ASRock si chystá celou řadu desek s AMD A520

ASRock si chystá celou řadu desek s AMD A520
, , aktualita
Ukazuje se, že možná ještě do nástupu letošního podzimu se opravdu dočkáme od AMD dalšího nového čipsetu po desky s paticí AM4, a to A520. Ten se již několikrát objevil a nyní i v záznamech EEC. 
K oblíbeným
reklama
Jedná se tak konkrétně o celou řadu základních desek společnosti ASRock s A520, která se dostala do záznamů EEC, které jsou oblíbeným zdrojem informací o případném nově chystaném hardwaru. A zatímco při hledání nových budoucích grafických karet jde spíše o nespolehlivý zdroj informací, v případě základních desek je to už mnohem jistější.
 
Výrobci karet si totiž nechávají obvykle rovnou registrovat i takové modely, které mohou, ale nemusí nakonec dorazit, takže se mnohdy dozvídáme i o GPU, která nikdy neexistovala a existovat nebudou. Výrobce desek ale už obvykle dopředu ví, jaké modely bude chtít vyslat na trh a především jde o to, že všechny mají jednu společnou čipovou sadu, která už ostatně nepředstavuje žádné tajemství. 
 
 
Výsledné desky můžeme pak očekávat během několika měsíců až půl roku, takže nejpozději na podzim by měly být tu. A jak ukazuje tabulka zveřejněná serverem VideoCardz, od čipové sady A520 nebude k dispozici podpora PCIe 4.0, jak se dalo očekávat a stejně tak nelze počítat s podporou přetaktování a zapojení dvou spolupracujících grafických karet. Půjde zkrátka o low-end, který nově nabídne už PCIe 3.0 v rámci linek samotné čipové sady a také novější USB 3.1 Gen 2.
 
Doufejme jen, že se opravdu nepotvrdí informace o tom, že A520 nebude podporovat Zen 3 "Vermeer", což je dle mého názoru nesmysl, ale uvidíme. 
 
Samotný ASRock dle záznamu EEC plánuje alespoň 12 desek s AMD A520, z nichž by dle svého označení všechny měly spadat do formátu Micro ATX anebo rovnou Mini ITX. Ostatně tu stejně nebude ze strany čipové sady v nabídce mnoho linek PCIe pro tolik rozšiřujících slotů, takže s plným ATX formátem se v nabídce této firmy skutečně ani nemusíme setkat. 
 • A520M Pro4
 • A520M Pro4 R2.0
 • A520M Pro4 R3.0
 • A520M-HDV
 • A520M-HDVP
 • A520M-HDV R2.0
 • A520M-HDV R3.0
 • A520M-HVS
 • A520M-HVS R2.0
 • A520M-ITX/ac
 • A520M/ac
 • A520M-HVS R3.0


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Razer uvádí své první chytré brýle Anzu. Nahradí sluchátka Razer uvádí své první chytré brýle Anzu. Nahradí sluchátka
Razer Anzu jsou chytré brýle v nenápadném designu, které po spárování se smartphonem umožňují hlavně poslech hudby nebo telefonování. Fungují také jako sluneční brýle, i když čočky lze vyměnit za dioptrické.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
AOC uvádí novou řadu monitorů V4: atraktivní design za rozumnou cenu AOC uvádí novou řadu monitorů V4: atraktivní design za rozumnou cenu
Na trh příští měsíc vstoupí čtveřice monitorů od AOC z nové řady V4: U27V4EA, Q32V4, Q27V4EA3 a Q24V4EA. Nabízí modely s rozlišením QHD či UHD a úhlopříčkami od 23,8" do 31,5". Zaujmout by mohly hlavně zákazníky zaměřené na design a cenu.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik2 komentáře
Upcycling v praxi: baterky z koloběžek Lime skončí v reproduktorech Gomi Upcycling v praxi: baterky z koloběžek Lime skončí v reproduktorech Gomi
Doprava přechází na elektřinu a s tím se také objevují otázky, co s akumulátory, které už dosloužily. V případě elektrických koloběžek Lime je jednou z možností upcycling. Svůj druhý život mají najít v Bluetooth reproduktorech Gomi.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Samsung dosáhl rekordních 5,23 Gbps na 5G síti Samsung dosáhl rekordních 5,23 Gbps na 5G síti
Společnosti Samsung se povedlo překonat rekord v přenosové rychlosti na 5G síti. Konkrétně jde o přenos na jedno zařízení, kdy bylo dosaženo 5,23 Gbps. Navíc šlo o běžně dostupný telefon na trhu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
JWST prošel 17denními finálními funkčními testy, říjnový start stále platí JWST prošel 17denními finálními funkčními testy, říjnový start stále platí
Čím více se blíží říjnový termín startu James Webb Space Telescope (JWST), tím pravděpodobnější je, že už nenastane žádné další zdržení. Nyní navíc přichází dobrá zpráva, a sice potvrzení o dokončení finálních funkčních testů. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek8 komentářů