiž na 55 milionů platících předplatitelů.
24.1.2020, aktualita, Milan Šurkala