www.svethardware.cz
>
>
>
>
>
>
>

Ashes of the Singularity: ukázal se Radeon RX 6900 XT i Core i9-11900K RKL-S

Ashes of the Singularity: ukázal se Radeon RX 6900 XT i Core i9-11900K RKL-S
, , aktualita
Ashes of the Singularity už bereme spíše jako benchmark než jako hru, a to velice užitečný benchmark s databází, která odhaluje nově chystaný hardware. Dnes je to jednak grafická karta Radeon RX 6900 XT a pak i nový Rocket Lake-S.
K oblíbeným
reklama
Ashes of the Singularity nám tak odhaluje jednak výkon karty AMD Radeon RX 6900 XT, která už zanedlouho přijde na trh jako nový hi-end týmu červených. Půjde tak o nejvýkonnější kartu od AMD, a to s cenou 999 USD, takže bychom ji už předem mohli označit za nevýhodnou, i když nejspíše ne tak nevýhodnou jako RTX 3090. Co říkají testy? 
 
 
AOTS v rozlišení 1080p na nastavení Crazy vyhodilo skóre 10.100 bodů se snímkovací frekvencí kolem 102 FPS (průměr). Od stejného uživatele, který otestoval nový AMD Radeon RX 6900 XT, tu máme i testy karty RTX 3090 rovněž na procesoru Core i7-8700K s výsledky 10.200 až 10.400 bodů. Výkon nového Radeonu tak v AOTS odpovídá spíše výkonu RTX 3080, ovšem je tu ještě něco. Skóre 10.100 bodů totiž dosáhl i Radeon RX 6800 XT, takže tu asi bude něco špatně, jako úzké hrdlo v rámci sestavy vzhledem k nízkému rozlišení. Test ve 4K tu bohužel nemáme. 
 
 
Test ve 4K tu bohužel nemáme a v něm by měl nový Radeon jasně vládnout, jak ukazují tyto výsledky: 
 
 
AMD Radeon RX 6900 XT přijde na trh příští týden, a to 8. prosince. Nyní už zřejmě probíhají jeho testy, díky čemuž se ostatně objevily i první výsledky v databází AOTS. 
 
Dále tu máme už pojmenovaný procesor Core i9-11900K, což nemůže být nic jiného než nový Rocket Lake-S vyzbrojený 8 jádry a hyperthreadingem. Zrovna včera jsme se podívali na nový Intel v sestavě firmy HP, kde měl ale základní frekvenci 3,4 GHz. Zde je to o něco lepší, konkrétně 3,5 GHz a vzhledem k tomu, že už je uvedeno přesné modelové označení procesoru, by to už tak mohlo zůstat. Turbo tento výpis bohužel neukazuje. 
 
 
 
Máme tu dva výsledky, a sice 6400 a 6200 bodů v testech 1080p a 1440p (Crazy), které zveřejnil APISAK a v reakcích majitelů procesorů Ryzen 9 5950X se uvádí, že ty dosáhnou na cca 7100 bodů. Zatím to tak nevypadá, že by Intel mohl náskok AMD srovnat, ovšem jednak je na hodnocení ještě brzy a pak bude třeba porovnávat stejné váhy a ne 8jádrový RKL-S se 16jádrovým Zen 3. 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Intel nalákal dalšího veterána, ze SiFive se vrací Sunil Shenoy Intel nalákal dalšího veterána, ze SiFive se vrací Sunil Shenoy
Osoba Patricka Gelsingera, který se už do tří týdnů stane novým šéfem Intelu, zřejmě přitahuje pozornost lidí, kteří by už jinak byli raději v důchodu nebo pracovali jinde. Nyní je to Sunil Shenoy, který povede svůj inženýrský tým. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Nové grafické karty Intel Iris Xe nebudou fungovat s procesory AMD Nové grafické karty Intel Iris Xe nebudou fungovat s procesory AMD
Aktualizováno: Intel včera představil další grafické karty, které budou po více než dvou dekádách od dob modelu Intel 740 nabídnuty na trhu. Ukazuje se ale, že si je nebudeme moci koupit samostatně a ani vyzkoušet na sestavě s CPU AMD. Proč? 
Dnes, aktualita, Jan Vítek11 komentářů
Opět je to jinak: procesory Samsung Exynos s GPU od AMD prý už letos Opět je to jinak: procesory Samsung Exynos s GPU od AMD prý už letos
Tzv. rumors se umí občas pěkně rozcházet a velmi dobře to jde vidět na procesoru Samsung Exynos 9925. Ten by měl přinést do mobilních procesorů Samsung výkonnou grafiku od AMD. Už poněkolikáté se mění předpokládané datum uvedení.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Philips uvedl 10bitový 4K monitor 288E2UAE Philips uvedl 10bitový 4K monitor 288E2UAE
Společnost Philips uvádí do nabídky svých monitorů novinku v podobě modelu 288E2UAE. Jde o 28" monitor, který nabízí 4K rozlišení a 10bitové zpracování barev. Přitom má jít o poměrně levnou variantu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
LAVO: vodíkové úložiště energie pro domácnost LAVO: vodíkové úložiště energie pro domácnost
Společnost LAVO přichází na trh s novým úložištěm elektrické energie. Nebude ji ale ukládat primárně v akumulátoru, ale ve vodíku. Její úložiště totiž bude provádět elektrolýzu vody a chybět nebude palivový článek.
Včera, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů