www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

ASMedia si chystá pro Zen 3 čipové sady 600, kdy přijdou?

ASMedia si chystá pro Zen 3 čipové sady 600, kdy přijdou?
, , aktualita
Nedávno jsme se dozvěděli, že společnost ASMedia si má pro AMD chystat nové čipové sady, které spadají ještě do série 500, čili vedle X570. Nyní se ale objevila informace o následující řadě chystané na pozdější datum. 
K oblíbeným
reklama
V průběhu tohoto čtvrtletí by se mělo začít s výrobou čipových sad B550 a A520 a to chce AMD opět nechat na společnosti ASMedia. Jeho vlastnoručně vyrobený čipset X570 tak bude v případě procesorů Ryzen spíše výjimka a vypadá to, že to tak v dohledné době zůstane. Čipové sady B550 a A520 nejspíše dorazí jako nevýrazní nástupci dnešních B450 a A320 (čipset A420 nikdy nepřišel) a neočekává se od nich, že by oproti starším nabídly něco zásadně nového. Jak jsme psali, mohla by to být přinejlepším (částečná) podpora PCIe 4.0, ale tu si AMD pravděpodobně ponechá pro nejvyšší řadu.
 
 
Informace o B550 a A520 byly poskytnuty samotnými výrobci desek na CES 2020, takže to už vypadá jako hotová věc. Nicméně server Digitimes (via Guru3D) vidí ještě dále do budoucnosti a hlásí řadu čipsetů 600, kterou si má chystat opět společnost ASMedia. 
 
Čipové sady 600 by měly přijít pro procesory AMD Ryzen 4000 založené na mikroarchitektuře Zen 3, a to spíše na konci tohoto roku. Díky tomu máme další důvod si myslet, že dříve než ke konci roku nedorazí ani samotné nové procesory, jak vyplynulo i z toho, že AMD vůbec nebylo připraveno o nich na CES 2020 mluvit. A pokud se jejich očekávaná prezentace na Computexu ponese ve stejném duchu jako prezentace Ryzenů 3000 na loňském CES 2019, bude vcelku jasné, že můžeme vyhlížet poslední kvartál. 
 
Digitimes tak tvrdí, že ASMedia Technology získala zakázku na výrobu čipových sad AMD řad 500 a 600, což bude tuto firmu živit v průběhu tohoto a příštího roku. Půjde tak právě o B550 a A520, jak server zmiňuje, ovšem o konkrétní verzi série 600 nemluví. Je ale pravděpodobné, že půjde spíše o jeden čipset, a sice nástupce dnešního X570, protože by nemělo smysl už po půl roce přicházet s nástupci těch slabších. 
 
Dále se dozvíme o tom, že se očekává poptávka po kontroleru ASMedia USB 3.2 Gen 2x2 (propustnost 20 Gb/s), neboť samotné intelovské platformy aktuálně zvládnou maximálně USB 3.2 Gen 2 s 10 Gb/s. Firma také začala s vývojem kontroleru pro USB4, který má dorazit někdy v průběhu tohoto roku a celkově se předpokládá, že se jí bude v příštích letech dařit a tržby jí budou stoupat. 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Alphabet vlastnící Google dosáhl hodnoty 1 bilionu USD Alphabet vlastnící Google dosáhl hodnoty 1 bilionu USD
Společnost Alphabet, pod níž spadá i Google, je čtvrtou americkou společností, která dosáhla na hodnotu jednoho bilionu USD. Doplňuje tak předchozí trojici v podobě Applu, Amazonu a společnosti Microsoft.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
PigeonBot: dron, který je inspirován holubem PigeonBot: dron, který je inspirován holubem
Výzkumný tým ze Stanfordovy univerzity se zabývá vývojem dronu, který by měl nabídnout lepší manévrovací schopnosti při letu. Při navrhování bezpilotního letounu jim inspirací byla holubí křídla. 
Dnes, aktualita, Kateřina Hoferková
Corsair K95 RGB Platinum XT: mechanika pro hráče i streamery Corsair K95 RGB Platinum XT: mechanika pro hráče i streamery
Corsair si připravil novou verzi své již známé klávesnice K95, a sice model s celkovým označením K95 RGB Platinum XT Mechanical Keyboard. Ten slibuje velice dobrou výbavu, která má vyhovovat i streamerům.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Grafenové baterie Real Graphene pomalu míří na trh Grafenové baterie Real Graphene pomalu míří na trh
Máme zde další průlom ve světě akumulátorů. Společnost Real Graphene totiž slibuje už velmi brzký příchod grafenových baterií, které se mají rychle nabíjet, být bezpečnější a vydržet mnohem více nabíjecích cyklů.
Včera, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Mojo Vision připravuje kontaktní čočky s rozšířenou realitou Mojo Vision připravuje kontaktní čočky s rozšířenou realitou
Už i lehké brýle schopné poskytovat rozšířenou realitu je výkřik techniky, který zatím není připraven pro široký trh a Mojo Vision chce přitom nabídnout něco podobného prostřednictvím kontaktních čoček. 
Včera, aktualita, Jan Vítek