www.svethardware.cz
>
>
>
>

Apple se odvolal, chce nad Epic Games úplně vyhrát

Apple se odvolal, chce nad Epic Games úplně vyhrát
, , aktualita
Společnost Epic Games nedávno zkusila vyhovět požadavkům firmy Apple, čili souhlasila s podmínkami a zaplatila dlužnou částku. V Apple se ale rozhodli, že Sweeneymu nevyhoví a naopak jej ještě vykoupou v jeho opovážlivosti.
K oblíbeným
reklama
Tim Sweeney se tak nedávno rozčiloval nad tím, jak Apple jeho firmě Epic Games neobnovil vývojářský účet, čímž dále blokuje hru Fortnite na své platformě, ačkoliv Sweeney souhlasil se stanovenými podmínkami a poslal dlužné miliony dolarů. Společnost Apple se totiž rozhodla, že až do opravdového ukončení soudního sporu firma Epic Games nebude mít příležitost využívat svůj vývojářský účet, což ovšem může trvat i roky a nyní to vypadá, že Apple chce dosáhnout u soudu přesvědčivého vítězství namísto kompromisního rozhodnutí, ačkoliv i to firma dříve označila za "jednoznačnou výhru". A výhra to skutečně byla, alespoň na body, neboť v devíti z deseti bodů se soud přiklonil na stranu Apple, ale zbývající bod může představovat skutečně značný výpadek příjmů. 
 
 
Společnost Apple se tak nyní odvolala a zřejmě chce vyhrát i v případě rozhodnutí soudu, který stanovil, že Epic Games mají možnost aktivně nabízet svůj způsob placení třeba formou odkazů na externí stránky, a tím se vyhnout poplatkům, respektive zasílání podílu z plateb firmě Apple. Dle serveru TechCrunch se tak Apple nyní odvolal, a soud se tak protáhne. 
 
Není přitom divu, že Apple se s touto věcí nechce smířit, ostatně minulý rok odstranil hru Fortnite z nabídky svého obchodu právě až poté, co do ní Epic přidal možnost platit v rámci mikrotransakcí přímo jemu, a vyhnul se tady 30% poplatkům firmě Apple. 
 
Soud tak byl požádán o odklad, neboť už v prosinci mělo vstoupit v platnost jeho rozhodnutí vymazat z podmínek tzv. "anti-steering" pravidla, která Apple dostal 10. září nařízeno uvést do praxe ve lhůtě 90 dní. Na to mimochodem již stačily reagovat některé firmy jako poskytovatel Paddle, který už ohlásil, že brzy nabídne nový platební systém. 
 
Nyní to ale vypadá, že tato změna vůbec přijít nemusí a bude se o ní opět jednat, stejně jako se bude jednat o dalších bodech, v jejichž případě ale rozhodnutí soudu zase nevyhovuje firmě Epic Games. Ta už se dříve odvolala a jde jí především o to, aby soud uznal, že Apple zneužívá své dominantní postavení coby monopol. 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
ASML: cesta z boudy ke světové dominanci ASML: cesta z boudy ke světové dominanci
Existuje mnoho známých firem, které začaly velice skromně v garážích či nuzných přístřešcích a asi nejznámější je v tomto ohledu Apple. My se ale nyní zaměříme na firmu, bez níž by ani Apple nebyl tam, kde je nyní. Jde o holandskou ASML.
Dnes, článek, Jan Vítek
Bitcoin se dostal už i na burzu v New Yorku, obchoduje se jako futures kontrakt Bitcoin se dostal už i na burzu v New Yorku, obchoduje se jako futures kontrakt
Kryptoměny sice v mnoha lidech nebudí důvěru, což mnohdy platí i pro Bitcoin, ale poslední dobou se zdá, že ho veřejnost přeci jen začíná akceptovat. Dokonce se s ním fe formě futures kontraktů začalo obchodovat i na newyorské burze NYSE.
Včera, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů
QNAP nabízí tenký přenosný NASbook TBS-464 pro čtyři SSD QNAP nabízí tenký přenosný NASbook TBS-464 pro čtyři SSD
Díky moderním SSD v podobě M.2 kartiček je možné tvořit také pozoruhodně malé NAS servery, které společnost QNAP nabízí již delší dobu coby NASbook. Nyní je tu nový model pro čtyři M.2 SSD, a sice TBS-464.
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Gelsinger: Apple přinutíme se vrátit nabídkou lepších produktů, než mají sami Gelsinger: Apple přinutíme se vrátit nabídkou lepších produktů, než mají sami
Intel ústy svého šéfa Patricka Gelsingera přiznal, že nezvládl nabídnout takové čipy, které by dokázaly konkurovat dnešní úrovni čipů tvořených samotným Applem. Nicméně Intel hodlá Apple přinutit k návratu. 
Včera, aktualita, Jan Vítek15 komentářů
Atomovka proti asteroidu: nakonec přeci jen dobrý nápad? Atomovka proti asteroidu: nakonec přeci jen dobrý nápad?
V posledních desetiletích vědci varovali, že pokus rozmetat asteroid jaderným výbuchem by nemusel být zrovna vhodný a spíše by mohl celý problém ještě zhoršit. Simulace z Lawrence Livermore National Laboratory ale tvrdí něco jiného. 
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře