www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Asus GTX Titan Z: dvoučipová GK110 přichází

Asus GTX Titan Z: dvoučipová GK110 přichází
, , aktualita
Odkládané vypuštění dvoučipové grafické karty NVIDIA GeForce GTX Titan Z, konkurence pro AMD Radeon R9 295X2, se dnes konečně stalo skutečností. Takže jaká jsou fakta o tomto produktu pro nejnáročnější zákazníky?
K oblíbeným
reklama
S oficiálním představením nové karty GeForce GTX Titan Z přišel u nás nejdříve Asus, který představil svůj model, ovšem můžeme očekávat, že ostatní verze budou nachlup stejné. V poslední době bylo datum vypuštění této karty na trh velkým tématem a naposled se mluvilo o tom, že NVIDIA už jen dokončuje ovladače. Předběžné výsledky testů přitom ukazovaly na to, že Titan Z a R9 295X2 jsou na stejné výkonnostní úrovni, někdy vede GeForce a někde Radeon, ovšem Radeon je o polovinu levnější.

Takže s čím NVIDIA a potažmo Asus nakonec přichází na trh? Pokud jste očekávali, že konečná verze přinese nějaké zásadná změny, pak jste čekali marně. Pracovní frekvence čipů dávajících dohromady 5760 CUDA jader je dle očekávání 705 až 876 MHz, což je výrazně slabší než u jednočipových Titanů. Karta se tak velmi spoléhá na technologii NVIDIA GPU Boost 2.0, jež má vyhnat frekvenci z nízkého základu.

Nezměnila se ani cena, takže tato karta se bude během několika dní u nás a na Slovensku prodávat za 77 000 Kč, respektive 2800 euro.

GTX TITAN Z-12GD5
  • Grafické jádro: NVIDIA GeForce GTX TITAN Z
  • Standard sběrnice: PCI Express 3.0
  • OpenGL: OpenGL 4.4
  • Grafická paměť: 12 GB GDDR5
  • Zvýšený takt GPU: 876 MHz
  • Základní takt GPU: 705 MHz
  • Jádra CUDA: 5 760
  • Takt paměti: 7 000 MHz
  • Rozhraní paměti: 768bitové
  • Výstup: 1× nativní DVI-I, 1× nativní DVI-D, 1× nativní HDMI, 1× nativní DisplayPort 1.2

Zdroj: TZ Asus
reklama
Nejnovější články
AOC uvádí velká LCD série E2 s FreeSync AOC uvádí velká LCD série E2 s FreeSync
Společnost AOC si připravila trojici nových monitorů série E2, které sice vyloženě nepatří mezi herní modely, ale i tak všechny podporují Adaptive-Sync, čili primárně FreeSync. Jde o 31,5" a 34" panely. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Folding@Home dostal podporu CUDA s nárůstem výkonu až o 30 % Folding@Home dostal podporu CUDA s nárůstem výkonu až o 30 %
Z nové tiskové zprávy se dozvídáme, že Folding@home získává přímou podporu technologie NVIDIA CUDA, z čehož si můžeme slibovat výkonnostní bonus mezi 15 a 30 procenty. Vyšší výkon tak bude k dispozici i pro hledání léku na Covid-19. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Gigabyte reaguje na otázku kondenzátorů na kartách RTX 3000 Gigabyte reaguje na otázku kondenzátorů na kartách RTX 3000
Dosud jsme se věnovali mnohým z výrobců grafických karet, kteří mohou mít problémy s napájením a stabilitou RTX 3080 i RTX 3090. Mluví se ale především o RTX 3080 a nyní tu máme reakci dosud opomíjeného Gigabytu.
Dnes, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Test Digital Foundry: hry pro Xbox One X na nových Series X fungují skvěle Test Digital Foundry: hry pro Xbox One X na nových Series X fungují skvěle
Server Digital Foundry se už mohl zaměřit na testy konzole Xbox Series X, která začala být rozesílána recenzentům. Ti tak budou mít před listopadovým vypuštěním na trh opravdu dost času na to, aby se s ní seznámili. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Další kryptoměnový hack: z burzy KuCoin zmizely prostředky za 150 mil. USD Další kryptoměnový hack: z burzy KuCoin zmizely prostředky za 150 mil. USD
Zabezpečení většiny kryptoměnových burz je značně nedokonalé. Hacky se stávají téměř pravidelně a máme zde další oběť. Tou je kryptoměnová burza KuCoin, které hackeři úplně vyluxovali všechny "hot wallets".
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář