www.svethardware.cz
>
>
>
>

ASRock vyzradil své desky s Z490, H470 a W480

ASRock vyzradil své desky s Z490, H470 a W480
, , aktualita
Společnost ASRock v nové verzi své aplikace Polychrome Sync vyzradila, jaké základní desky s čipovými sadami Z490, H470 a W480 si připravuje. Jde tak o desky pro procesory Comet Lake-S od Intelu. 
K oblíbeným
reklama
ASRock Polychrome Sync ve verzi 2.0.45 nese soubory .dat, které se vždy vztahují ke konkrétnímu modelu desky, takže se nám opět potvrzuje, že výrobci desek už jsou v podstatě připraveni k jejich vypuštění, ovšem Intel plánuje představení procesorů Comet Lake-S až na duben. Původně totiž prý chtěl nabídnout už v rámci nich sběrnici PCIe ve verzi 4.0, ale to nakonec nedopadne, i když počkejme si raději na oficiální informace či potvrzení toho, co dříve uváděl server Tom's Hardware
 
 
Výpis souborů tak jasně ukazuje na nové modely desek, a to především s čipovou sadou Intel Z490, pak tu jsou dvě H470 a dokonce i jedna W480, konkrétně model Creator. Je tak zřejmé, že se chystají také čipové sady určené pro desky do pracovních stanic, i když není zrovna známo, jak se budou od ostatních lišit. A jde o dobrý tah, ostatně Comet Lake-S nabídnou až 10 jader a obecně velice slušný výkon, takže na dnešní hry už je to přeci jen příliš velký luxus, zato pro počítač coby pracovní stanici to už může být zcela jiné. Ale přesto je vidět, že desky s W480 budou jasně v menšině.
 
V případě ASRock sice nemusí jít o celý seznam desek se zmíněnými čipsety, ale vedle jednoho modelu s W480 a dvou H470 (H470 Steel Legend a H470M ITX AC) tu máme rovnou devět desek se Z490 pro spíše herní sestavy. Zatím ale nejsou k vidění modely Extreme.
  • ASRock Z490 AQUA
  • ASRock Z490 Phantom Gaming 4
  • ASRock Z490 Phantom Gaming 4 SR
  • ASRock Z490 Phantom Gaming 6
  • ASRock Z490 Pro4
  • ASRock Z490 Steel Legend
  • ASRock Z490 Taichi
  • ASRock Z490M ITX AC
  • ASRock Z490M Pro4
 
Zdroj: VideoCardz


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
NASA: program Artemis by měl mít dalších šest misí NASA: program Artemis by měl mít dalších šest misí
Kosmická agentura NASA se připravuje na plánovaný program Artemis, který slibuje návrat astronautů na Měsíc. Vypadá to, že se k plánovaným třem misím programu Artemis přidá ještě dalších šest.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková
Asus zaostává v podpoře PCIe 4.0 na deskách se Z490 Asus zaostává v podpoře PCIe 4.0 na deskách se Z490
Už dobře víme, že desky se sadou Intel Z490 obecně podporují rozhraní PCIe 4.0, ovšem ne všechny a zcela jistě ne s procesory Comet Lake-S. Tato věc se chystá až pro Rocket Lake-S, přičemž Asus na tom ve srovnání s konkurencí není nejlépe.
Včera, aktualita, Jan Vítek
ESO zachytila náhlé zmizení masivní hvězdy ESO zachytila náhlé zmizení masivní hvězdy
European Southern Observatory a konkrétně její Very Large Telescope zachytil náhlé zmizení jinak velice jasné proměnné hvězdy v cizí galaxii. Ta nyní už prostě není vidět a jsou tu dvě hlavní teorie, proč tomu tak je.
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Intel musel dočasně přestat dodávat HW pro Inspur, 3. světového výrobce serverů Intel musel dočasně přestat dodávat HW pro Inspur, 3. světového výrobce serverů
Po společnosti Huawei se nyní Američané zaměřili na Inspur, kterážto další čínská společnost je bezpečně největším výrobcem serverů včetně AI systémů ve své domovině a celosvětově je pak třetí největší. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
NVIDIA odmítá nařčení investorů ze záměrně zavádějících finančních zpráv NVIDIA odmítá nařčení investorů ze záměrně zavádějících finančních zpráv
V letech 2017 a 2018 se NVIDIA, a nejen ona, těšila z velkého zájmu těžařů kryptoměn o grafické karty. Investoři ji poté obvinili z toho, že záměrně podhodnocovala výdělky z tohoto segmentu, což se projevilo na pozdějších výdělcích.
Včera, aktualita, Jan Vítek7 komentářů