reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně
Komentáře od AnkitaMishra
Google cenzuruje, omezuje, vymazává, demonitizuje a nyní i záměrně Bidenovi smaže možnost vidět dislike na jeho a woke videích.
Odpovědět3  0
Cenzor a manipulátor Google si s ním může zajít za manipulatory.cz, tedy do sběru.
Odpovědět0  0
AMD­/nvidia kartel vydává další předraženou a nevýkonnou grafickou kartu, kterou si nebudete moci koupit, a pokud ano tak ani za nehorázně přemrštěnou MSRP, tedy doporučenou cenu. Enjoy your life.
Odpovědět0  0
Opravdu je mi to u p..le, pokud si někdo dá speciální vyšší doporučenou cenu pro nějaký region, ta je předem daná firmou bez ohledu na nějaký region. MSRP pro RTX 3060 je 329 USD, což odpovídá přibližně 8000 Kč. I tak je to nehorázně přemrštěná cena, když GTX 1060 měla MSRP 249 USD.
Odpovědět1  0
MSRP jsou doporučené koncové ceny pro zákazníka určované výrobcem. To, že si nějaký zmrd pak udělá regionálně ještě navýšení, není můj problém. Svoji GTX 1070 Ti jsem koupil v červenci 2018 za 10 789 Kč, tedy pod MSRP. Nehodlám utratit ani o haléř více a pokusy spekulantů mě okrást odrazím, stejně jako Váš nejapný komentář. Snadno a rychle. Spekulanti s cenami musí skončit ve vězení.
Odpovědět1  2
Ne, realita je tam venku, rozuměj na stránkách eshopů. Vývoj spekulativních cen není příliš hodnotný ukazatel. Měl byste spekulanty tvrdě kritizovat a hlavně by měli sedět ve vězení, což by bylo ještě ideálnější.
Odpovědět1  2
Podívejme se na několik příkladů:
https:­/­/www.apollos.cz­/produkt­/msi­-geforce­-rtx­-3060­-gaming­-x­-12g­-12gb­-gddr6­/613­/ za 19 706 Kč.
https:­/­/www.apollos.cz­/produkt­/msi­-geforce­-rtx­-3070­-ventus­-3x­-oc­-8gb­-gddr6­/613­/ za 35089 Kč
https:­/­/www.apollos.cz­/produkt­/msi­-geforce­-rtx­-3060­-ventus­-2x­-12g­-oc­-12gb­-gddr6­/613­/ za 20699 Kč.

Pokud toto je snižování cen, tak já jsem Bill Gates.

Jen pro zajímavost, přemrštěná MSRP u RTX 3060 je 329 USD, tzn. v ČR maximálně 8300 Kč. Spekulativní navýšení na více než dvojnásobek je tedy snižování cen....Zajímavé.
Odpovědět1  8
Já nevím, jestli jsi v pořádku. Pokud máš zdravotní problémy nebo pochybnosti o stavu vlastní psychiky, doporučuji navštívit odborníka. Jsem si jist, že tvůj ošetřující lékař ti bude schopen pomoci v obou oblastech :­-­)
Odpovědět1  1
Pane, co to je LuL? Deník Lui? ­"Šéfredaktora gay magazínu napadli v centru Prahy. Držel se s přítelem za ruku."
Odpovědět1  2
Kartel je forma obchodní dohody mezi soutěžiteli, která narušuje hospodářskou soutěž. Cílem kartelu je omezení, nebo vyloučení konkurence a maximalizace zisku celého odvětví. V České republice jsou tyto dohody zakázané a neplatné, pokud zvláštní zákon nestanoví jinak nebo pokud výjimku z takového zákazu nepovolí Úřad pro ochranu hospodářské soutěže.
Odpovědět1  2
Nemrzí, jste jen drzý jak opička v zoo. Ty karty není možno koupit, což víte. Jedná se o záměr kartelu AMD­/nvidia. Vtipně do obchodů dodají několik kusů a tvrdí, že jsou na trhu, což je plánovaná lež.
Odpovědět1  5
Tam nelze koupit.
Odpovědět1  2
Můžete mi napsat, kde si ji mohu za MSRP koupit? Nejsou tu. Ty jste jako #jsmetu :­-D
Odpovědět1  4
Doporučuji si ověřit na odborných stránkách, co je to spam: ­"Spam je nevyžádané sdělení masově šířené internetem. Původně se používalo především pro nevyžádané reklamní e­-maily...­" Dejte si čaj a tabletku.
Odpovědět1  0
Logika je jasná, čím méně karet nvidia prodá hráčům, tím vyšší má zisk. Kartel AMD­/nvidia v plné akci.
Odpovědět2  1
Děkuji za objasnění situace. Už vím, ze které strany exkrementu vítr vaně, těžaři. Ne, teď vážně. Kdy už konečně půjdou těžaři do vezení?
Odpovědět1  6
Proč by Vás měla redakce cenzurovat za hloupý příspěvek, pane hl.hl? Každý se může projevit se...
Odpovědět3  1
Už je ráno, raníčko, pane. Vstávat a nespat celý den. Kupte si k ranní kávě třeba grafickou kartu :­-D Za 35 000 Kč pakatel.
Odpovědět0  2
Kdybyste si to rozklikl, zjistil byste, že na ty nabídky lidi ze zoufalství nebo v touze po zisku z těžení kryptoměn, klikají a přihazují. Nejsou to nabídky mimo mísu, jde o spekulaci s cenami produktu, které ovlivňují reálný trh. Kartel AMD­/nvidia toto vymyslel a zařídil. Úmyslně stáhl z trhu grafické karty, aby zařídil gigantické zvýšení cen a zlepšil svou situaci i do budoucna. Samozřejmě moc dobře ví co a komu a za jakých podmínek prodává. Kdyby kartel chtěl, mohl by vyčlenit své výrobky za MSRP zákazníkům z řad hráčů, ale schválně to nedělá, protože NECHCE!!!! Ano, na internetu existují d....vé, kteří tento kartel na webu světhardware.cz ještě přidrzle kryjí.
Odpovědět1  10
Graficka karta Nvidia GeForce RTX 3080 https:­/­/aukro.cz­/graficka­-karta­-nvidia­-geforce­-rtx­-3080­-6990078243. Začínáme na částce 50 084 Kč. MSRP je 699 USD, takže řekněme 18 000 Kč i s českým navýšením za lepší model. To je jasný kartel a spekulativní cena.
Odpovědět1  11
Doporučuji se probudit a nespat. Prodejci samozřejmě zvýšili ceny i předtím extrémně nevýhodných sestav. Třeba toto je cenový extrémista https:­/­/aukro.cz­/22­-herni­-pc­-i7­-10700k­-32gb­-ddr4­-rtx3070­-1tb­-ssd­-6988466693. Procesor stojí 8 583 Kč i s dopravou zdarma. Další komponenty ani nebudu počítat. Toto, ale není nejvyšší třída, přesto chce přidrzle 75 000 Kč.
Odpovědět2  5
Inteligence některých diskutujících je na úrovni průměrného muslima, bohužel. Kartel to samozřejmě je. To je trestný čin. Nejde o žádnou náhodu, nejde o nic, co by NEBYLO předem domluveno a tento kartel má pro AMD­/nvidia mnoho výhod. Zbaví je problému s levnějšími použitými grafickými kartami, zvýší cenu nových grafických karet nejen v současnosti, ale i do budoucna. Kartel AMD­/nvidia bude moc i nadále zdražovat. Navíc to má efekt i na další komponenty, které v inflačním prostředí taky zvyšují svou marži.
Odpovědět1  12
Zdravím,

nejvtipnější je, že grafickou kartu, která tyto funkce přináší, si nemůžete zakoupit, a to ani za přemrštěnou MSRP. Vše díky kartelu AMD­/nvidia. K čemu pak tento článek je?
Odpovědět2  16
Pouze rozbití kartelu pomůže. Otázka je, jestli proti němu zasáhne čínská vláda, která by jediná mohla.
Odpovědět1  1
To byl záměr. Tato šaráda se neděje náhodou, ale je plánována kartelem AMD­/nvidia.
Odpovědět1  2
Mě to připadá, jako by Vám vyděrač kartelu nvidia­/AMD dal na výběr ze dvou vynikajících nabídek.: chcete dostat cihlou nebo ocelovou tyčí? Tyto oligarchické kartely úplně zablokovaly prodej grafických karet a v důsledku zdražily i ostatní komponenty. V současnosti tak není možné koupit si počítač.
Odpovědět1  2
Už tam se svou GTX 1070 Ti běžím a peníze mám...jako Babiš :­-D
Odpovědět0  1
To jen ukazuje na to, jak nebezpečné jsou kartely AMD­/nvidia a že koupit nelze nic.
Odpovědět1  3
Sorry, jako? No, soudruhu? Co to?
Odpovědět1  2
Gratuluji, kladu věnce, zpívám Internacionálu :­-D
Odpovědět1  2
Mrknu­-li na Aukro.cz, tak ASUS GeForce DUAL­-GTX1660S­-O6G­-MINI, 6GB GDDR6 zatím za ­"pouhých­" 8300 Kč a cena roste... RTX 3070 za 34 000 Kč a cena roste. Z oficiální distribuce neseženete záměrně nic, protože AMD­/nvidia kartel nechce. Mrknete­-li se do ceníků, tak neexistující grafické karty stojí Asus CERBERUS­-GTX1050TI­-A4G 90YV0A75­-M0NA00 7 490 Kč Doprava zdarma Skladem. Ano, tato stará a nevýkonná sr...a. Druhý obchod má tuto střepinu za 8319 Kč s dopravou zdarma. Kdo ty články píše?
Odpovědět2  1
Ne, ze strany nvidia a AMD se jedná o podpod na zákazníky a spekulace s cenami. Za obojí by měli manažeři sedět.
Odpovědět2  5
Zase jsem měl pravdu, a to jsem od hlupáků dostával mínusy :­-D Kartel AMD­/Nvidia si z nás dělá dobrý den.
Odpovědět2  6
Vzhledem k tomu, že oligarchové v AMD­/nvidia kartelu momentálně brání dodávání jakýchkoliv grafických karet na trh, dokonce i těch starých, nemůže si edici nikdo užít. Metro Exodus jsem koupil a dohrál, určitě 80+ hra.
Odpovědět1  10
SONY samozřejmě lže.
Odpovědět1  3
Počkám si na slevu a úplnou opravu hry, která je zabugovaná a chybí jí obsah.
Odpovědět1  1
Řešením je od Scalperů nic nekupovat. Scalpery myslím samozřejmě všechny prodejce.
Odpovědět1  2
Nvidia opět spouští nehorázně předražený kus kovu, který se navíc nedá nikde koupit, stejně jako jakýkoliv její model, tím méně za doporučenou cenu. Pokud už nějaký seženete, tak za násobnou cenu! Odmítám dávat kartelu Nvidia=AMD peníze. Enjoy responsibly.
Odpovědět1  1
Kartel nám oficiálně sděluje, že si z nás bude dělat dobrý den a dojnou krávu i nadále. Konec hlášení. Nic nekupujte a situace se uklidní, jinak bude kartelové zdražování pokračovat i v příštím roce.
Odpovědět2  3
Slušně se to říci nedá. Předraženej šit. Nvidia nedodává na trh momentální nic, místo toho zdražuje a představuje další a další modely karet, které nelze koupit. Gratulujeme. AMD je na tom kartelově stejně, ne­-li hůře, takže si obě parazitní společnosti mohou podat ruku. V obchodech je velké kulové, pokud se tam kus objeví, tak za násobnou cenu.
Odpovědět2  1
Jednoznačně se jedná o fašistický cenzurní krok. Kdokoli jej schvaluje, patří za mříže a jeho majetek musí být zabaven. Je nutně potřebné schválit nejen v ČR, ale celosvětově, zákon proti cenzuře.
Odpovědět2  2
Tak koukám, že Nvidia chce vydat oficiální Scapers Edition, kdy scalperem je dneska už úplně každý prodejce.
Odpovědět0  2
Dříve to bylo tak, že spekulanti se ukrývali po různých darkwebech a na ebay, dnes jsou v každém eshopu :­-D
Odpovědět1  1
Ty zákony jsou napsány na požadavek majitelů zkorumpovanými poslanci, ale já je fakt nevolil.
Odpovědět0  1
Líbí se mi, jak zdejší zelení maniaci dávají mým pravdivým příspěvkům pořád palce dole. Nevadí. Po mnoha důkazech to tedy napíši znovu. Nvidia a AMD se rozhodli navýšit si marže na náš úkor, proto se vydali cestou uměle vyvolaného nedostatku karet, který spekulativně zvedne ceny velmi vysoko na MSRP. Připomeňme si, že RTX 3060 Ti měla stát 400 USD. I při nevýhodném přepočtu je to skoro 400 EUR, ale NIKDE tuto kartu údajně střední třídy, tedy do 250 USD, nenaleznete ani za 420 EUR. Nejlevnější je, a teď si podržte své scalperské klobouky MSI GeForce RTX 3060 Ti GAMING X TRIO, 8GB GDDR6 za 14 838 Kč, tedy 565,40 EUR, ale ve skutečnosti NEEXISTUJE. Jen je v ceníku a jakmile dorazí na obchod, cena bude scalperem CZC prudce navýšena. RTX 3060 Ti si tak reálně koupíte za cenu RTX 3080. Nvidia se nově snaží fragmentovat trh RTX 3080 TI s cenou 1000 USD. Dopadne to úplně stejně! Plán totiž ­"funguje­" a těch pár karet, které na trh skutečně dorazí, se prodá za násobek MSRP!
Odpovědět1  4
Nechápu smysl tohoto srovnání, když drtivá většina majitelů PC tyto procesory nevlastní! Správné by bylo udělat test i starších procesorů. Já mám Intel i7 8700 a mohu jen odhadovat, že je kolem 80 FPS na medium.
Odpovědět1  1
Jsem rád, že konečně souhlasíte, že mám pravdu. Jsem spokojen.
Odpovědět0  2
Ale já ji koupil za 400 EUR, což je kolem MSRP, a to v červenci 2018. To byla DOBRÁ cena, ne, že Vám to teď spekulanti prodají nad MSRP! Vezměte si, že 400 USD je MSRP pro RTX 3060 Ti 8 GB. MSRP je to nehorázně přemrštěná, ale v ČR ji nekoupíte ani za 400 EUR, ale daleko spíše za 550­-650 EUR , pokud vůbec! RTX 3060 Ti s 8 GB by měla stát nějakých 300 EUR, a to jsem ještě štědrý. Je to šestková řada, proboha!
Odpovědět1  2
Použiji starý titulek, protože nový není nutný. Ano. 449 USD, což byla MSRP, je bez daně a v Evropě i bez cla, proto se pro EU požívá nepřesný přepočet 1 USD = 1 EUR, což je ve skutečnosti přehánění. Takže já jsem tu grafickou kartu koupil za cca 400 EUR. Už to chápete?
Odpovědět1  2
Mankote, např. u mé grafické karty Asus Cerberus GTX 1070 Ti 8 GB za 10 789 Kč z července 2018. Ty být duševně zaostalý?
Odpovědět0  1
Já opravdu nemohu za to, že neumíte počítat. Za to je zodpovědná škola.
Odpovědět1  2
K..va, asi s nimi začnu. Jednou je to potřeba. Navíc naštvu Google, a to se vyplatí.
Odpovědět1  1
Bože, proč jsi sepsal takovou blbost? :­-D Proč, jen proč?
Odpovědět1  2
Dlouhý post, který není pravdivý. Nvidia a AMD hraje stejnou hru s Němce, jako s Čechem, jen Čech na ni dojede více. Karty jsou nedostupné a předražené pro oba, přesně podle plánu. Grafické karty nemají ani špatně placení Američané, kteří mají úplně jiné hospodářství a žijí převážně na dluh, na vše mají úvěr.
Odpovědět1  1
AMD=nvidia kartel úmyslně dodává na trh směšný počet karet s cílem navýšit spekulacemi ceny a vyprodat staré jinak neprodejné zásoby. Není možné, aby se někdo spletl v plánech o stovky tisíc kusů....Je to dlouhodobý plán, který vidíme již od minulé řady. Kromě toho, RTX 3060 Ti stojí 399,90 USD, ne více! Rozhodně to v přepočtu, ať už jakkoli zmanipolovaném, není 11500 Kč. I při deviantním přepočtu 1 USD=1 EUR, to vychází na 10 565,40 Kč.
Odpovědět1  2
Právě jste potvrdil, že o situaci uvnitř byznysu nemáte ani ponětí.
Odpovědět0  4
Je to přesně opačně než říkáte. Navyšování marží je NAPROSTÁ PRIORITA a nic dalšího nemá na cenu větší vliv. Marže si navyšují i ti, kteří poskytují své služby AMD etc., vždy po dohodě, která pak dopadne na úkor zákazníka debila, který to pak ve frontě na novou grafickou kartu či procesor ještě s úsměvem zaplatí. Je to tradiční systém padajícího h.na a platí, jak při výrobě komponentů, tak v Albertu. Zajděte si tam. Fakt už :­-D
Odpovědět1  4
Ten tvůj text nikam nesměřuje. Co bylo jeho cílem? Jako zákazníka na tebe obě firmy z vysoka kašlou a nemusím se zde ani zmiňovat o PRIORITNÍCH produktech, kterými nejsou grafiky pro pár nadšenců.
Odpovědět0  4
Rozdělení zisků je samozřejmě předmětem stálých sporů mezi firmami, včetně soudních. Stoupající náklady jsou zahrnuty do koncové ceny zákazníka a většinou se nedotknou marže, má­-li firma nějakou výraznou tržní výhodu a váhu, což jak AMD, tak nvidia či intel mají. Cílem je VYTRVALE NAVYŠOVAT MARŽI, což vidíte nejen v oblastech komponent, ale i při běžném nákupu v hypermarketu, kde šla marže rovněž nahoru od r. 2005. Problém tedy v žádném případě netkví v nárůstu nákladů, nýbrž v nárůstu marží, tak aby byly splněny ziskové plány majitelů, resp. držitelů akcií.
Odpovědět1  3
Váš pohled na svět velkých firem je hodně mimo mísu. Jejich náhled na zákazníka je na úrovni pohledu šlechtice na jeho poddané, případně tvrdého vlastníka na dělníka v jeho továrně z 19. století. Nedělám si legraci. Znám to moc dobře ze svých rozhovorů s mým poslancem, který se s těmi hlavouny pravidelně setkával, navíc to byl tvrdý odesák. Zákazník je špína, kterou je potřeba držet zkrátka. Maximalizace zisku bez ohledu na cokoliv je absolutní prioritou nadnárodního byznysu. Výsledky této politiky vidíte dnes a denně kolem sebe, bohužel blbců, kteří chodí s růžovými brýlemi, je stále příliš.
Odpovědět1  4
Tvá otázka č. 1. Odpověď ANO, SAMOZŘEJMĚ.

Co se kapacit výroby týče, tak to samozřejmě vědí dlouho dopředu, takže podle toho se dělají i plány. Pokud není nějaký bod splněn, plány se upraví. Tzn., že kapitalistická ekonomika je plánovací :­-)
Odpovědět0  4
dělal jsem poradce poslance ODS a mohu tě ujistit, že dohodnuté je na dlouhou dobu naprosto vše. Pokud se vyskytne problém, je vyřešen dohodou nebo soudem. Reakce na Covid­-19 je rovněž dohodnutá celosvětově, jen někde je fašizace větší či menší. I na to se mohou firmy připravit předem. Není to pro ně žádné překvapení. Naplánovány jsou však především ZISKY pro majitele, které se MUSÍ DODRŽET ZA KAŽDOU CENU, bez ohledu na cokoliv! Tvá naivita je neskutečná, ale bez znalosti vnitřních poměrů pochopitelná.
Odpovědět1  4
Chcete tedy říci, že společnosti AMD a nvidia po pečlivém plánu navýšily ceny svých výrobků, takže zákazníci museli zaplatit za stejnou řadu větší peníze, čímž stoupla i průměrná cena počítače? Pokud ANO, máte pravdu a bude hůř.
Odpovědět1  1
Lež.

MSRP
GTX 1070 379 USD
GTX 1070 Ti 449 USD, já koupil za 10789 Kč
GTX 1080 599 USD

Dnes je MSRP totálně ignorována, resp. grafiky neexistují. Reálné ceny jsou mnohem vyšší. Naplánovaly si to společnosti nvidia a AMD. Nejde o nehodu, tím méně o náhodu, ale o pečlivě a dlouhodobě připravený plán. Prudké zdražování ostatně připravili již na předchozí řady.
Odpovědět1  2
Taky se Vám po přečtení názvu článku udělalo nevolno, že byste snědli žábu, jak Baby Joda? Fu*k Off nvidia, Fu*k off AMD, přeji Vám uhlí pod stromeček.
Odpovědět1  2
Přátelé, soudruzi, bratři a sestry, další předražený a totálně nedostupný grafický s..it. Mé peníze zůstanou zavřené v kasičce další rok, takže tímto bych chtěl poděkovat společnostem nvidia a AMD za letošní štědré Vánoce. Ať Vám zaskočí kost! Hawk, domluvil jsem a jdu se dívat na Mandalorian.
Odpovědět1  2
AMD tuto ­"chybu­" zopakuje znovu, jakmile si bude jista, že grafiku prodá za horentní sumu i tak. ŠLO O ZÁMĚR, žádnou chybu ve ­"vývoji­". O peníze jde vždy v první řadě.
Odpovědět1  3
To je samozřejmě čistá lež. O vysoké poptávce věděli firmy dlouho dopředu a schválně podsekli výrobu s cílem navýšit ceny spekulacemi.Tím zvýší svou hodnotu na akciovém trhu, navýší ceny nových grafických karet a vyprodají staré neprodejné zásoby. Navíc mohou jádra prodávat jinde, např. spekulantům s kryptoměnami :­-D
Odpovědět1  4
Hele, nechci bejt komunista, ale není tady náhodou tržní hospodářství od roku 1990? Je. Tak, co to meleš? Jedná se samozřejmě o dlouhodobě plánovaný krok AMD a nvidie ke zvýšení cen grafických karet a procesorů, nic jiného. To je ta tvoje funkce ­"trhu­". Monopol se to jmenuje.
Odpovědět1  4
Tomu se říká Lucky bastard :­-D Karta měla stát méně, ale i tak.
Odpovědět3  0
Problém je, že kartel AMD=nvidia koná v souladu a stejně. Žádné karty, přemrštěné ceny, úmyslná likvidace trhu nedostatkem produktů s cílem vyhulit cenu na maximum.
Odpovědět1  2
AMD prezentovalo své karty s HBM jako herní, takže evidentně ne. Jde o výši zisku.
Odpovědět1  2
Raytracing v RTX 3060 Ti je špatný, a nové jádro není lepší než to staré, což je další průser u Ampere :­-D
Odpovědět1  0
Snad již všichni víte, že jsem měl a mám pravdu. Kartel AMD=nvidia si z nás dělá dlouhodobě dobrý den. Karty i procesory nejsou, pokud existují, tak jsou předražené a prodejci se chovají jako spekulanti s cílem navyšovat cenu neexistujícího zboží, které má charakter tuzexové podpultovky.

Další zajímavostí je společný styl zdražování komponent pro PC. Všimněte si, že AMD zdražilo Ryzen 5 3600X na úroveň Ryzen 7 3700X, zdražilo i grafické karty, zatímco nvidia zdražila karty šestkové řady na úroveň sedmičkové řady ve stejné stylu i čase. RTX 3060 Ti stojí s pouhými 8 GB paměti to samé, co stála GTX 1070 Ti 8 GB v roce 2017­/18! Fakt Vás to netrápí? Navíc karty ani nebudou. Enjoy Chritsmas. Nefandím ani jednomu z těch zmrdů a doma si v počítači krásně hýčkám svou Asus Cerberus GTX 1070 Ti za 10 789 Kč z července 2018. A ještě hodně dlouho v něm zůstane.
Odpovědět4  4
Jak je vidět u RTX 3080, skladem není nic a ceny jsou úplně mimo MSRP, přesně, jak bylo naplánováno.
Odpovědět0  1
Já si myslím, že ta karta dopadne jako všechny ostatní ­"šity­" nvidia a AMD. Výkon mizerný, cena absurdní a dostupnost nedostupná :­-D Další paper launch a nehorázně navýšené ceny nad MSRP s cílem okrást zákazníky. Teď na aukro dokonce prodávají základní RTX 3070 za 21 000 Kč, scalpeři. Neprodala se ani za 18 000 Kč, prostě protože má stát 13 300 Kč nebo mírně nad tuto částku. Uvidíme, jak to dopadne s touto kartou, ale předpokládám stejný kartelový scénář, jen nižší výkon na úrovní RTX 2080 SUPER, což je tragédie.
Odpovědět1  1
Po skandálech nvidia a AMD, kdy úmyslně na trh uvedly grafické karty v takových počtech, že si je nemůže nikdo koupit a tím jejich ceny raketově narostly vysoko nad MSRP s cílem vyprodat staré zásoby, mě tyto předražené a nedostupné šity opravdu nezajímají. Až jejich cena poklesne na polovnu, podrbu se pod levým ramenem.
Odpovědět2  8
Obě firmy postupují zase stejně, jako minule. Papírový launch téměř neexistujícího produktu vedl k záměrnému umělému navyšování cen grafických karet. Cílem je doprodat ty staré, které nikdo nechce. I tak přemrštěná MSRP není dodržována nikde a nikým. U mě AMD=nvidia neuspěje. Nic nekupuji a počkám na další generace. Sorry, jako
Odpovědět3  0
Tož, pokud je to s DPH, tak celkem OK.
Odpovědět0  0
Takže AMD předvedlo to samé, co nvidia. Jejich dostupnost je skoro nulová a ceny přemrštěné. Karta měla stát oficiálně 649 USD + daň, což i při nevýhodném přepočtu má znamenat maximálně 649 EUR=17133 Kč, žádných 18 999 Kč u překupníka. Fuck off. Nic nekupuji.
Odpovědět3  3
Další předražená karta nvidie. Celá ta 3000 řada je v podstatě scam. Nejsou a pokud jsou, jsou nehorázně předražené oproti už tak vysoké MSRP. Jako RTX 3070 za 500 EUR? Se zbláznila, zelná k­-­-a.
Odpovědět3  0
Vítku, Vítku. Amatéři jako ze CNN :­-D
Odpovědět0  0
Protože pro Svethardware nepracují odborníci, nýbrž amatéři, proto.
Odpovědět1  1
No, další důvod, proč kapitalismus konečně vyřadit ze slušné společnosti :­-D
Odpovědět1  0
Jak jsem již několíkrát psal, cílem nvidie bylo uměle navýšit ceny grafických karet, zvýšit prodeje starých RTX 2000 řady, protože nové nebudou nebo budou předražené, a navýšit cenu akcií. Jednoduchý trik pro blbce, kteří v tom neumí chodit. Nvidia prostě vytvořila umělý a předem připravený nedostatek, který navýší prudce ceny!
Odpovědět1  0
Jen připomínám, že nabízené zboží nemůžete koupit, protože ještě není vyrobeno. Můžete si jej objednat za 900 EUR s dodávkou za nejméně měsíc, pokud vůbec. Původní cena byla 700 EUR. Nvidia scalpers řádí. Nikdo mi nevymluví, že toto byla předem připravená akce na navýšení cen grafických karet a cen akcií.
Odpovědět1  0
Myslím, že všichni, kteří mi v diskuzi k nepovedenému launchi dali mínusko, se právě stydí v koutě. zase jsem měl pravdu. Cílem předčasného spuštění RTX 3000 řady bylo opravdu uměle spekulativně navýšit ceny karet. Všimněte si, že karty NEJSOU a nebudou dlouhodobě po dobu mnoha měsíců. Proč by tedy někdo dělal jen tak launch s tak málo hotovými chipy? Kvůli spekulativnímu navýšení cen GPU, udržení vysokých cen RTX 2000 řady a navýšení cen akciií na trhu. Jak jsem psal, za toto by měly padat tresty odnětí svobody.
Odpovědět1  3
Nvidia zvorala launch a teď vyhrožuje, že ještě přitvrdí v RTX 3000 series HOAX. Připomíná to Covid­-19 HOAX, při kterém se vesele dovážejí migranti, demonstruje rasistická a teroristická organizace Black Lives Matter i se starostou New Yorku de Blasiem, oligarchy financovaná Extinction Rebellion a zatýkají se těhotné ženy v pyžamu za výzvy k protestu proti nesmyslným opatřením v provincii, kde Covid není :­-D Nvidia se tedy vlastně chová ­"normálně­".
Odpovědět1  0
Vidím, nějaký debil chce grafiku hned :­-D Uvidíme jestli zaplatí.
Odpovědět0  0
Aukro znám dlouhé roky, takže upozorňuji, že já sledují asi 20 aukcí najednou a vzhledem k vysoké ceně patrně nekoupím vůbec nic. ledování tedy neznámená vůbec nic, snad jen zájemce se zajímá, jestli se produkt prodá a pokud ano, za jakou cenu. Sledující není zájemce, tím je přihazující. Ceny grafických karet budou i nadále klesat. RTX 2080 se dnes neprodá za více než 10500 Kč, RTX 2080 Ti za více než 13 000 Kč.
Odpovědět0  0
Doporučuji si nastudovat dodavatelské a partnerské vztahy, např. na příkladu vyšetřování Grenfel Tower Inquiry. Dodavatel dokonce sám od sebe svému partnerovi nabídl obstarání slevy ve výši klidně 50 %, což je běžné. Pro blbé, nvidia má zájem na umělém navyšování cen vlastních grafických karet, tak jako to udělala v době kryptoměny a u 2000 série. Cílem kapitalistických i ­"komunistických­" firem je vždy okrást lidi co nejvíce. Je to vidět úplně všude. Obchody prodávají za každou cenu co NEJDRÁŽ, nikoliv co nejlevněji. Proč asi? Opět pro blbé. V budoucnosti nebude mít opět problém zvýšit nejnižší ceny grafických karet nebo je minimálně udržet. Copak cena karet typu RTX 2070­/Super byla vždy 500+ USD? Nebyla. GTX 1070 stála 379 USD.
Odpovědět1  4
Každý výrobce. Nikdo neriskuje. Nvidia to udělala záměrně. Opět.
Odpovědět1  3
Souhlasím a plně podporuji argument: ­"bla bla bla­". Je to stejné, jako když EU doporučuje přijímání afrických muslimských migrantů a ještě na ně dává 10 000 EUR za kus s cílem vyhladit evropskou na suroviny náročnou populaci s argumentací o nízké porodnosti a potřeby multikulturalismu a obohacení. Nvidia se chová stejně jako EU.
Odpovědět1  3
Nvidia to udělala záměrně s cílem navýšit ceny grafických karet a obrat zákazníky. V současné době se jen v ČR čeká na grafickou kartu RTX 3080 po dobu minimálně 6 týdnu, přičemž cena není 18 999 Kč, nýbrž klidně 24 000 Kč. Ano, čekáte 6 týdnů a přeplatíte čtvrtinu.
Odpovědět1  5
Problém ovšem bude v detailech. Neoznámil ceny ani dostupnost, takže se můžeme obávat fiaska s RTX 3080, což byl nejhorší launch v historii. Kartu si nemohl koupit téměř nikdo, kromě překupníků, kteří okamžitě zaplavili ebay :­-D
Odpovědět1  0
Ne. Ne. Ne. Nesmysl. Nvidia, stejně jako další společnosti, vědí dobře, co dělají. Pokud spustí novou generaci grafických karet s plánovanou produkcí 0 kusů, tak asi vědí, že dobré jméno jim to nepřinese, zato to prudce navýší cenu, což bylo cílem. Oni chtějí spekulativní navyšování cen GPU, tak jako tomu bylo za krize s kryptoměnami, která byla taky uměla vyrobena spekulanty. Stačí se mrknout na RTX 2000 řady a zkusit zapřemýšlet, proč byly jejich ceny tak přemrštěné, a ostatně dodnes jsou. SPEKULACE S CENAMI! Ta je trestná.
Odpovědět2  2