www.svethardware.cz
>
>

Aquantia představuje karty pro PC s až 10Gb/s Ethernetem

Aquantia představuje karty pro PC s až 10Gb/s Ethernetem
, , aktualita
Aquantia chce pohnout s rychlostí ethernetu na PC, která je už dlouhou dobu zamrzlá na 1 Gb/s. Na trh tak vypouští nové karty AQN107 a AQN108, které nabízí podporu ethernetu s propustností až 10 Gb/s. To má ale několik háčků.reklama
Nové karty Aquantia AQtion AQN107 a AQN108 jsou založeny na již známých kontrolerech AQC107 a AQC108, z nichž ten slabší se už rozhodla na své desky dostat společnost ASRock. Aquantia však nechce spoléhat jen na ochotu výrobců základních desek, a tak vypouští rovnou vlastní karty pro PCIe založené na obou čipech. Hlavní rozdíl mezi nimi je ten, že AQN107 podporuje až 10GBASE-T Ethernet a AQN108 má "pouze" 5GBASE-T.

Aquantia AQtion AQN107 je tak z nové dvojice lepší a s vyšší propustností, a tak nabídne i rychlejší rozhraní PCI Express 3.0 se čtyřmi linkami, zatímco druhá karta si vystačí s jednou linkou. Obě podporují připojení do ethernetové sítě s propustností od 100 Mb/s. Pro plné využití 10Gb Ethernetu budeme ale potřebovat připojení kabelem CAT6a a pro 5Gb/s Ethernet to bude chtít alespoň CAT5e. Jenomže tím to samozřejmě nekončí.

Do počítače si klidně můžeme nainstalovat tyto karty v ceně 100 a 130 dolarů, ale ty nám nijak nepomůžou, pokud zbytek sítě nebude schopen s nimi srovnat krok. Bude tak zapotřebí mít v síti i jiné prvky, které zvládnou 5Gb/s či 10 Gb/s Ethernet, ovšem ty zpravidla nejsou pro domácnosti určeny, když dosud téměř nikdo neměl zájem dostat do nich produkty, které by se posunuly za 1 Gb/s.

Přepínač pro 100Mb/s Ethernet lze dnes sehnat doslova za pár stovek a pokud utratíme čtyři sta, můžeme si pořídit i jednogigabitový switch. Pokud ale chceme 10Gb/s switch, připravit si musíme už mnohem více, a to klidně i statisíce, a to především proto, že jde vesměs o profesionální řešení pro firmy a ne domácnosti. Než bude tedy Aquantia schopna prosadit rychlejší Ethernet v domácnostech, musí se na trhu rozšířit i další produkty, které budou určeny pro běžné spotřebitele.

Další otázka je, zda o rychlejší domácí Ethernet mají uživatelé vůbec zájem a dá se říci, že to je podobný problém jako v případě klesajících prodejů nových PC. Pramení z toho, že mnoha lidem jejich současné řešení prostě stačí a nemají potřebu chtít něco nového a lepšího třeba jen proto, aby si zkopírovali film z jednoho počítače na druhý o pár sekund rychleji. Pokud ale někdo skutečně chce změnit domácí sítě, musí s tím někde začít.

Zdroj: Extremetech
reklama
Nejnovější články
Phanteks Enthoo Evolv Shift: elegantní skříně pro moderní byt Phanteks Enthoo Evolv Shift: elegantní skříně pro moderní byt
Společnost Phanteks vysílá na trh dvě nové elegantní skříně, které by si měly dle jejích představ najít své místo především v našich obývacích pokojích či alespoň na stolech. Jde o modely Enthoo Evolv Shift a Evolv Shift X.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Argentinská žena může opět normálně dýchat díky průdušnici vyrobené 3D tiskem Argentinská žena může opět normálně dýchat díky průdušnici vyrobené 3D tiskem
V lékařství už není technologie 3D tisku žádnou horkou novinkou, přesto její používání není ještě běžné. 3D tiskárna pomohla i argentinské ženě, která měla poškozenou průdušnici. Lékaři jí vyrobili novou. 
Dnes,  aktualita, Kateřina Hoferková
AMD ohlásilo nové finanční výsledky, Ryzen se konečně projevil AMD ohlásilo nové finanční výsledky, Ryzen se konečně projevil
Byli jsme velice zvědaví na finanční výsledky firmy AMD týkající se druhého letošního čtvrtletí, neboť v těch se už konečně měl plně projevit dopad nástupu procesorů Ryzen. Ty právě přišly a lze říci, že nejde o zklamání. 
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře
Adobe sprovodí ze světa Flash plugin do roku 2020 Adobe sprovodí ze světa Flash plugin do roku 2020
Adobe Flash se stal v minulých letech v řadě případů branou umožňující ovládnutí cílového počítače, a to kvůli svým kritickým chybám, které nezřídka bývaly zneužívány. I to přispělo k jeho pádu a nyní už byl naplánován konec Flashových pluginů. 
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
USB 3.0 Promoter Group ohlašuje specifikace vícelinkové verze 3.2 USB 3.0 Promoter Group ohlašuje specifikace vícelinkové verze 3.2
Skupina USB 3.0 Promoter Group ohlásila, že na cestě jsou specifikace USB 3.2, které by měly dorazit v blízké době a půjde o spíše menší aktualizaci tohoto rozhraní, jež bude definovat především vícelinkové připojení zařízení. 
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  3 komentáře