www.svethardware.cz
>
>
>
>

Apple se odvolal, chce nad Epic Games úplně vyhrát

Apple se odvolal, chce nad Epic Games úplně vyhrát
, , aktualita
Společnost Epic Games nedávno zkusila vyhovět požadavkům firmy Apple, čili souhlasila s podmínkami a zaplatila dlužnou částku. V Apple se ale rozhodli, že Sweeneymu nevyhoví a naopak jej ještě vykoupou v jeho opovážlivosti.
K oblíbeným
reklama
Tim Sweeney se tak nedávno rozčiloval nad tím, jak Apple jeho firmě Epic Games neobnovil vývojářský účet, čímž dále blokuje hru Fortnite na své platformě, ačkoliv Sweeney souhlasil se stanovenými podmínkami a poslal dlužné miliony dolarů. Společnost Apple se totiž rozhodla, že až do opravdového ukončení soudního sporu firma Epic Games nebude mít příležitost využívat svůj vývojářský účet, což ovšem může trvat i roky a nyní to vypadá, že Apple chce dosáhnout u soudu přesvědčivého vítězství namísto kompromisního rozhodnutí, ačkoliv i to firma dříve označila za "jednoznačnou výhru". A výhra to skutečně byla, alespoň na body, neboť v devíti z deseti bodů se soud přiklonil na stranu Apple, ale zbývající bod může představovat skutečně značný výpadek příjmů. 
 
 
Společnost Apple se tak nyní odvolala a zřejmě chce vyhrát i v případě rozhodnutí soudu, který stanovil, že Epic Games mají možnost aktivně nabízet svůj způsob placení třeba formou odkazů na externí stránky, a tím se vyhnout poplatkům, respektive zasílání podílu z plateb firmě Apple. Dle serveru TechCrunch se tak Apple nyní odvolal, a soud se tak protáhne. 
 
Není přitom divu, že Apple se s touto věcí nechce smířit, ostatně minulý rok odstranil hru Fortnite z nabídky svého obchodu právě až poté, co do ní Epic přidal možnost platit v rámci mikrotransakcí přímo jemu, a vyhnul se tady 30% poplatkům firmě Apple. 
 
Soud tak byl požádán o odklad, neboť už v prosinci mělo vstoupit v platnost jeho rozhodnutí vymazat z podmínek tzv. "anti-steering" pravidla, která Apple dostal 10. září nařízeno uvést do praxe ve lhůtě 90 dní. Na to mimochodem již stačily reagovat některé firmy jako poskytovatel Paddle, který už ohlásil, že brzy nabídne nový platební systém. 
 
Nyní to ale vypadá, že tato změna vůbec přijít nemusí a bude se o ní opět jednat, stejně jako se bude jednat o dalších bodech, v jejichž případě ale rozhodnutí soudu zase nevyhovuje firmě Epic Games. Ta už se dříve odvolala a jde jí především o to, aby soud uznal, že Apple zneužívá své dominantní postavení coby monopol. 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Rozdíl 1 milimetru stačí, staré chladiče mohou být pro Alder Lake nevhodné Rozdíl 1 milimetru stačí, staré chladiče mohou být pro Alder Lake nevhodné
Mluvíme tu pochopitelně především o montážních systémech chladičů, které ale často bývají jejich nedílnou součástí, kterou ani nelze vyměnit. Konkrétně pak jde o dopad odlišné výšky procesoru nad základní deskou. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
PlayStation 5 dostala nový zdroj, funguje lépe? PlayStation 5 dostala nový zdroj, funguje lépe?
Herní konzole Sony PlayStation či Microsoft Xbox rozhodně nejsou vytvořeny s možností snadné výměny napájecího zdroje s nabídkou různých modelů, ovšem to neznamená, že taková výměna není možná. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
AMD Instinct MI250X: vícečipové GPU se 48 TFLOPS v FP64 AMD Instinct MI250X: vícečipové GPU se 48 TFLOPS v FP64
Od známého leakera ExecutableFix se dozvídáme detaily o grafických akcelerátorech AMD řady MI200. Jedná se konkrétně o dvě verze, a sice MI250 a MI250X a blíže představena byla konkrétně MI250X.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Morgan Stanley: Elon Musk se asi stane 1. dolarovým bilionářem díky SpaceX Morgan Stanley: Elon Musk se asi stane 1. dolarovým bilionářem díky SpaceX
Titul nejbohatšího člověka na planetě si opětovně uzmul Elon Musk a podle analytika banky Morgan Stanley by se mohl stát prvním bilionářem v historii. Neměla by to však být Tesla, která na tom bude mít lví podíl.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Prototyp Starship SN20 úspěšně absolvoval statický zážeh Prototyp Starship SN20 úspěšně absolvoval statický zážeh
Soukromá kosmická společnost Elona Muska SpaceX se svým prototypem SN20 posouvá vývoj kosmické lodi Starship opět kupředu. SN20 úspěšně absolvoval statický zážeh svých motorů, čímž se otevřely dveře k dalším testům.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková