www.svethardware.cz
>
>
>

Apple varuje, LCD s nanovrstvou snesou jen originální hadříky

Apple varuje, LCD s nanovrstvou snesou jen originální hadříky
, , aktualita
Apple včera uvedl do prodeje nové profesionální desktopové stanice a s nimi také monitory Pro Display XDR. Ty stojí v základu pět tisíc dolarů a za další tisícovku dostaneme verzi se speciální nanovrstvou. 
K oblíbeným
reklama
Apple Pro Display XDR uvedené na trh po boku počítačů Mac Pro Tower jsou monitory, které nabízí velice zajímavé specifikace včetně rozlišení 6016 x 3384 pixelů. Dalo by se říci, že v jejich případě výrobce skutečně nedělal kompromisy, ale také nás holý monitor bez stojanu přijde přinejmenším na pět tisíc dolarů. 
 
 
Vedle toho se dozvídáme, že za příplatek 1000 dolarů získáme monitor s panelem ošetřeným jistou nanovrstvou, která má potlačovat odrazy v panelu, a to při zachování vysokého kontrastu. Apple nyní přitom varuje, že pokud nebudeme používat výhradně jeho čisticí hadříky, můžeme si tuto drahou vrstvu nevratně poškodit.
 
V případě běžných monitorů je základní poučka ta, že se nesmí používat pro jejich čištění rozpouštědla. Použít ale můžeme čistou vodu a kvalitní jemný hadřík, jež onou vodou trošku navlhčíme, nebo některý ze speciálních roztoků. Apple ale uvádí, že hadřík určený pro čištění Pro Display XDR s nanovrstvou by měl být suchý a nenavlhčený vodou či jinou tekutinou. Pokud tedy povrch monitoru nebude hydrofobní, oleofobní, koblihofobní a vůbec neupatlatelný, nastupuje otázka, jak se vůbec bude moci čistit, když na něj dle výrobce můžeme nastoupit jen se suchým hadříkem. 
 
Další věc je ta, že jeden hadřík zákazníci dostanou v základním balení, ale o další budou muset už případně žádat samotnou podporu firmy Apple, jinde totiž nebudou k dispozici. Kvůli tomu zatím ani není jasné, kolik vůbec bude stát, ostatně pořizovací cena stojanu (999 USD) a pouhého VESA adaptéru (199 USD) nenaznačuje, že to bude za hubičku. Alespoň že samotný hadřík bude možné vymáchat ve vodě a mýdle, ale pak bude nutné jej před dalším použitím nechat dokonale usušit.
 
Tak snad aby pracovníci k novým Pro Display XDR s nanovrstvou fasovali také roušky a semišové rukavice. 
 
Zdroj: KitGuru 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
AMD i díky Ryzenům 5000 drtí Intel na Mindfactory AMD i díky Ryzenům 5000 drtí Intel na Mindfactory
Procesory AMD Ryzen 5000 běžně skladem nejsou, ale rozhodně jsou dostupné, pokud jsme ochotni si na ně pár dní počkat, anebo hledat. Odráží se to i na prodejích obchodu Mindfactory, kde AMD zvyšuje náskok? 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Jaký přínos má AMD Smart Access Memory na desce s Intel Z490? Jaký přínos má AMD Smart Access Memory na desce s Intel Z490?
Asus už začal nabízet podporu funkce AMD Smart Access Memory i na moderních deskách pro Intel, a tak byla už jen otázka času, než se objeví první výsledky testů. Je tak funkce SAM na této platformě k něčemu?
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Lisa Su opět promluví v keynote na CES 2021 Lisa Su opět promluví v keynote na CES 2021
Nový rok se už blíží a s ním i další ročník veletrhu CES. Ten letos ještě proběhl v obvyklém režimu, ale příští rok bude jen virtuální, a tak bude i keynote šéfky společnosti AMD "odvyprávěn" jen do kamery. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Intel Rocket Lake na 5 GHz útočí i na Ryzen 7 5800X Intel Rocket Lake na 5 GHz útočí i na Ryzen 7 5800X
Intel se bude snažit brzy na jaře vypustit do světa novou konkurenci pro procesory AMD Ryzen 5000, a to desktopové Rocket Lake-S. Jeden z nich se nyní už předvedl a my jej můžeme srovnat s modelem Ryzen 7 5800X. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek6 komentářů
Karet RTX 3060 Ti bylo v první vlně zatím nejvíc, stejně to však nestačí Karet RTX 3060 Ti bylo v první vlně zatím nejvíc, stejně to však nestačí
Dle ohlasů prodejců bylo pro začátek prodeje připraveno grafických karet GeForce RTX 3060 Ti zhruba stejně jako karet RTX 3090, 3080 a 3070 dohromady. Ani to však nezabránilo brzkému vyprodání skladových zásob. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek