www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Apple ve své betě macOS odhaluje chystaný hardware od AMD

Apple ve své betě macOS odhaluje chystaný hardware od AMD
, , aktualita
Společnost Apple nemá žádný problém s využitím hardwaru, který aktuálně považuje za lepší či vhodnější pro své systémy a vypadá to, že hardware od AMD získá v počítačích Mac větší zastoupení než dříve. Který to ale bude?
K oblíbeným
reklama
Ale nemůžeme se divit, že AMD si u firmy Apple získává stále větší pozornost. Na konci minulého roku jí začalo dodávat grafické čipy Navi 14, které mají na rozdíl od Radeonů RX 5500 XT plnou výbavu a se začátkem roku 2020 přišly na řadu nové mobilní procesory Ryzen 4000, které vypadají velice dobře a dávají co proto i mnohem žravějším desktopovým modelům. Zmínit můžeme také grafiky Vega II Pro Duo pro Mac Pro z minulého roku a z předešlých také GPU Polaris a Vega. Nyní to vypadá, že Apple ve využití produktů od AMD bude pokračovat, což je vcelku pochopitelné.
 
 
To je dobrá zpráva i pro nás, neboť my se můžeme dozvídat o novinkách, které datamineři vyšťourají z betaverzí systému macOS. Aktuálně je to verze Catalina 10.15.4, která nese zmínky o čipech AMD Navi 12, Navi 21, Navi 22 a Navi 23. Všechny čtyři modely už byly také zmíněny v aktualizacích pro Linux a očekáva se, že půjde již o grafické čipy založené na architektuře RDNA 2.0, od níž se očekává vyšší výkon na takt a také podpora ray tracingu (ale ne nutně na všech). 
 
Dle spekulací mají Navi 12 a 21 patřit maximálně do střední třídy, takže o nich by šlo uvažovat jako o ohlášeném refreshi aktuálních karet RX 5500 až 5700. To je pochopitelně jen odhad a pak bychom se mohli dohadovat, zda takový refresh by mohl být už verze RDNA 2.0. Logicky vzato by to nemělo připadat v úvahu a Navi 12 a 21 by pak měly být základ pro karty, které by přišly jako náhrada za dnešní Navi ve stejném stylu, jako v případě generace Polaris přišly nové RX 500 namísto starších RX 400. 
 
V případě Navi 22 a Navi 23 už může jít právě o očekávané hi-end Navi s RDNA 2.0 a podporou ray-tracingu. Zde tak AMD už nemá na co navázat, neboť pořádný hi-end nemělo na trhu už dlouhá léta, čili co výsledné karty nabídnou, to můžeme jen hádat. 
 
Ve zmíněném OS také byly nalezeny zmínky o celkem několika generacích procesorů AMD, z nichž tři jsou již známé, zato další je řada Renoir ohlášená na CES 2020. Apple se tak procesorům/APU Renoir nejspíše nevyhne a vzhledem k jejich udávaným kvalitám ani není divu. 
 
Zdroj: TechSpot


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
AOC představuje rychlý monitor AG273QZ se 27" panelem AOC představuje rychlý monitor AG273QZ se 27" panelem
AOC představuje dle svých slov vysoce výkonný monitor AG273QZ, který nabídne především rychlý panel s úhlopříčkou 27". A i když jde o TN, výrobce mluví o nové generaci s kvalitními barvami, jak naznačují i specifikace.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Igor's Lab: NVIDIA Ampere v březnu ještě nečekejme Igor's Lab: NVIDIA Ampere v březnu ještě nečekejme
Nové informace šířící se o generaci Ampere přinášejí očekávání toho, co NVIDIA chce za měsíc představit na své GDC 2020. Optimisté očekávají Ampere a ti největší optimisté dokonce herní Ampere. A jak to vidí v Igorově laboratoři?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Jaký bude "velký Radeon Navi"? Prý až 5120 jader a 2TB/s propustnost Jaký bude "velký Radeon Navi"? Prý až 5120 jader a 2TB/s propustnost
Fámy kolují nejen o očekávaných čipech NVIDIA Ampere, ale také kolem "velkých Navi", jak se označuje hi-end, který si má AMD připravovat pro letošní rok. Nové informace mají mít původ ve firmě SK Hynix.
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
CD Projekt je 2. největší evropské herní studio, ovšem s velkým odstupem od 1. CD Projekt je 2. největší evropské herní studio, ovšem s velkým odstupem od 1.
Polské studio CD Projekt Red se může pochlubit pozici evropské dvojky mezi největšími herními studii. Může se těšit z velice dobrých prodejů titulu The Witcher 3: Wild Hunt a nadějného Cyberpunk 2077. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Mars je definitivně seismicky aktivní, InSight detekoval 174 záchvěvů Mars je definitivně seismicky aktivní, InSight detekoval 174 záchvěvů
Můžeme už říci, že díky InSight je možné potvrdit seismickou aktivitu planety Mars. Modul totiž během 10 měsíců detekoval 174 záchvěvů, přičemž NASA mluví také o vulkanické aktivitě této planety. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek