www.svethardware.cz
>
>
>
>

ASRock vyzradil své desky s Z490, H470 a W480

ASRock vyzradil své desky s Z490, H470 a W480
, , aktualita
Společnost ASRock v nové verzi své aplikace Polychrome Sync vyzradila, jaké základní desky s čipovými sadami Z490, H470 a W480 si připravuje. Jde tak o desky pro procesory Comet Lake-S od Intelu. 
K oblíbeným
reklama
ASRock Polychrome Sync ve verzi 2.0.45 nese soubory .dat, které se vždy vztahují ke konkrétnímu modelu desky, takže se nám opět potvrzuje, že výrobci desek už jsou v podstatě připraveni k jejich vypuštění, ovšem Intel plánuje představení procesorů Comet Lake-S až na duben. Původně totiž prý chtěl nabídnout už v rámci nich sběrnici PCIe ve verzi 4.0, ale to nakonec nedopadne, i když počkejme si raději na oficiální informace či potvrzení toho, co dříve uváděl server Tom's Hardware
 
 
Výpis souborů tak jasně ukazuje na nové modely desek, a to především s čipovou sadou Intel Z490, pak tu jsou dvě H470 a dokonce i jedna W480, konkrétně model Creator. Je tak zřejmé, že se chystají také čipové sady určené pro desky do pracovních stanic, i když není zrovna známo, jak se budou od ostatních lišit. A jde o dobrý tah, ostatně Comet Lake-S nabídnou až 10 jader a obecně velice slušný výkon, takže na dnešní hry už je to přeci jen příliš velký luxus, zato pro počítač coby pracovní stanici to už může být zcela jiné. Ale přesto je vidět, že desky s W480 budou jasně v menšině.
 
V případě ASRock sice nemusí jít o celý seznam desek se zmíněnými čipsety, ale vedle jednoho modelu s W480 a dvou H470 (H470 Steel Legend a H470M ITX AC) tu máme rovnou devět desek se Z490 pro spíše herní sestavy. Zatím ale nejsou k vidění modely Extreme.
  • ASRock Z490 AQUA
  • ASRock Z490 Phantom Gaming 4
  • ASRock Z490 Phantom Gaming 4 SR
  • ASRock Z490 Phantom Gaming 6
  • ASRock Z490 Pro4
  • ASRock Z490 Steel Legend
  • ASRock Z490 Taichi
  • ASRock Z490M ITX AC
  • ASRock Z490M Pro4
 
Zdroj: VideoCardz


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Aaeon PICO-WHU4: "konkurent" Raspberry Pi s Core i5 Aaeon PICO-WHU4: "konkurent" Raspberry Pi s Core i5
Malinké počítače jako Raspberry Pi dostaly velmi zajímavou konkurenci, Aaeon PICO-WHU4. Při malých rozměrech překvapí velmi výkonným hardwarem. Je tu totiž 4jádrový procesor Intel Core i5 a podporuje až 16 GB paměti RAM.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
QNAP uvádí QTS 4.4.2: vyšší zabezpečení a TL USB/SATA JBOD QNAP uvádí QTS 4.4.2: vyšší zabezpečení a TL USB/SATA JBOD
QNAP uvádí novou verzi svého operačního systému QTS 4.4.2 pro své NASy. Ten vylepšuje zabezpečení NASu a přináší také podporu TL SATA JBOD a TL USB JBOD pro připojení dalších disků k zařízení.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Vychází Firefox 74.0.1, opravuje dvě zero-day chyby Vychází Firefox 74.0.1, opravuje dvě zero-day chyby
Mozilla přichází s novou verzí internetového prohlížeče Firefox 74.0.1. Ta opravuje dvě vážné zero-day chyby typu use-after-free, které dovolovaly spuštění škodlivého kódu a už byly využívány i k praktickým útokům.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
NASA pro start Dragonu s posádkou využije své ikonické "červí" logo NASA pro start Dragonu s posádkou využije své ikonické "červí" logo
Nyní se už opravdu můžeme těšit na to, že společnost SpaceX vstoupí do historie jako první soukromý subjekt, jemuž se povedlo umístit člověka na oběžnou dráhu. Participovat v tom bude pochopitelně i NASA, která si zvolila své staré logo. 
3.4.2020, aktualita, Jan Vítek
Ghost Recon: Breakpoint a nárůst výkonu díky Vulkanu Ghost Recon: Breakpoint a nárůst výkonu díky Vulkanu
Tom Clancy’s Ghost Recon: Breakpoint byl vypuštěn na trh už loni v říjnu, ale nedávno tato hra dostala podporu API Vulkan v rámci aktualizace na verzi 2.0. Server Kitguru se tak podíval na to, co to přinese s ohledem na výkon 
3.4.2020, aktualita, Jan Vítek4 komentáře