Arduino Nano RP2040 Connect už se vyrábí, jak vypadá?

Arduino Nano RP2040 Connect už se vyrábí, jak vypadá?
, , aktualita
Spolupráce mezi Arduinem a Raspberry už přinesla své ovoce v podobě prvních Arduino Nano RP2040 Connect, čili miniaturních Arduin založených na křemíku od Raspberry. Snad se tak v dohledné době už dostanou na trh.
K oblíbeným
reklama
Arduino Nano RP2040 Connect bylo ohlášeno v lednu a my ho můžeme vidět jako lépe vybavené Raspberry Pi Pico. Oba tyto produkty jsou založeny na čipech Raspberry, ovšem novinka bude mít výrazně lepší výbavu v podobě Wi-Fi, Bluetooth, 9osého IMU senzoru a mikrofonu. 
 
 
První RP2040 už přitom sjely z výrobních linek, takže už tu nemáme pouze neurčitý render, ale hotovou věc. Jde o obvyklý formát s postranními konektory, na které si můžeme napájet piny pro zapojení do nepájivého pole. 
 
RP2040 je založen na dvou jádrech ARM Cortex-M0+ s 264 kB vlastní RAM a podporou až 16 MB Flash. Jeho deska obsahuje 26 pinů rozhraní GPIO, z čehož je 23 digitálních a zbylé 3 jsou analogové, což se může hodit třeba pro napojení potenciometru či teplotních čidel. Dále tu je 2x UART, 2x I2C, 2x SPI až 16 PWM kanálů, atd.
 
Arduino Nano RP2040 Connect bude mít ale na rozdíl od Raspberry Pi Pico jen třicet GPIO pinů namísto čtyřiceti, ale na druhou stranu je tu výše zmíněná výbava navíc a především jde o to, že zákazník bude mít lepší výběr. Oba počítače ale bude moci programovat pomocí Arduino IDE či Arduino Create anebo využít MicroPython. 
 
Zatím ale stále nevíme, kdy bude Arduino Nano RP2040 Connect a na jakou cenu přijde. 
 
Zdroj: Arduino


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Těžební Nvidia CMP 50HX bude také Turing. Pouze 90HX má být Ampere Těžební Nvidia CMP 50HX bude také Turing. Pouze 90HX má být Ampere
Společnost Nvidia nedávno představila nové karty CMP pro těžbu kryptoměn. Jak se zjistilo, dva nejslabší modely budou ještě na architektuře Turing. Nyní už víme, že na Ampere bude založena jen nejsilnější verze.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Počet investorů do kryptoměn na Robinhoodu vzrostl více než 10krát Počet investorů do kryptoměn na Robinhoodu vzrostl více než 10krát
Vysoké ceny kryptoměn se pochopitelně výrazně projevily i na počtu lidí, kteří do nich nově investují. Na platformě Robinhood jejich počet stoupl na více než 10násobek a jde nyní o miliony nových drobných investorů.
Včera, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Nový Exynos 2200 s GPU AMD bude prý procesorem pro notebooky s ARM Nový Exynos 2200 s GPU AMD bude prý procesorem pro notebooky s ARM
O připravovaných procesorech Exynos s GPU od AMD se mluví už hodně dlouhou dobu. Nyní to vypadá, že by mimo jiné mělo jít i o procesory určené pro úsporné notebooky postavené na architektuře ARM.
27.2.2021, aktualita, Milan Šurkala
Fisker vzdal solid-state akumulátory, nedokáže je rozumně dokončit Fisker vzdal solid-state akumulátory, nedokáže je rozumně dokončit
Výbornou ukázkou toho, že vývoj nových typů akumulátorů není jednoduchá záležitost, je společnost Fisker. I když má solid-state akumulátory téměř hotové, nakonec jejich další vývoj zrušila. V dohledné době by je nebyla schopna dokončit.
27.2.2021, aktualita, Milan Šurkala12 komentářů
Prohlížeč Brave přinese agregátor směnáren kryptoměn Prohlížeč Brave přinese agregátor směnáren kryptoměn
Prohlížeč Brave je zaměřen na zachovávání soukromí, současně ale je také velmi aktivní na poli kryptoměn. Vedle už používaných vlastních tokenů BAT chce přinést agregátor směnáren Decentralized EXchange (DEX).
26.2.2021, aktualita, Milan Šurkala