www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

ASMedia si chystá pro Zen 3 čipové sady 600, kdy přijdou?

ASMedia si chystá pro Zen 3 čipové sady 600, kdy přijdou?
, , aktualita
Nedávno jsme se dozvěděli, že společnost ASMedia si má pro AMD chystat nové čipové sady, které spadají ještě do série 500, čili vedle X570. Nyní se ale objevila informace o následující řadě chystané na pozdější datum. 
K oblíbeným
reklama
V průběhu tohoto čtvrtletí by se mělo začít s výrobou čipových sad B550 a A520 a to chce AMD opět nechat na společnosti ASMedia. Jeho vlastnoručně vyrobený čipset X570 tak bude v případě procesorů Ryzen spíše výjimka a vypadá to, že to tak v dohledné době zůstane. Čipové sady B550 a A520 nejspíše dorazí jako nevýrazní nástupci dnešních B450 a A320 (čipset A420 nikdy nepřišel) a neočekává se od nich, že by oproti starším nabídly něco zásadně nového. Jak jsme psali, mohla by to být přinejlepším (částečná) podpora PCIe 4.0, ale tu si AMD pravděpodobně ponechá pro nejvyšší řadu.
 
 
Informace o B550 a A520 byly poskytnuty samotnými výrobci desek na CES 2020, takže to už vypadá jako hotová věc. Nicméně server Digitimes (via Guru3D) vidí ještě dále do budoucnosti a hlásí řadu čipsetů 600, kterou si má chystat opět společnost ASMedia. 
 
Čipové sady 600 by měly přijít pro procesory AMD Ryzen 4000 založené na mikroarchitektuře Zen 3, a to spíše na konci tohoto roku. Díky tomu máme další důvod si myslet, že dříve než ke konci roku nedorazí ani samotné nové procesory, jak vyplynulo i z toho, že AMD vůbec nebylo připraveno o nich na CES 2020 mluvit. A pokud se jejich očekávaná prezentace na Computexu ponese ve stejném duchu jako prezentace Ryzenů 3000 na loňském CES 2019, bude vcelku jasné, že můžeme vyhlížet poslední kvartál. 
 
Digitimes tak tvrdí, že ASMedia Technology získala zakázku na výrobu čipových sad AMD řad 500 a 600, což bude tuto firmu živit v průběhu tohoto a příštího roku. Půjde tak právě o B550 a A520, jak server zmiňuje, ovšem o konkrétní verzi série 600 nemluví. Je ale pravděpodobné, že půjde spíše o jeden čipset, a sice nástupce dnešního X570, protože by nemělo smysl už po půl roce přicházet s nástupci těch slabších. 
 
Dále se dozvíme o tom, že se očekává poptávka po kontroleru ASMedia USB 3.2 Gen 2x2 (propustnost 20 Gb/s), neboť samotné intelovské platformy aktuálně zvládnou maximálně USB 3.2 Gen 2 s 10 Gb/s. Firma také začala s vývojem kontroleru pro USB4, který má dorazit někdy v průběhu tohoto roku a celkově se předpokládá, že se jí bude v příštích letech dařit a tržby jí budou stoupat. 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Asus vylepšuje chlazení: tekutý kov pro všechny Asus vylepšuje chlazení: tekutý kov pro všechny
Teplovodivé materiály vyrobené z tekutého kovu mají nejlepší výsledky jako prostředek pro vedení tepla z jeho zdroje do těla chladiče. Jejich nasazení v praxi ale není tak jednoduché a nese jistá rizika, nicméně Asus se k tomu rozhodl. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
YouTube bude potlačovat videa o 5G sítích způsobujících Covid-19 YouTube bude potlačovat videa o 5G sítích způsobujících Covid-19
Včerejší článek ukazuje jednu z nejnovějších konspiračních teorií, dle níž za šíření nemoci Covid-19 nemůže jakýsi koronavirus z Číny, ale spouštění 5G sítí. Proti tomu se nyní svým způsobem rozhodl bojovat server YouTube.
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Krize probudila 40letý mainframe, New Jersey zoufale hledá programátory COBOLu Krize probudila 40letý mainframe, New Jersey zoufale hledá programátory COBOLu
Guvernér New Jersey přišel s neobvyklou žádostí o pomoc. Potřebuje totiž programátory, kteří by obsloužily 40 let starý počítačový systém, na němž navíc běží už 50 let starý software. Kvůli čemu jsou ale zapotřebí? 
Dnes, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Microsoft Edge je nyní druhý nejpopulárnější prohlížeč Microsoft Edge je nyní druhý nejpopulárnější prohlížeč
NetMarketShare hlásí, že popularita webového prohlížeče Microsoft Edge v poslední době prudce vzrostla a díky tomu se nyní z něj stala světová dvojka. Je ale třeba dodat, že Firefox tomu šel naproti. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
NASA představuje koncept pro přežití na Měsíci NASA představuje koncept pro přežití na Měsíci
Nejen NASA má před sebou velký úkol, a to dostat lidi zpět na Měsíc a navíc tam už zůstat. Její šéf Jim Bridenstine ale věří, že vesmírné agentury jsou na to nyní už připraveny a nyní tu máme koncept, jak toho dosáhnout. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek