www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Asus GTX Titan Z: dvoučipová GK110 přichází

Asus GTX Titan Z: dvoučipová GK110 přichází
, , aktualita
Odkládané vypuštění dvoučipové grafické karty NVIDIA GeForce GTX Titan Z, konkurence pro AMD Radeon R9 295X2, se dnes konečně stalo skutečností. Takže jaká jsou fakta o tomto produktu pro nejnáročnější zákazníky?
K oblíbeným
reklama
S oficiálním představením nové karty GeForce GTX Titan Z přišel u nás nejdříve Asus, který představil svůj model, ovšem můžeme očekávat, že ostatní verze budou nachlup stejné. V poslední době bylo datum vypuštění této karty na trh velkým tématem a naposled se mluvilo o tom, že NVIDIA už jen dokončuje ovladače. Předběžné výsledky testů přitom ukazovaly na to, že Titan Z a R9 295X2 jsou na stejné výkonnostní úrovni, někdy vede GeForce a někde Radeon, ovšem Radeon je o polovinu levnější.

Takže s čím NVIDIA a potažmo Asus nakonec přichází na trh? Pokud jste očekávali, že konečná verze přinese nějaké zásadná změny, pak jste čekali marně. Pracovní frekvence čipů dávajících dohromady 5760 CUDA jader je dle očekávání 705 až 876 MHz, což je výrazně slabší než u jednočipových Titanů. Karta se tak velmi spoléhá na technologii NVIDIA GPU Boost 2.0, jež má vyhnat frekvenci z nízkého základu.

Nezměnila se ani cena, takže tato karta se bude během několika dní u nás a na Slovensku prodávat za 77 000 Kč, respektive 2800 euro.

GTX TITAN Z-12GD5
  • Grafické jádro: NVIDIA GeForce GTX TITAN Z
  • Standard sběrnice: PCI Express 3.0
  • OpenGL: OpenGL 4.4
  • Grafická paměť: 12 GB GDDR5
  • Zvýšený takt GPU: 876 MHz
  • Základní takt GPU: 705 MHz
  • Jádra CUDA: 5 760
  • Takt paměti: 7 000 MHz
  • Rozhraní paměti: 768bitové
  • Výstup: 1× nativní DVI-I, 1× nativní DVI-D, 1× nativní HDMI, 1× nativní DisplayPort 1.2

Zdroj: TZ Asus
reklama
Nejnovější články
Umělá inteligence NVIDIE tvoří 3D objekty z 2D snímků Umělá inteligence NVIDIE tvoří 3D objekty z 2D snímků
Na světlo světa se už dostala řada různých druhů umělé inteligence, v jejichž případě jeden neví, zda by měl tvůrcům děkovat, anebo se začít obávat o svou práci. Nyní to mohou řešit 3D grafici. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Herní LCD AOC CU34G2: rychlý a rychlejší Herní LCD AOC CU34G2: rychlý a rychlejší
Společnost AOC si připravila dva velice podobné herní monitory CU34G2 a CU34G2X. Ty bychom od sebe na první pohled těžko rozeznali, a tak se můžeme podívat do specifikací, které říkají že CU34G2X je o chlup lepší. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
AMD vypustí do světa Adrenalin 2020, co přináší? AMD vypustí do světa Adrenalin 2020, co přináší?
Včera jsme se krátce podívali na dvě novinky, které mají nabídnout nové ovladače Adrenalin od společnosti AMD. Jednak to je Integer Scaling, díky němuž AMD dorovná nabídku konkurence, ale pak i Radeon Boost.
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
ASRock Radeon RX 5600 se 6 GB paměti se ukázaly u ECC ASRock Radeon RX 5600 se 6 GB paměti se ukázaly u ECC
Server VideoCardz nedávno vypustil do světa zprávu, že brzy v příštím roce máme ještě očekávat nástup grafických karet Radeon RX 5600 a přinejmenším verze XT. Ta by měla zaplnit místo mezi RX 5500 a 5700. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Intel Horse Ridge: SoC řídící qubity ve kvantových počítačích Intel Horse Ridge: SoC řídící qubity ve kvantových počítačích
Intel ukázal SoC s označením Horse Ridge, které by nás sice mohlo zmást a navést do produktového portfolia společnosti AMD, ale jeho volba má svou logiku. Sloužit bude pro účely řízení qubitů kvantových počítačů. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář