ASRock si chystá celou řadu desek s AMD A520

ASRock si chystá celou řadu desek s AMD A520
, , aktualita
Ukazuje se, že možná ještě do nástupu letošního podzimu se opravdu dočkáme od AMD dalšího nového čipsetu po desky s paticí AM4, a to A520. Ten se již několikrát objevil a nyní i v záznamech EEC. 
K oblíbeným
reklama
Jedná se tak konkrétně o celou řadu základních desek společnosti ASRock s A520, která se dostala do záznamů EEC, které jsou oblíbeným zdrojem informací o případném nově chystaném hardwaru. A zatímco při hledání nových budoucích grafických karet jde spíše o nespolehlivý zdroj informací, v případě základních desek je to už mnohem jistější.
 
Výrobci karet si totiž nechávají obvykle rovnou registrovat i takové modely, které mohou, ale nemusí nakonec dorazit, takže se mnohdy dozvídáme i o GPU, která nikdy neexistovala a existovat nebudou. Výrobce desek ale už obvykle dopředu ví, jaké modely bude chtít vyslat na trh a především jde o to, že všechny mají jednu společnou čipovou sadu, která už ostatně nepředstavuje žádné tajemství. 
 
 
Výsledné desky můžeme pak očekávat během několika měsíců až půl roku, takže nejpozději na podzim by měly být tu. A jak ukazuje tabulka zveřejněná serverem VideoCardz, od čipové sady A520 nebude k dispozici podpora PCIe 4.0, jak se dalo očekávat a stejně tak nelze počítat s podporou přetaktování a zapojení dvou spolupracujících grafických karet. Půjde zkrátka o low-end, který nově nabídne už PCIe 3.0 v rámci linek samotné čipové sady a také novější USB 3.1 Gen 2.
 
Doufejme jen, že se opravdu nepotvrdí informace o tom, že A520 nebude podporovat Zen 3 "Vermeer", což je dle mého názoru nesmysl, ale uvidíme. 
 
Samotný ASRock dle záznamu EEC plánuje alespoň 12 desek s AMD A520, z nichž by dle svého označení všechny měly spadat do formátu Micro ATX anebo rovnou Mini ITX. Ostatně tu stejně nebude ze strany čipové sady v nabídce mnoho linek PCIe pro tolik rozšiřujících slotů, takže s plným ATX formátem se v nabídce této firmy skutečně ani nemusíme setkat. 
 • A520M Pro4
 • A520M Pro4 R2.0
 • A520M Pro4 R3.0
 • A520M-HDV
 • A520M-HDVP
 • A520M-HDV R2.0
 • A520M-HDV R3.0
 • A520M-HVS
 • A520M-HVS R2.0
 • A520M-ITX/ac
 • A520M/ac
 • A520M-HVS R3.0


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Asus RT-AX89X: herní router s osmi anténami a dvěma 10Gb/s porty Asus RT-AX89X: herní router s osmi anténami a dvěma 10Gb/s porty
Asus se svým nejnovějším Wi-Fi 6 routerem cílí na hráče, kteří neváhají pro vyšší výkon své domácí sítě utratit balík peněz. Model RT-AX89X AX6000 poznáte podle netradičního vzhledu s osmi anténami, ale zaujme i další výbavou.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Mozilla dočasně vypnula službu Firefox Send, útočníci přes ní šířili malware Mozilla dočasně vypnula službu Firefox Send, útočníci přes ní šířili malware
Firefox Send je užitečná služba, která umožňuje sdílení souborů mezi uživateli. V posledních měsících si ovšem funkci oblíbili hackeři, kteří jejím prostřednictvím šířili malware. Mozilla se proto rozhodla zasáhnout.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
100TB SSD Nimbus ExaDrive DC100 dostává cenovku: 40.000 USD 100TB SSD Nimbus ExaDrive DC100 dostává cenovku: 40.000 USD
Před dvěma lety oznámila společnost Nimbus svá nová SSD ExaDrive. Model DC100 sliboval nebývale vysokou kapacitu 100 TB. Nyní dostává i cenovku a stojí více než základní verze elektromobilu Tesla Model 3
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
TikTok může být zakázán i v USA: vláda ho podezřívá, že jde o spyware TikTok může být zakázán i v USA: vláda ho podezřívá, že jde o spyware
Sociální síť TikTok možná bude mít další problém. Poté, co byla zakázána v Indii kvůli obavám ze špehování uživatelů, hrozí totéž i v USA. I zdejší vláda se obává toho, že jde o spyware s vazbami na čínskou vládu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů
Sega Astro City Mini: osobní hrací automat v šestinové velikosti Sega Astro City Mini: osobní hrací automat v šestinové velikosti
Sega si připravila novou miniaturní herní konzoli, která je tentokráte kopií velkého automatu Astro City a ne domácí konzole. Podobné produkty už na trhu máme s cenou již od cca tisíce korun, ale nyní jde o samotnou Segu. 
Včera, aktualita, Jan Vítek