ASRock si chystá celou řadu desek s AMD A520

ASRock si chystá celou řadu desek s AMD A520
, , aktualita
Ukazuje se, že možná ještě do nástupu letošního podzimu se opravdu dočkáme od AMD dalšího nového čipsetu po desky s paticí AM4, a to A520. Ten se již několikrát objevil a nyní i v záznamech EEC. 
K oblíbeným
reklama
Jedná se tak konkrétně o celou řadu základních desek společnosti ASRock s A520, která se dostala do záznamů EEC, které jsou oblíbeným zdrojem informací o případném nově chystaném hardwaru. A zatímco při hledání nových budoucích grafických karet jde spíše o nespolehlivý zdroj informací, v případě základních desek je to už mnohem jistější.
 
Výrobci karet si totiž nechávají obvykle rovnou registrovat i takové modely, které mohou, ale nemusí nakonec dorazit, takže se mnohdy dozvídáme i o GPU, která nikdy neexistovala a existovat nebudou. Výrobce desek ale už obvykle dopředu ví, jaké modely bude chtít vyslat na trh a především jde o to, že všechny mají jednu společnou čipovou sadu, která už ostatně nepředstavuje žádné tajemství. 
 
 
Výsledné desky můžeme pak očekávat během několika měsíců až půl roku, takže nejpozději na podzim by měly být tu. A jak ukazuje tabulka zveřejněná serverem VideoCardz, od čipové sady A520 nebude k dispozici podpora PCIe 4.0, jak se dalo očekávat a stejně tak nelze počítat s podporou přetaktování a zapojení dvou spolupracujících grafických karet. Půjde zkrátka o low-end, který nově nabídne už PCIe 3.0 v rámci linek samotné čipové sady a také novější USB 3.1 Gen 2.
 
Doufejme jen, že se opravdu nepotvrdí informace o tom, že A520 nebude podporovat Zen 3 "Vermeer", což je dle mého názoru nesmysl, ale uvidíme. 
 
Samotný ASRock dle záznamu EEC plánuje alespoň 12 desek s AMD A520, z nichž by dle svého označení všechny měly spadat do formátu Micro ATX anebo rovnou Mini ITX. Ostatně tu stejně nebude ze strany čipové sady v nabídce mnoho linek PCIe pro tolik rozšiřujících slotů, takže s plným ATX formátem se v nabídce této firmy skutečně ani nemusíme setkat. 
 • A520M Pro4
 • A520M Pro4 R2.0
 • A520M Pro4 R3.0
 • A520M-HDV
 • A520M-HDVP
 • A520M-HDV R2.0
 • A520M-HDV R3.0
 • A520M-HVS
 • A520M-HVS R2.0
 • A520M-ITX/ac
 • A520M/ac
 • A520M-HVS R3.0


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
HP uvedlo 8 nových monitorů včetně 27" 4K verze Z27xs G3 pro grafiky HP uvedlo 8 nových monitorů včetně 27" 4K verze Z27xs G3 pro grafiky
Na Adobe MAX 2020 prezentovalo HP 8 nových monitorů, mezi kterými byly i ty určené pro grafiky. Vrcholem mezi nově představenými novinkami je HP Z27xs G3 DreamColor s rozlišením 4K a rozhraním USB-C.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Výkon Radeonu RX 6800 XT v 3DMarku už udávají čtyři zdroje, jak si vede? Výkon Radeonu RX 6800 XT v 3DMarku už udávají čtyři zdroje, jak si vede?
Radeon RX 6800 XT by se měl stát novým herním králem firmy AMD, pokud jde o karty s ještě rozumnou cenou, neboť nad ním bude ještě výkonnější verze. Nyní se už postupně ukazuje, jaký výkon lze čekat dle 3DMarku. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
AMD Ryzen 5 5600X je nyní nejrychlejší v jednovláknových testech Passmarku AMD Ryzen 5 5600X je nyní nejrychlejší v jednovláknových testech Passmarku
Test Passmark nás letos na jaře zaujal především tím, jak změnil váhu AVX 512 v jednovláknových testech. Mnozí za tím viděli snahu nadržovat Intelu. Jenomže nyní už ani to nepomohlo k jejich prvnímu místu. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek5 komentářů
RTX 3070 Ti se znovu objevuje: 7424 CUDA jader RTX 3070 Ti se znovu objevuje: 7424 CUDA jader
NVIDIA možná musela nebo přímo sama se rozhodla zrušit nástup lepších verzí RTX 3080 a RTX 3070 s většími kapacitami paměti, ale znovu se nám tu objevuje zajímavá karta v podobě RTX 3070 Ti. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
NASA si pro Měsíční stanici chystá čtyřikrát výkonnější elektrický pohon NASA si pro Měsíční stanici chystá čtyřikrát výkonnější elektrický pohon
Zástupce NASA Glenn Research Center popsal cestu k tomu, jak využít solární/jaderný elektrický pohon vesmírných plavidel pro cesty k Marsu. K takovému zařízení ještě leccos chybí, ale vývoj je už nalinkovaný. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek6 komentářů