www.svethardware.cz
>
>
>

Apple varuje, LCD s nanovrstvou snesou jen originální hadříky

Apple varuje, LCD s nanovrstvou snesou jen originální hadříky
, , aktualita
Apple včera uvedl do prodeje nové profesionální desktopové stanice a s nimi také monitory Pro Display XDR. Ty stojí v základu pět tisíc dolarů a za další tisícovku dostaneme verzi se speciální nanovrstvou. 
K oblíbeným
reklama
Apple Pro Display XDR uvedené na trh po boku počítačů Mac Pro Tower jsou monitory, které nabízí velice zajímavé specifikace včetně rozlišení 6016 x 3384 pixelů. Dalo by se říci, že v jejich případě výrobce skutečně nedělal kompromisy, ale také nás holý monitor bez stojanu přijde přinejmenším na pět tisíc dolarů. 
 
 
Vedle toho se dozvídáme, že za příplatek 1000 dolarů získáme monitor s panelem ošetřeným jistou nanovrstvou, která má potlačovat odrazy v panelu, a to při zachování vysokého kontrastu. Apple nyní přitom varuje, že pokud nebudeme používat výhradně jeho čisticí hadříky, můžeme si tuto drahou vrstvu nevratně poškodit.
 
V případě běžných monitorů je základní poučka ta, že se nesmí používat pro jejich čištění rozpouštědla. Použít ale můžeme čistou vodu a kvalitní jemný hadřík, jež onou vodou trošku navlhčíme, nebo některý ze speciálních roztoků. Apple ale uvádí, že hadřík určený pro čištění Pro Display XDR s nanovrstvou by měl být suchý a nenavlhčený vodou či jinou tekutinou. Pokud tedy povrch monitoru nebude hydrofobní, oleofobní, koblihofobní a vůbec neupatlatelný, nastupuje otázka, jak se vůbec bude moci čistit, když na něj dle výrobce můžeme nastoupit jen se suchým hadříkem. 
 
Další věc je ta, že jeden hadřík zákazníci dostanou v základním balení, ale o další budou muset už případně žádat samotnou podporu firmy Apple, jinde totiž nebudou k dispozici. Kvůli tomu zatím ani není jasné, kolik vůbec bude stát, ostatně pořizovací cena stojanu (999 USD) a pouhého VESA adaptéru (199 USD) nenaznačuje, že to bude za hubičku. Alespoň že samotný hadřík bude možné vymáchat ve vodě a mýdle, ale pak bude nutné jej před dalším použitím nechat dokonale usušit.
 
Tak snad aby pracovníci k novým Pro Display XDR s nanovrstvou fasovali také roušky a semišové rukavice. 
 
Zdroj: KitGuru 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Alphabet vlastnící Google dosáhl hodnoty 1 bilionu USD Alphabet vlastnící Google dosáhl hodnoty 1 bilionu USD
Společnost Alphabet, pod níž spadá i Google, je čtvrtou americkou společností, která dosáhla na hodnotu jednoho bilionu USD. Doplňuje tak předchozí trojici v podobě Applu, Amazonu a společnosti Microsoft.
Včera, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
PigeonBot: dron, který je inspirován holubem PigeonBot: dron, který je inspirován holubem
Výzkumný tým ze Stanfordovy univerzity se zabývá vývojem dronu, který by měl nabídnout lepší manévrovací schopnosti při letu. Při navrhování bezpilotního letounu jim inspirací byla holubí křídla. 
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková1 komentář
Corsair K95 RGB Platinum XT: mechanika pro hráče i streamery Corsair K95 RGB Platinum XT: mechanika pro hráče i streamery
Corsair si připravil novou verzi své již známé klávesnice K95, a sice model s celkovým označením K95 RGB Platinum XT Mechanical Keyboard. Ten slibuje velice dobrou výbavu, která má vyhovovat i streamerům.
17.1.2020, aktualita, Jan Vítek
Grafenové baterie Real Graphene pomalu míří na trh Grafenové baterie Real Graphene pomalu míří na trh
Máme zde další průlom ve světě akumulátorů. Společnost Real Graphene totiž slibuje už velmi brzký příchod grafenových baterií, které se mají rychle nabíjet, být bezpečnější a vydržet mnohem více nabíjecích cyklů.
17.1.2020, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Mojo Vision připravuje kontaktní čočky s rozšířenou realitou Mojo Vision připravuje kontaktní čočky s rozšířenou realitou
Už i lehké brýle schopné poskytovat rozšířenou realitu je výkřik techniky, který zatím není připraven pro široký trh a Mojo Vision chce přitom nabídnout něco podobného prostřednictvím kontaktních čoček. 
17.1.2020, aktualita, Jan Vítek