reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně
Komentáře od AnkitaMishra (2)
Není to pravda. Pokud se vyrovná nabídka s poptávkou, ceny jsou 699 USD nebo nižší. Problém je uměle snížená nabídka, která nepokrývá poptávku, což nvidia dělá úmyslně a ne jen ona. Jedná se o kvazi monopol, který by měl být trestně stíhán! BNvidia do vězení a zaplatit gigantické pokuty v miliardách dolarů. To by ty kriply naučilo.
Odpovědět1  3
Pokud stojí Vaše špatně vybavená Oktávka, která ani není, stejně jako BMW, které jsem si objednal, tak patříte do vězení za podvod.
Odpovědět2  3
RTX 3080 je jako EU, naslibuje a doveze h..o, tedy migranty. Karta prostě není a pokud už je v cenku, tak za nehorázně přemrštěnou cenu. GIGABYTE RTX™ 3080 EAGLE OC 10G za 19 969 Kč. To je výsměch! Gainward je za 26 000 Kš :­-D GIGABYTE GeForce RTX 3080 GAMING OC 10G za 21 999 Kč :­-D To jsou základní modely, které by měly stát kolem 699 USD, ony nestojí ani 699 EUR! Navíc neexistují.
Odpovědět5  6
No, trošku jsi prohloupil, protože cena grafických karet momentálně klesá, protože za rohem jsou nové modely. Stačilo posečkat, ale teď už asi těžké cokoliv měnit https:­/­/xevos.store­/produkt­/gigabyte­-rtx­-2070­-super­-windforce­-oc­-3x­-8g/
Odpovědět2  2
To je samozřejmě pravda, ale EU přitvrdila.
Odpovědět0  1
To je samozřejmě pouze úlitba, kterou se můžete chlácholit. Pravda je taková, že EU přikazuje Zuckerbergovi likvidovat jakoukoliv opozici proti totalitě a fašizaci společnosti, dovážení migrantů, identity politics, proti oligarchům, Sorosovi, pro Trumpa etc. Dělá to EU, ne jen Zuckerbergovi lidé, ostatně mi to potvrdilo Ministerstvo spravedlnosti dopisem, kde jasně napsalo, že svoboda slova je omezena na základě směrnice EU ve spolupráci se sociálními sítěmi. Volte Babiše, volte nacisty.
Odpovědět1  1
V USA se to již děje, takže na čem zakládáš svůj blábol ­"ale jenom kecaji­"? Na univerzitách je to ostatně norma, právě pro různé body minority a utlačování se studenti dávají např. do kategorie menšin nebo non­-binaries apod. Pak mají výhody! Typický deviantní západ s identity politics, rasists and islamists. Muslim je taky menšina, proto má výhody. Neznalost neomlouvá.
Odpovědět1  1
Za což můžeme poděkovat vládě a fašistické EU, viz. dopis, který jsem z ministerstva dostal. napsali li, že obecně je svoboda slova omezena dohodou EU se sociálními sítěmi, což platí i u nás. Text dopisu šéfky právního oddělení bych označil za kriminální.
Odpovědět1  1
Facebook dlouhodobě trpí totalitním rasismem proti bílým lidem a propagováním fašistických ideologií jako identity politics a islamismu. Zrušit!
Odpovědět5  1
Záleží na tom, jaký máš procesor. Navíc Windows ti počítač a hry zpomalí tak jako tak. Pokud máš velmi dobrý procesor na hry, tak stejně nepotřebuješ kartu měnit. Pokud máš peníze na vyhazování, což vzhledem k RTX 2070 máš, tak pročpak nepřihodit něco k miliardám zeleného týmu :­-D
Odpovědět1  4
Pokud to tak je, je to obrovské zklamání a nvidia šlápla do pořádného hnědého Black Lives Matter. Předpokládám, že za tu mizerii budou chtít 500­-600 EUR, ale možná i 700 EUR. Trapáci. Nic nekoupím a budu se smát s bílou zrmzlinou v ruce. Red Lives Matter?
Odpovědět1  4
Prasata kapitalistická. Ty cenzorské praktiky se jim doufám nevyplatí.
Odpovědět3  2
"A proc by na sourkomem webu nemohla probihat cenzura?­" Protože cenzura je zakázána Ústavou a ty patříš do vezení.
Odpovědět4  1
běžná praxe v nacisticko­-islamistických mainstreamových médiích, na twitteru, facebooku a při cenzuiře Youtube Googlem apod. Děje se to dnes a denně, např. na ČT pomocí Sorosovy organizace Manipulátoři apod.
Odpovědět3  2
Nácek jsi ty. Takové lidi jako tebe je potřeba odsoudit a uvěznit.
Odpovědět5  2
To je právě to, co tyto nacisticko­-islamistické organizace chtějí. Proč myslíte, že mažou a blokují všechny politicky nevhodné osoby na svých sítích? No přeci, aby je vymazali z veřejného prostoru. Lenon dopadl stejně.
Odpovědět0  2
To je sice hezké, ale Twitter lže a manipuluje a cenzuruje pořád, stejně jako jeho deviantní cenzoři, kteří se vždy skrývají pod ­"liberálními­" aktivisty, kteří takto likvidují politickou konkurenci na sociálních médií, což je přesně případ boje ­(nejen­) proti konzervativcům a Trumpovi ze strany twitteru i facebooku. Cenzura je protiústavní i v ČR! Tzn. trestná. Zajímavé komentované video uvádí detaily a navíc i pokles akcií těch islamistických hovad. Čím dříve Twitter a facebook skončí, tím lépe pro všechny slušné lidi. Stop nacistům a islamistům z Twitteru a Facebooku a Youtube­(Google­).https:­/­/www.youtube.com­/watch?v=iSGwz4aIhbI
Odpovědět4  3
Zkus napsat příspěvek s Robinsonem. Smažou to taky a ještě tě zablokují. Já napsal dvakrát Robinson Crusoe a připojil video a šup, dvakrát 30 den ban od pana Zuckerberga. Čím dříve bude tenhle islamista pod drnem, tím lépe. Jo a hádej, kdo se zasloužil o banování pana Robinsona na facebooku? Pokud tipuješ muslimského teroristu, máš pravdu. Doporučuji vygooglit. Twitter mi zrušil účet hned několikrát, za protislámské retweetování jiných příspěvků a za tweet o počítačové hře Far Cry New Dawn, kde musíš zabít dvě černošky. Okamžité zablokování natrvalo během pár hodin. Do dneška ten pritscren mám uložen :­-D
Odpovědět5  3
Vy opravdu žijete buď na záchodě nebo v české bublině. Doporučuji se probudit a začít si zjišťovat informace z okolí a ze zahraničí. Cenzuře se věnuje obrovské množství prostoru úplně všude, ale vás to jako zázrakem minulo. Chodíte vůbec ven :­-D Ta česká díra je fakt hodně hluboká.
Odpovědět3  2
Vy jste fakt totálně neinformovaní. Twitter cenzuruje, maže, blokuje podle své vlastní islamistické antitrumpovské a LGBTQ+ PROPAGANDY. SMAŽOU TĚ ZA COKOLIV. Kde berete ty své neinformované kidy? Na které planetě vy žijete. Planeta Česko je koukám úplně odtržená od twitterové a facebookové či youtube reality. O cenzuře se mluví roky a neustále se zhoršuje. Na facebooku nesmíte napsat slovo Robinson. Zkuste si to! Zablokuje vás, jakmile jej zveřejníte.
Odpovědět3  4
Jsem rád, že Donald konečně zakročí proti islamistickému a nacistickému twitteru a facebooku. Jsou to neuvěřitelné nebezpečné nacisticko­-islamistické organizace, které cenzurují a blokují kohokoliv, kdo zrovna přesně neodpovídá jejich politickým cílům. Zničme slimáky!
Odpovědět4  2
ŽÁDNÝ KAPITALISTA PRODEJ NEDOTUJE! Může tak maximálně snížit svou jinak extrémně vysokou ziskovou marži. Pokud si někdo myslí, že kapitalista, který očekává trvalý nárůst zisku, bude dotovat vysoce nákladovou výrobu konzolí, je to nebezpečný idiot. Poslední věta je pravdivá. Software je vysoce ziskový a je jádrem celého byznysu. Náklady směšné.
Odpovědět0  0
Problém je nejen pochybná kvalita, ale především absurdně přemrštěná cena RTX 2060.
Odpovědět0  0
Osobně bych absolutně nevěřil těmto blábolům. Řekněte mi firmu, která by dobrovolně vypustila, nebo nechala vypustit, své vysoké výrobní náklady bez snahy připravit zákazníky na vysokou cenu s obrovskou marží? Pokud už někdo řekne, že má vysoké náklady, je to jen proto, že chce výrobek prodat dráž, než se obecně očekává. SONY nemá problém se snížením ceny konzole, ostatně sám jsem jej navrhoval v letech 2004­-2006 a vždy uspěl. Prioritní pro ně byl vždy software, protože má mnohem vyšší marži a nízké náklady, byť v té době se ještě stále muselo počítat s distribucí krabičkových verzí, což dnes již neplatí. Herní průmysl je v situaci, kdy má gigantické zisky a nemá absolutně žádný reálný dovod prodávat drahé konzole.
Odpovědět0  0
Dobrý den,

ta grafická karta by měla být doporučena jiná. Pokud už chcete ten nejlevnější model, tak se přímo nabízí [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]. Dokonce i [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] je levnější.
Odpovědět1  0
Stoprocentně, kontaktoval jsem se stejným problémem výrobce mé základní desky a značku pamětí, a jejich ­"informace­" byly jen stěží použitelné, kromě toho, že mi Patriot nedoporučoval použít jejich paměťové moduly na 3600 MHz do desky pro Intel. Ne jen Ryzen má tyto problémy, Intel i7 rovněž.
Odpovědět5  0
Správné datum vydání není 6.5.2019, ale 14.5.2019, vy tupc*. Je to u všech prodejců stejné a svítí Vám to na všech prodejních e­-shopech. Proč to máte špatně?

Na [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] jsem si dal na RAGE 2 hlídanou cenu 300 Kč. Hra, kterou jsem 8.5.2006 navrhl k zrealizování snad ve svém pokračování konečně nabídne plnohodnotnou zábavu bez useknutého konce, jak tomu bylo minule. RAGE jsem dal 70 %.
Odpovědět1  2
Ten, kdo sleduje vývoj GPU, jistě ví, že nvidia, která je nyní schopna poskytnou mezisériově velmi vysoký nárůst výkonu, dvojnásobně zdražila grafické karty stejné třídy. To samé platí pro náhradu za GTX 1050 Ti 4 GB, která jako GP107­-400­-A1 na trh 25. října 2016 s doporučenou koncovou maloobchodní cenou včetně daně ­(MSRP­) 139 USD. Nyní nastupuje GTX 1660 Ti 6 GB za dvojnásobek 279 USD. Tuto cenu však v českých obchodech nehledejte. Oligarchové si nastavují vlastní okrádací pravidla USD=EUR, což je čistá krádež, ovšem navíc si přidají dalších několik nebo i sto EUR za lepší chladič nebo jeden plastový větráček navíc. Jednovětráčková GTX 1660 Ti 6 GB začíná u českých podnikavců na ceně 7454 Kč včetně poštovného, což odpovídá 290,55 EUR. Nezbývá než čekat na lepší nabídky a nic nekupovat. Někdy v červenci je tady NAVI a nvidii to přinutí ke snížení cen. Pro nižší a střední třídu tu máme snížení MSRP od AMD u RX 580.
Odpovědět1  1
Evidentně se nevyznáte v politice a v tom, kdo ovládá youtube, twitter a facebook. To jsou prasata. Na podrobnější analýzu nemám náladu, stačí sledovat kdo je majitelem a jak svinsky postupuje.
Odpovědět1  2
Jak ve své úvaze říká youtuber Good Old Gamer, nvidia si za karty účtuje šíleně mnoho a GTX 1660 Ti 6 GB je skutečně nástupcem GTX 1050 Ti 4 GB, jen za dvojnásobnou cenu.


GREATSCOT T
před 3 hodinami

Im just gonna call it 2050­/ti i refuse to call it 1660­/ti

3
Odpovědět


Skrýt odpovědi

The Good Old Gamer
před 3 hodinami

I think MANY will join you on that one!

4Odpovědět

Odpovědět1  0
Ne, záleží striktně na implementaci. AA ve Final Fantasy je mizerný, takže tam je pomazané všechno jako exkrement na tváři CEO nvidie Jensena Huanga, ale u Battlefield V­(agina­) a Metro: Exodus from Steam je AA vynikající a pokud spustíte DLSS s RTX nastanou dvě věci, spadne vám framerate a rozmažou se textury. Pokud místo toho snížíte rozlišení, tak se zachová AA téměř v dokonalosti. Blíže v testu DLSS=Fail https:­/­/www.youtube.com­/watch?v=3DOGA2_GETQ
Odpovědět3  4
Děkuji, vím, že mám pravdu, ale člověk je vždy rád, když mu to někdo moudrý potvrdí. Z celého srdce.
Odpovědět1  2
Sebe kritika se velmi cení, pane Detox. A nezapomeňte, že trotli z firmy nvidia vymysleli pro rok 2019 3 GB GTX 1660! Géniové.
Odpovědět1  1
Ano, nvidia opět zklamala a přinesla znovu okrádání zákazníků. Kromě nefunkčního DLSS, který raději vypněte, stejně se nedá použít bez RTX a jen někdy a někde, nechcete­-li přijít o ostrý obraz a snižte si rozlišení. Nvidia přináší novou sérii GTX 1660, která nahrazuje GTX 1050, protože nvidia je schopna takového navýšení výkonu. Problém je jiný, CENA. Nvidia prostě vše zdražila na dvojnásobek oproti předchozím sériím. Nejhorší porovnání 20. série je samozřejmě s tou 10. sérií, protože ta přinesla oproti 9. sérii skvělý nárůst výkonu. 20. série přinesla lži, nefunkčnost DLSS, RTX a prudké zdražení stejné řady. Ve 20. sérii poprvé dostanete za stejnou cenu v podstatě stejný výkon, což je poprvé v dějinách ngreedie. komu se to líbí, asi by si měl vzít prášek a župánek. Smrt nvidii.
Odpovědět1  3
Tvůj názor je neobjektivní. Zalez do Bohnic a nezapomeň si koupit cestou RTX 2080!
Odpovědět1  1
Nevadí, že jsi teplej, najdi si nějakou transsexuálku, např. ze Švédska a přestěhuj se do studených krajin s muslimskou komunitou.

Ale hlavně nazapomeň, že RTX 2070 8 GB je následovnicí GTX 10606 GB za dvojnásobnou cenu!
Odpovědět1  1
Děkuji, vážím si tvého pozitivního hodnocení. Od nepřítele chutná o to více sladce.
Odpovědět1  1
Když jsi údajně tak chytrej, ta mi určitě vysvětlíš význam tvého novotvaru ­"korpotár­". Co to, proboha, je?
Odpovědět1  1
Ty jsi tajným agentem Bilderbergu? Fakt? Takovýho vola by nenajali. Vím to, protože jsem dělal poradce jednomu ze členů skupiny Bilderberg. Ty jsi jen nvidia shill.
Odpovědět1  1
Hitler je naštěstí mrtvej a spálenej, zatímco ty jsi jen živej, žhavej a blbej, to je mnohem horší.


GTX 1660 Ti 6 GB je nástupkyní GTX 1050 Ti 4 GB, jen za dvojnásobnou cenu.
Odpovědět0  1
Problém je v tvé hlavě. Nvidia shill.
Odpovědět1  1
Asi jsi zase vylezl z bohnické postýlky, proto je potřeba připomenout, že např. rozdíl mezi RTX 2060 6 GB a RTX 2070 8 GB je kolem +10 %, což není rozdíl třídy, jen osekaného čipu jedné a téže třídy, takže přibližně na stejné úrovni jako byl mezi GTX 1060 3 GB a GTX 1060 6GB, jen trochu vyšší.


Ve hře Fa Cry 5 je rozdíl přesně 11,92 %, což je na třídu zoufale nedostatečné! Nvidia KRADE, protože RTX 2060 6 GB stojí v ČR od 9170 Kč, zatímco RTX 2070 12716 Kč.
Odpovědět1  1
Děkuji, pane trolí učiteli. Potěšil jsi mě, i já tě potěším.

GTX 1660 Ti 6 GB je nástupcem GTX 1050 Ti 4 GB, jen za dvojnásobnou cenu.
GTX 1660 Ti 6 GB je nástupcem GTX 1050 Ti 4 GB, jen za dvojnásobnou cenu.
GTX 1660 Ti 6 GB je nástupcem GTX 1050 Ti 4 GB, jen za dvojnásobnou cenu.
GTX 1660 Ti 6 GB je nástupcem GTX 1050 Ti 4 GB, jen za dvojnásobnou cenu.
GTX 1660 Ti 6 GB je nástupcem GTX 1050 Ti 4 GB, jen za dvojnásobnou cenu.
GTX 1660 Ti 6 GB je nástupcem GTX 1050 Ti 4 GB, jen za dvojnásobnou cenu.
GTX 1660 Ti 6 GB je nástupcem GTX 1050 Ti 4 GB, jen za dvojnásobnou cenu.
GTX 1660 Ti 6 GB je nástupcem GTX 1050 Ti 4 GB, jen za dvojnásobnou cenu.
GTX 1660 Ti 6 GB je nástupcem GTX 1050 Ti 4 GB, jen za dvojnásobnou cenu.
GTX 1660 Ti 6 GB je nástupcem GTX 1050 Ti 4 GB, jen za dvojnásobnou cenu.

Desetkrát snad stačí abys to pochopil. Pokud nepochopíš může přidat další.
Odpovědět1  1
GTX 1660 je nástupkyní GTX 1050, jen za dvojnásobnou cenu.
GTX 1660 je nástupkyní GTX 1050, jen za dvojnásobnou cenu.
GTX 1660 je nástupkyní GTX 1050, jen za dvojnásobnou cenu.
GTX 1660 je nástupkyní GTX 1050, jen za dvojnásobnou cenu.
GTX 1660 je nástupkyní GTX 1050, jen za dvojnásobnou cenu.
GTX 1660 je nástupkyní GTX 1050, jen za dvojnásobnou cenu.
GTX 1660 je nástupkyní GTX 1050, jen za dvojnásobnou cenu.
GTX 1660 je nástupkyní GTX 1050, jen za dvojnásobnou cenu.
GTX 1660 je nástupkyní GTX 1050, jen za dvojnásobnou cenu.
GTX 1660 je nástupkyní GTX 1050, jen za dvojnásobnou cenu.

Stačí desetkrát abys to správně přečetl?
Odpovědět1  1
Ach jo, jak můžeš být jako lovec trollů sám trolem, to je poškozování vlastní trolovské rasy! Hitler by tě nechal ukřižovat, bo to byl taky troll. To ovšem nemění nic na tom, že ngreedia ztratila oproti předchozímu roku 45 %. Gratulace ngreedia trolům a shillům.
Odpovědět1  1
Ty jsi narušená osobnost.

GTX 1660Ti je nástupcem GTX 1050 Ti 4 GB za dvojnásobnou cenu, toť realita společnosti ngreedia.
Odpovědět1  1
Ne, souhrn čísel je správně, ty jen neumíš uvažovat v souvislostech.

Název jádra, výkon, přírůstek paměti, výkon, poměr­/cena výkon a datum vydání charakterizuje generaci a jednotlivé řady v ní. Proto:


GTX 1660 nástupce GTX 1050
GTX 1660 Ti 6 GB nástupce GTX 1050 Ti 4 GB

RTX 2060 6 GB nástupce GTX 1060 3 GB

RTX 2070 8 GB nástupce GTX 1060 6 GB

RTX 2080 8 GB nástupcem GTX 1070 8GB, ovšem jen částečným, jelikož nemá navýšení paměti.


Odpovědět1  1
Chápu, že tě neprozřetelně pustili z postýlky, ale jelikož je venku zima a ty nemáš žádné znalosti z oblasti grafických karet, vezmi si ponožku a strč si ji na nožku, ne na ruku a zalez zpět do klícky.


RTX 2070 8 GB je nástupnicí GTX 1060 6 GB za dvojnásobnou cenu. To je nvidia a proto má roční pokles o 45 %.
Odpovědět1  1
Opičáčku, vylez na strom s skoč, protože GTX 1660 Ti 6 GB je nástupcem GTX 1050 4 GB za dvojnásobnou cenu a ztráta nvidie za rok narostla kvůli mizerným RTX kartám na 46 % čtvrtletí proti čtvrtletí! Gratulujeme. Tupci z nvidie navíc vymysleli takový paskvil jako GTX 1660 Ti 3 GB pro rok 2019!
Odpovědět1  1
Mankote, proč tě ještě nezablokovali, křemíku?

RTX 2060 6 GB je pokračovatelem GTX 1060 3 GB za dvojnásobnou cenu. Nezapomeň.
Odpovědět1  1
Tam jsi přeci ty, nvidia shill oddělení v Bohnicích.

Na tebe se hodí tento krásně hodnocený odkaz pod analytickým videe, které vyhodnocuje RTX ve hře Mertro: Exodus. Jo a užij si kvartální pokles nvidia o 46 %! Gratulujeme.

wile123456
před 2 dny

I see you turned RTX on in your room. It is now colored Jensen green


361 likes

Odpovědět1  1
Tvá sexualita mě nezajímá, ale hlava ti patrně nefunguje úplně nejlépe. Hold, co se dá dělat, i na technologických fórech se vyskytují poněkud méně inteligentní jedinci s velkým egem, kteří prostě nejsou schopni pochopit analytické články a videa. Zajdi si lékárny a kup si něco, možná ti pomůže ginko biloba, tedy jilan dvoulaločný :­-D
Odpovědět1  1
Já.

GTX 1660 Ti 6GB je nástupcem GTX 1050 Tu 4 GB a novinka GTX 1660 Ti 3 GB je naprostá zelená sračka, protože v roce 2019 nemá absolutně žádný smysl vydávat takto slabě osazené herní grafické karty. Krásný zbytek dne v Bohnicích.
Odpovědět1  1
Podívej se do zrcadla.
Odpovědět1  1
Proč píšeš na technologická fóra, že ti straší ve věži. To přeci pozná kdokoli, kdo čte tvé výplody.
Odpovědět0  2
Mankote, tebe už měli smáznout dávno a ne jen na internetu. Blázen z Bohnic přišel na diskuzní fórum.
Odpovědět1  1
Mankote, jdi do nvidia a začni tam žvanit tyhle kecy a pošlou tě k šípku. Nvidia slavnostně oznámila, že její ­"výdělek­" poklesl meziročně o 45 %. Důvodem byl mj. i přemrštěná cena grafických karet RTX, protože zákazníci čekají na levnější.... Takže jdi skočit z mostu a zapomeň si padák doma! :­-D
Odpovědět1  1
Jsem rád, že ses alespoň přiznal, že ti kape na karbid abych to nemusel napsat já. Nvidia právě slavnostně oznámila, že její příjmy z herní divize klesly o báječných 45 %. Ceny grafických karet a jejich hodnota pro zákazníka JSOU NEPŘIJATELNÉ. Sama zelená šhitovka přiznala, že zákazníci čekají na nižší ceny a lepší implementaci RTX a DLSS. To druhé určitě ne, ale to první stoprocentně ano, protože hodnota RTX je pod psa.
Odpovědět1  1
Děkuji za pochvalu a velmi si toho vážím :­-D
Odpovědět1  1
Takže jsem rád, že zase můžeme diskutovat. Podívejte se na ceny jinde po světě a hlavně na to zdražení pro Evropu. Moje cena je moje cena a to, co jsem zaplatil za kartu, jsem prostě zaplatil za kartu. Nic více nic méně. Já jsem ve svých analýzách ukazoval vždy MSRP a porovnával porovnatelné, jádra, data vydání, VRAM, výkon a cenu. Plat s tím nemá absolutně nic společného a nechápu, proč jej sem strkáte. Naštěstí jste neuvedl inflaci, jako někteří idioti na jiných fórech. Inflace je indexem zvyšování cen, které je prováděno těmi, kteří mají sílu je prosadit, aby okradli zákazníka, tak aby se nemohl stát bohatším a tím sebevědomější, takže by žádal reálnou politickou moc. Zvyšování platů je směšně nízké oproti zvyšování cen nebo zvyšování produktivity práce. Akciová společnost generuje zisk, ano, ovšem jaký zisk proboha generují mulitimiliardové společnosti a pro koho? Majitel neví co s penězi, takže se generuje zisk pro akcionáře, kteří ovšem požadují neustálé nárůsty, jinak vám vyberou zisky a klesne vám cena za akcii, což se děje permanentně. Z tohoto důvodu jde o další falešný argument. Jasně jsem zde uváděl, že politika mezi 10. a 20. generací karet nvidie doznala naprosto zásadního zlomu. Karty 10. generace byly mnohem výkonnější než 9. generace a s jen minimálním cenovým navýšením. Karty 20. generace jsou VE STEJNÉ CENOVÉ relaci KATASTROFÁLNĚ NEVÝHODNÉ, PROTOŽE NENABÍZÍ TÉMĚŘ ŽÁDNÝ VÝKON NAVÍC!!!! To je podstata.

Nová GTX 1660 Ti 6 GB je ve skutečnosti náhražkou za GTX 1050 Ti 4 GB, jen za dvojnásobnou cenu. Nvidia se ovšem patrně rozhodla podojit idioty ještě více, když se objevily informace o GTX 1660 Ti a GTX 1660 3 GB! Ano, ngreedia chce v roce 2019 nabídnout herní 3 GB VRAM variantu jako v roce 2016. No nežerte to. lituji zákazníky, kteří to svinstvo koupí. Já bych počkal na slevu RTX a na NAVI. Ať AMD ukáže, co umí....v říjnu 2019 :­-D
Odpovědět1  1
Tak neděkujeme za pochopení a prosíme idioty aby z fóra vypadli někam do bohnic.
Odpovědět0  1
Ne všechny, jen tebe, protože prokazatelně jsi idiotem. Každý normálně uvažující a technicky zdatný člověk by pochopil, co zelená prasata nvidia udělal, jen nvidia shill ne. Blbec prostě zůstane blbec a nic na tom nezmění ani tvé trapné vztekání na fórum. Vzdělávej se!
Odpovědět1  1
Antitechnický idiote, ne toto fórum není pro blbce. Děkujeme za pochopení.
Odpovědět1  1
Sorry jako, ale proč mi jakožto pacient Bohnic sděluješ, že sis nevzal prášky, to nepochopí. Tak si je vezmi a neotravuj na technologickém fóru, trotle.
Odpovědět1  1
Odpověď je ne, ne a NE. Podrobněji: ASUS CERBERUS GTX 1070 Ti 8 GB jsem koupil v normálním českém obchodě za 10 789 Kč jakožto nový a zabalený produkt. Nyní se výkonnostně vyrovná RTX 2060 6 GB, což je náhrada za GTX 1060 3 GB. Moje karta je trošku lepší. Poměr cena výkon u 10. generace byl fantastický, u 20. generace je nejhorší v historii, protože to tak nvidia chtěla. Kompletně jej vymazala a vytvořila jakýsi nový zmatek, kdy nyní přidává místo GTX 1050 řadu GTX 1660, a to s 3 GB a 6 GB paměti, jen za dvojnásobnou cenu a tak, aby se zametlo pod koberec, že nejde o náhradu za šestkovou řadu. Stačí se podívat na analýzy, které jsem vložil a pochopí i blbec co nvidia udělala. Ve skutečnosti si z Vás totálně vystřelila! Každý, kdo kupuje nyní RTX, prodělá doslova kalhoty v poměru cena­/výkon. Srovnáte­-li si specifikace, velikost paměti, výkon a data vydání, tak 20. generace je předražená, absurdně nevýkonná v poměru ke stejné cenové relaci a také vychází neuvěřitelně pozdě. Pokud porovnáváte stejné cenové relace, tak nemá ani žádnou přidanou paměť VRAM, což jasně naznačuje, že ve skutečnosti nejde o kartu téže řady, pouze ceny. Jen idiot a Nvidia shill to nepochopí.
Odpovědět1  1
Já nejsem tím, kdo by musel plakat, tím jsou ti idioti, kteří platí za Turing dvojnásobek ceny! Já jsem spokojen se svým Pascalem. Moje ASUS CERBERUS GTX 1070 Ti 8 GB za 10 789 Kč je super pro 1080p.
Odpovědět1  1
Tak si je vem a přestaň se psychickou nemocí chlubit na fóru o grafických kartách :­-D GTX 1660 Ti 6 GB je nástupcem GTX 1050 TI 4 GB za dvojnásobnou cenu. Nevyplatí se ji kupovat. Nástupcem GTX 1060 6 GB je RTX 2070 8 GB.
Odpovědět1  3
Píšeš nesmysly, prohlédni si videa a otevři hlavu. Ta je k uvažování. GTX 1660 Ti 6 GB je nástupcem GTX 1050 Ti 4 GB za dvojnásobek ceny. To je naprosto jednoznačné na základě všech dokladů a dlouhodobé statistiky karet nvidie. Prohlédni si všechny řady, srovnej nárůsty VRAM, data vydání, výkon a je jasno. Nvidia krade!
Odpovědět1  2
Hezký přehled, ale úplně mimo realitu. Realitu nalezneš ve videu, které jsem přidal. Jsou tam i další a já s odbornými názory autorů této analýzy naprosto souhlasím.

Co udělala nvidia?
Svůj náskok na poli grafických karet změnila v okrádání zákazníků, kdy úplně odebrala jakýkoliv nárůst v poměru cena­/výkon a vytvořila totální zmatek v grafických kartách, a to i pro notebooky.

GTX 1660 Ti 6 GB je JEDNOZNAČNĚ nástupcem GTX 1050 Ti 4 GB. Jedná se o pokrok nikoli v ceně, nýbrž ve výkonu, který si ovšem nvidia nechává krvavě zaplatit, takže zákazník je ve skutečnosti okraden oproti ostatním generacím o polovinu peněz. MSRP GTX 1050 Ti 4 GB byla správně 139 USD a MSRP GTX 1660 Ti 6 GB je 279 USD, takže DVOJNÁSOBEK. Každou sérii nvidie přitom provázelo zvýšení VRAM. Pokud jej nějaká karta nemá, nemůže ani patřit do téže série. Dále je potřeba sledovat výkon a datum vydání. Vždy je třeba porovnávat porovnatelné a všímat si i názvu jádra.

Např. RTX 2060 6 GB ­(TU106­-200A­-KA­-A1, January 15, 2019­) s MSRP 349 USD je následovníkem GTX 1060 3 GB ­(GP106­-400­-A1, July 19, 2016­) s MSRP 199 USD, tedy za skoro dvojnásobek ceny.
Odpovědět1  1
Globalistická a fašistická prasata zahajují další kolo cenzury. Asi už budu sledovat jen konspirační videa :­-D
Odpovědět2  4
Doporučuji silné prášky na hlavu. Župánek již jistě máš připraven.
Odpovědět1  1
Bohužel, nevydedukoval jsem to já, ale experti na historii grafických karet, a to na základě analýzy a specifik. Nvidia udělala sice skok ve výkonu, ale u 20. generace si za výkon zaplatíte dvojnásobek. Nvidia nemá žádnou konkurenci a roky předem se rozhodla k této strategii. Za své peníze nedostane zákazník nic! Zatímco Pascal poskytl obrovský výkon navíc a jen malé zdražení, Turing poskytuje obrovské zdražení a téměř žádný výkon navíc. Stačí si porovnat specifikace a především nárůsty výkonů, jména jader, nárůst pamětí a data vydání všech ostatních sérií Nvidia za posledních 20 let. Turing je jednoznačně nejhorší od doby založení firmy v poměru cena­/výkon. Nvidia je momentálně schopna dostat z nové generace o 55 % FPS navíc v poměru třída ku třídě, ale rozhodla se prostě zákazníky o tento poměr okrást. Je to taktika u všech velkých korporací bez konkurence a okrádání je nyní všeobecný jev, vezměte si herní scénu nebo politiku. GTX 1660 6 GB je náhradou za GTX 1050 a GTX 1660 Ti za GTX 1050 Ti 4 GB, GTX 1650 6 GB bude náhradou za GTX 1050 2 GB nebo dokonce GTX 1030, záleží na výkonu. Zajímavá analytická videa jsou např. zde https:­/­/www.youtube.com­/watch?v=9CG9j5cIXjM&list=PLYNijcMZoiLSKSl1yIGGGmjCOpABngpsd
Odpovědět2  2
Jedná se o další podvod nvidie na zákazníky. GTX 1660Ti 6 GB je ve skutečnosti nástupkyní GTX 1050 Ti 4 GB za dvojnásobnou cenu. MSRP GTX 1050 Ti ­(GP107­-400­-A1, 25. října 2016­) byla 139 USD=3176 Kč­), ovšem MSRP GTX 1660 Ti 6 GB je ohlášena na dvojnásobek tedy 279 USD. Užívejte si!
Odpovědět1  2
Pokud jste to, vážení zákazníci, nepochopili, tak nvidia udělala s 20. sérií dvojnásobný podvod. Raytracing není vidět, DLSS je vlastně podvod, protože jej nahradíte v pohodě 1800p TAA a navíc zdražila stejný typ karet na MINIMÁLNĚ DVOJNÁSOBNĚ. GTX 1660Ti 6 GB je ve skutečnosti nástupce GTX 1050 Ti 4 GB, který měl MSRP 139 USD, proto stojí 279 USD. V ČR bude samozřejmě neskonale dražší kvůli dani a přirážce místních distributorů a prodejců. NEKUPUJTE TO SVINSTVO.
Odpovědět0  1
Abych to vysvětlil je třeba si nalít čistého vína. Co nvidia udělala a jak je schopná ve vývoji.

Nvidia byla v posledních dvou generacích schopna prudce navýšit výkon oproti předchozí generaci, a to o cca 55 % v průměru. Zatímco 10. série neutrpěla v poměru cena­/výkon žádnou újmu, u té 20. je tomu přesně naopak. Nvidia tzv. segmentuje trh, což v češtině znamená, že okrade zákazníky o dobrý poměr cena­/výkon ve 20. sérii.

RTX 2060 6 GB ­(TU106­) nahrazuje GTX 1060 3 GB za dvojnásobnou cenu ­(MSRP 199 USD vs 350­-420 USD ­(ASUS STRIX OC­)

RTX 2070 8 GB ­(TU106, TU106A­) nahrazuje GTX 1060 6 GB za dvojnásobnou a vyšší cenu ­(MSRP 250­-299 USD vs 500­-600 USD­), obě karty nemají logicky NVlink, protože ve skutečnosti jde o nižší střední třídu jen cenově zařazenou do vyšší střední.


RTX 2080 8 GB ­(TU104­) nahrazuje GTX 1070 8 GB za více než dvojnásobnou cenu ­(MSRP 379 USD bs 700­-850 USD­).


Co budou tedy nahrazovat GTX 1660 a 1660 Ti? Samozřejmě nižší třídu za dvojnásobnou cenu. Nahradí GTX 1050 ­(MSRP 109 USD­) a GTX 105 TI ­(MSRP 139 USD­), a to za ceny kolem 250 USD, tak aby zasadily ránu NAVI, který nabídne vyšší výkon za stejnou cenu.

RTX 2080 Ti 11 GB je na jádru TU 102 a jeho cena je rovněž absurdní.
Odpovědět1  1
Co parazitní společnost nvidia udělala v případě 20. série?

Je to jednoduché, okradla všechny platící za RTX o veškerý progres v poměru cena­/výkon.

Jádro TU106 je pokračovatelem tradičních šestkových jader, které vytrvale nabízely vyšší výkon, někdy až o 60 % za stejnou nebo přibližně stejnou cenu. To se s 20. sérií radikálně změnilo.


RTX 2060 6 GB ­(TU106­) je ve skutečnosti následovníkem GTX 1060 3 GB za skoro nebo i více než dvojnásobnou cenu. MSRP 199 USD vs 350­-420 USD ­(ASUS STRIX OC­).

RTX 2070 8 GB ­(TU106 a TU106A­) je následovníkem GTX 1060 6 GB za dvojnásobně nebo více než dvojnásobně vyšší cenu. MSRP 249­-299 USD vs 500­-600 USD.


Nvidia tak kapitalizuje jednak na schopnosti každé dva roky prudce zvýšit výkon svých grafických karet, která je skutečně impozantní s nějakými +55 %, za druhé na strategii zdražit bez možnosti jakékoliv konkurence ze strany AMD grafické karty na dvojnásobek i více, aniž by si kdokoli mohl stěžovat.

Pokud vyjde GTX 1660Ti, půjde možná maximálně o následovníka GTX 1050 či GTX 1050 Ti, nic více, ale velmi pravděpodobně za rovněž dvojnásobnou cenu. MSRP GTX 1050 Ti byla 139 USD, u GTX 1050 to byl 109 USD. Pozorně sledujte jak bude cena u 20. série zase prudce narůstat.

Odpovědět1  3
Leppard je truhlík a debil. Jdi studoovat ekonomii, ty tupče. Nvidia samozřejmě zneužila=využila kryptoměnového šílenství k umělému navýšení cen a marže. Reálný důvod neměla.
Odpovědět0  6
V článku jsou znovu úplné nesmysly a vyložené lži.

Ceny sleduji pravidelně a dost dlouho. Nejnižší byly na podzim 2017. Stále jsou grafické karty neskutečně předražené a ceny dolů téměř nejdou. Ostatní komponenty jsou na tom podobně, takže důrazně doporučuji počkat s nákupem u všech komponent na snížení cen!


Nejnižší cena vs cena nyní
GTX 1060 6 GB 6454 Kč vs 7289 Kč, rozdíl 12,94 %.
GTX 1070 8 GB 10 293 Kč vs 11 940 Kč, rozdíl 16 %.
GTX 1070TI 8 GB 11487 Kč vs 12 890 Kč, rozdíl 12,21 %.
GTX 1080 8 GB 13 131 Kč vs 14 749 Kč, rozdíl 12,32%.

NIC NEKUPUJTE A ČEKEJTE, brzy bude na trhu GTX 1180 a 1170. Specifikace budou ohlášeny společností nvidia 30.5.2018.
Odpovědět1  2
No, vzhledem k tomu, že své sponzorované a chráněné islamisty znají osobně, tak to vlastně ani nepotřebují. UK = Islimic State. Pokud by to někdo nevěděl, tak pod krytím policie a politiků se ve VB denně hromadně znásilňují malé holčičky, většinou bílé školačky, někdy i ze sighské komunity, a to brutálně s nožem u krku, přivázané. Vozí si je auty po celé zemi a prodávají jako nadrogované kurvy. Blíže britské noviny a záznamy vyšetřovací komise britského parlamentu. https:­/­/www.youtube.com­/watch?v=nYc_35IOI2k
Odpovědět1  6
Přesně tak. Je třeba pozavírat vedení a zabavit jim majetek. Soudruzi by měli přitlačit. Pokud by to nepomohlo, tak kulku do týla. Čína forever.
Odpovědět0  4
Můžeme být vděčni čínským komunistům, že se po letech alespoň začali kartelovou dohodou zabývat. Pokud jste si všimli, tak paměti šly zase NAHORU. Doporučuji sledovat zbozi.cz a heureka.cz, jen za poslední měsíc o desítky až stovky korun. Bohužel. Nekupovat, čekat na snížení cen, ostatně stejně jako s grafickými kartami, kteroé jdou dolů alespoň na aukro.cz.
Odpovědět1  2
Nějak začínám tušit, že jste volič vyhulených fašistických pirátů. Názory by to odpovídaly. Kolega z Tech Deals samozřejmě zdroje EVGA chválil, chválí a bude chválit. Tebe bych chtěl vidět jako odborníka na zvracení po alkoholovém a drogovém dýchánku :­-D
Odpovědět0  2
Kvalitu vašeho příspěvku, nemilý Satane, jsem ohodnotil jako nízkou. Tvou inteligenci mohu potvrdit jakožto na úrovni mloka.
Odpovědět2  3
Jedná se o příklad NEJLEVNĚJŠÍ karty na trhu versus nejlevnější v období podzim­-zima 2017­/18. Ceny sleduji dost dlouhodobě. Podívejme se nejdříve na MSRP z roku 2016, poté na současné a minulé ceny nejlevnější mainstreamové karty. Realita je následující:

MSRP pro GTX 1060 6GB byla 229 dolarů
MSRP GTX 1070 byla 379 dolarů


MSI GeForce GTX 1060 AERO ITX 6G OC 6454 Kč, dnes 8290 Kč ­(skladem­). Rozdíl: 28,45 %!!!!!!!!!!!!!
Sapphire Radeon RX 580 Pulse 8GB DDR5 , 11265­-05­-20G 7090 Kč, dnes 8990 Kč ­(skladem­). Rozdíl: 26,80 %!!!!!!!!
MSI GeForce GTX 1070 AERO ITX 8G 10 293 Kč, dnes 12 170 Kč ­(skladem­). Rozdíl: 18,24 %!!!!!!!!!!!
MSI GeForce GTX 1070 Ti AERO 8G 11 487 Kč, cena dnes 13 693 Kč ­(skladem­). Rozdíl: 19,20 %!!!!!!!!!!!!!!!
MSI GeForce GTX 1080 AERO 8G OC 13 131 Kč, cena dnes 15 489 Kč ­(skladem­). Rozdíl: 17,96 %.

Všechny ceny by nyní měly být výrazně pod MSRP, tak 15 %.

Takže lži v článku!

Výsledek je jednoznačný. Je absolutní nesmysl nakupovat v současné době jakékoliv předražené a DVA ROKY STARÉ grafické karty. Čekat na release nové generace a nechat obchodníky vycukat.
Odpovědět1  2
Jelikož kvalitních informací není nikdy dost,

radím poslechnout si odborníka z UFD Tech k cenám grafických karet současné generace. Jaké byly v době launche a jaké jsou nyní. Jaký bude jejich výhled. Rada? NIC NEKUPOVAT.

https:­/­/www.youtube.com­/watch?v=B6zB5kManx8
Odpovědět1  2
Něco pro pana Vítka.

Odborník z UFD Tech říká, že nevidí absolutně žádný důvod nyní nakupovat grafické karty, pokud neklesnou výrazně POD ­(!!!!!!!!!!!!!!!!!!­) MSRP, raději si máme počkat na novou generaci.

Žvásty o poklesu kryptoměn asi taky nikoho nepřesvědčí, když zase prudce narostly.... Pokles cen u ostatních komponent není nikde vidět... Čekat a nechat obchodníky vycukat. Nic nekupujte!

https:­/­/www.youtube.com­/watch?v=mrp­-tF2­-5Ho
Odpovědět0  2
Já o vaše reakce ani nestojím, protože pravdu znám. Sleduji ceny dlouhodobě. Po gigantickém zdražení přišlo mírné zlevnění a na vrácení na původní úroveň si ještě budeme nuceni počkat. Důvodem jsou především producenti. Nikdo je nenutil zdražovat koncovým zákazníkům grafické karty nebo paměti, naopak si oni stanovili zdražovací plány, kterých se evidentně drží jako hovno košile. No a pak přijde novinář s bombastickým titulkem....

Všimněte si, že producent neprodává své grafické karty za MSRP, kterou si sám stanovil jakožto přemrštěnou částku dlouho opředu, ani hráčům do dvou kusů. K tomu není co dodat.
Odpovědět1  2
Ještě bych upozornil na častou chybu při testování SSD disků. Jejich rychlost je závislá výrazně na ostatních faktorech a každé měření nakonec vyjde na počítači jinak, a to i dost výrazně. Pro normálního uživatele je zbytečné kupovat předražen krámy jako je Samsung 960 EVO NVMe M.2 500 GB, MZ­-V6E500BW za 4999 Kč u Ružovky, nýbrž úplně v pohodě vám stačí Crucial MX500 500GB, 2,5­", SATAIII, SSD, CT500MX500SSD1 za 3063 Kč u Tihardware. Podíváte­-li se na odborné testy, např. na Techdeals, není moc co řešit v poměru cena­/výkon. Levnější je vždy lepší. https:­/­/www.youtube.com­/watch?v=rimV7OUJmjQ
Odpovědět1  2
Lepší by bylo nepsat bombastické titulky a raději se mrknout na zbozi.cz nebo heureka.cz. Já sleduji REÁLNÉ ceny u prodejců a sleduji samozřejmě ty nejnižší, protože za jiné nikdy nic nekupuji. Fakt už, vy ­"novináři­"... Na co si hrajete? Grafická karta pro mainstream je předražená o 20 %. Počkejme na reálné ceny a NIC nekupujme, toť má rada.

Ještě jeden dodatek:

GTX 1060 3GB dnes cena od 5777 Kč. Jedná se o model N106F­-2SDN­-L5GS od Inno3D. To je prostě příliš! Navíc ta grafická karta nevydrží ani 2 roky. 3GB paměti nebudou prostě stačit ani na HIGH detaily při rozlišení 1080p. Taková katastrofa už nebyla hodně dlouho, a to trh s grafickými kartami sleduji dlouhodobě.
Odpovědět1  2
"Ceny mnoha grafických karet se dnes již téměř vrátily na úrovně z loňského podzimu ...­" To je prostě lež, ceny sleduji průběžně, protože jsem si chtěl koupit nový herní počítač. Pravidelně si zapisuji pohyby cen, takže nechápu, kde takové bombastické žvásty berete. Je nicméně pravda, že nehorázně předraženou GTX 1060 můžete dnes koupit pod 8000 Kč. MSRP byla jaká?

August 18, 2016: ­"The new GTX 1060 3GB is available immediately from retailers starting at $199.­"
GeForce GTX 1060 6GB $249
GeForce GTX 1070 $439

Takže asi tak.
Odpovědět0  2
ještě jsem zapomněl na ceny populární GTX 1060 s 6 GB paměti. ta se před zdražením pohybovala od 6454 Kč nahoru. Dnes je nejnižší cena 7744 Kč za grafickou kartu od Palitu, tedy zdražení o 20 %. Kde je ta sleva?
Odpovědět1  2
Omlouvám se, ale samozřejmě ta poslední cena je za GTX 1070 Ti, nikoliv 1080. Cena za GTX 1080 je od 14 489 Kč nahoru. Nejlevnější je ZT­-P10800H­-10P, tedy dvouvětráčková karta Zotacu.
Odpovědět1  2
Zdravím, ale opětovným pohledem na ceníky jsem se ujistil, že lžete. Jediné, co lze dnes pořídit za solidní cenu, je použitá GTX 1060 3 GB, které se na aukro.cz prodává již pod 5000 Kč, někdy i výrazně. Cena za novou byla před zdražením cca. 5400 Kč u oficiálního prodejce.

Ostatní karty jsou na tom následovně:

RX 580 8 GB cena před zdražením od 7090 Kč, cena dnes od 8930 Kč ­(dostupnost více než měsíc, jinde od 9441 Kč dostupnost do 3 dnů­)
GTX 1070 cena před zdražením od 10 293 Kč, cena dnes od 12 170 Kč ­(dostupnost skladem­)
GTX 1070 Ti cena před zdražením od 11 487 Kč, cena dnes od 13 519 Kč ­(dostupnost skladem­)
GTX 1080 cena před zdražením od 13 131 Kč, cena dnes od 13 734 ­(dostupnost skladem)
Odpovědět0  2