www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Apple ve své betě macOS odhaluje chystaný hardware od AMD

Apple ve své betě macOS odhaluje chystaný hardware od AMD
, , aktualita
Společnost Apple nemá žádný problém s využitím hardwaru, který aktuálně považuje za lepší či vhodnější pro své systémy a vypadá to, že hardware od AMD získá v počítačích Mac větší zastoupení než dříve. Který to ale bude?
K oblíbeným
reklama
Ale nemůžeme se divit, že AMD si u firmy Apple získává stále větší pozornost. Na konci minulého roku jí začalo dodávat grafické čipy Navi 14, které mají na rozdíl od Radeonů RX 5500 XT plnou výbavu a se začátkem roku 2020 přišly na řadu nové mobilní procesory Ryzen 4000, které vypadají velice dobře a dávají co proto i mnohem žravějším desktopovým modelům. Zmínit můžeme také grafiky Vega II Pro Duo pro Mac Pro z minulého roku a z předešlých také GPU Polaris a Vega. Nyní to vypadá, že Apple ve využití produktů od AMD bude pokračovat, což je vcelku pochopitelné.
 
 
To je dobrá zpráva i pro nás, neboť my se můžeme dozvídat o novinkách, které datamineři vyšťourají z betaverzí systému macOS. Aktuálně je to verze Catalina 10.15.4, která nese zmínky o čipech AMD Navi 12, Navi 21, Navi 22 a Navi 23. Všechny čtyři modely už byly také zmíněny v aktualizacích pro Linux a očekáva se, že půjde již o grafické čipy založené na architektuře RDNA 2.0, od níž se očekává vyšší výkon na takt a také podpora ray tracingu (ale ne nutně na všech). 
 
Dle spekulací mají Navi 12 a 21 patřit maximálně do střední třídy, takže o nich by šlo uvažovat jako o ohlášeném refreshi aktuálních karet RX 5500 až 5700. To je pochopitelně jen odhad a pak bychom se mohli dohadovat, zda takový refresh by mohl být už verze RDNA 2.0. Logicky vzato by to nemělo připadat v úvahu a Navi 12 a 21 by pak měly být základ pro karty, které by přišly jako náhrada za dnešní Navi ve stejném stylu, jako v případě generace Polaris přišly nové RX 500 namísto starších RX 400. 
 
V případě Navi 22 a Navi 23 už může jít právě o očekávané hi-end Navi s RDNA 2.0 a podporou ray-tracingu. Zde tak AMD už nemá na co navázat, neboť pořádný hi-end nemělo na trhu už dlouhá léta, čili co výsledné karty nabídnou, to můžeme jen hádat. 
 
Ve zmíněném OS také byly nalezeny zmínky o celkem několika generacích procesorů AMD, z nichž tři jsou již známé, zato další je řada Renoir ohlášená na CES 2020. Apple se tak procesorům/APU Renoir nejspíše nevyhne a vzhledem k jejich udávaným kvalitám ani není divu. 
 
Zdroj: TechSpot


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Doporučené PC sestavy: září 2020 Doporučené PC sestavy: září 2020
V tomto článku se podíváme na doporučené konfigurace vhodné pro různá využití. Od levných, malých a úsporných nettopů přes sestavy OFFICE a HOME až po herní a vysoce výkonné sestavy GAME a TOP.
Dnes, návod, Jan Vítek34 komentářů
Děravá herní myš Glorious Model O přichází v bezdrátové verzi Děravá herní myš Glorious Model O přichází v bezdrátové verzi
Ultralehká herní myš Glorious Model O, která si své zákazníky získala i na českém trhu, byla oznámena v nové verzi. Vzhledem k nízké hmotnosti jen 69 g nemohl výrobce použít příliš velkou baterii, přesto se výdrž podařilo dostat na 71 hodin.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Pevné disky WD Red Pro nově ve 16TB a 18TB variantách Pevné disky WD Red Pro nově ve 16TB a 18TB variantách
Společnost WD rozšiřuje nabídku pevných disků pro NASy řady Red Pro o další dva modely. Doposud bylo maximem 14 TB, nově však bude možné koupit i varianty s vyššími kapacitami 16 TB a 18 TB.
Včera, aktualita, Milan Šurkala9 komentářů
Starship SN8 poletí do nižší nadmořské výšky, než Elon Musk původně plánoval Starship SN8 poletí do nižší nadmořské výšky, než Elon Musk původně plánoval
Kosmická společnost SpaceX poslední dobou kromě jiného také usilovně pracuje na vývoji kosmické lodi Starship. Jednotlivé prototypy prochází různými testy, nyní je na řadě SN8 a jeho let do 15 kilometrů namísto původních 18 km. 
26.9.2020, aktualita, Kateřina Hoferková
PlayStation 5 jako multimediální centrum? Nabídne Netflix, Disney+ a další PlayStation 5 jako multimediální centrum? Nabídne Netflix, Disney+ a další
Pokud nehodláte používat PlayStation 5 pouze k hraní her, ale jako všestranné centrum domácí zábavy, potěší vás podpora populárních aplikací pro streamování hudby a videí. Nejasno zatím zůstává nad Dolby Vision a Dolby Atmos.
26.9.2020, aktualita, Jáchym Šlik