www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

APU se prodávají špatně, AMD vydělá méně

APU se prodávají špatně, AMD vydělá méně
, , aktualita
Společnost AMD byla nucena pro nedávno skončený druhý kvartál roku 2015 snížit objem předpokládaných tržeb, a to prý především kvůli nízkému zájmu o jeho APU. Finanční výsledky tedy budou asi ještě horší, než se předpokládalo.
K oblíbeným
reklama
Do finančních výsledků za poslední kvartál jen težko výrazně zasáhnou nové Radeony série 300, natož pak ještě později představené Radeon R9 Fury X, které ostatně stejně jako hi-end tvoří jen minimum z celkových tržeb za grafické karty. AMD také na konci května představilo A10-7870K, čili nové APU, které se jako Kaveri Refresh postavilo do čela desktopových Kaveri, ale oproti nim nepředstavuje velké zlepšení. Jinými slovy, AMD v druhém kvartálu nedostalo na trh v podstatě nic, čím by mohlo zaujmout (možná s výjimkou mobilních Carrizo) a co by mohlo vylepšit jeho tržby.

Společnost Advanced Micro Devices se tak včera rozhodla, že sníží objem předpokládaných tržeb za druhý kvartál, a to především kvůli slabé poptávce po svých APU jak od koncových uživatelů, tak od OEM zákazníků. Činí tak přitom v době, kdy už je druhý kvartál několik dní minulostí a my už pomalu očekáváme, že budou zveřejněny finanční výsledky. AMD je obvykle ohlásí krátce po Intelu a pravděpodobně to bude někdy v příštím týdnu.

A co tedy můžeme očekávat? Dle předpokladů to budou o 8 procent nižší tržby v porovnání s předchozím kvartálem, čili přibližně 950 milionů dolarů. Dostane se tak pod hranici jedné miliardy, s níž dle GAAP principů v minulém kvartálu AMD vykázalo ztrátu 137 milionů. Firma neuvedla, jestli za snížením předpokládaných tržeb mohou nízké prodeje desktopových APU, nebo také případně nižší poptávka po APU Carrizo pro mobilní počítače. To se dozvíme asi až v podrobnějším "vyúčtování".

Zdroj: KitGuru
reklama
Nejnovější články
PS5 se prodalo rekordních 10 milionů kusů, nové Xbox si ale také nevedou zle PS5 se prodalo rekordních 10 milionů kusů, nové Xbox si ale také nevedou zle
Společnosti Sony a Microsoft se nově podělily o své finanční výsledky týkající se i herních konzolí PlayStation 5 a Xbox Series X a S. Obě se chlubí rekordními čísly, i když vítěz tu přece jen je a vcelku jasný a očekávaný. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Alder Lake mají být letos jen pro nadšence: série K a KF plus Z690 Alder Lake mají být letos jen pro nadšence: série K a KF plus Z690
Není to samozřejmě jisté, ale dle Igora Wallosseka by Intel měl letos dostat na trh jen velice omezenou skladbu desktopových procesorů Alder Lake s tím, že ostatní modely plus slabší čipové sady přijdou až v dalším roce.
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Tchaj-wan schválil stavbu 2nm továrny TSMC, kdy bude spuštěn provoz? Tchaj-wan schválil stavbu 2nm továrny TSMC, kdy bude spuštěn provoz?
Tchaj-wanské úřady přijaly záměr TSMC postavit poblíž města Baoshan novou továrnu, která bude využita pro výrobu dosud nejmodernějším známým procesem této společnosti. Jde o N2, čili o 2nm proces. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Hubble našel vodní páry na měsíci Ganymede Hubble našel vodní páry na měsíci Ganymede
Hubbleův vesmírný dalekohled sleduje už velice dlouho okolní vesmír včetně lokálních planet a jejich měsíců. Má tak i řadu snímků jupiterova měsíce Ganymede, díky nimž se objevil důkaz o tom, že na něm existuje voda v podobě páry.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Microsoft: systémové požadavky Windows 11 jsou platné a budou vynucovány Microsoft: systémové požadavky Windows 11 jsou platné a budou vynucovány
Někteří jistě čekali, že to se systémovými požadavky Microsoftu na instalaci a zprovoznění OS Windows 11 nebude nakonec tak horké, ale z firmy nyní zní, že si stojí za svým a bude si je vynucovat. 
Včera, aktualita, Jan Vítek10 komentářů