www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Asus oficiálně potvrzuje kompatibilitu svých X470, B450 a B450 II s Ryzen 5000

Asus oficiálně potvrzuje kompatibilitu svých X470, B450 a B450 II s Ryzen 5000
, , aktualita
Jeden z uživatelů Redditu vyvolal pozdvižení, když zveřejnil odpověď podpory firmy Asus na to, kdy deska ROG Crosshair VII Hero s X470 bude podporovat procesory Ryzen 5000. Odpověď zněla, že se taková podpora neplánuje. 
K oblíbeným
reklama
Ze strany Asusu přitom šlo jednak o úvodní zamítavou odpověď a později i další potvrzení opírající se o informace přímo od inženýrů firmy. Tazatel tak dostal doporučení, aby si majitel desky Crosshair VII Hero pořídil novější Crosshair VIII Hero nebo třeba jakoukoliv desku s čipsetem B550. My už se asi nedozvíme, zda se na podpoře opravdu informovali u informovanějších lidí. Buď si nechtěli přidělávat práci, nebo kontaktovali někoho, kdo moc dobře informovaný nebyl, či případně vzniklo nedorozumění. A právě proto, aby už všem bylo vše jasné, nyní Asus přispěchal s oficiálním vyjádřením. 
 
desky s 500 Series budou podporovat Ryzen 5000 hned, 400 Series od nového roku
 
Asus tak ve zprávě pro server Hexus potvrdil, že zaměstnanec podpory poskytl zákazníkovi nepravdivé informace a že firma dodrží plán AMD popsaný ve výše uvedeném obrázku. Nové BIOSy pro Ryzen 5000 a desky Asus X470, B450 a B450 II budou k dispozici nejdříve v betaverzích od ledna příštího roku a to automaticky platí i pro desky, které již slouží svým zákazníkům. 
 
Co se týče zmínky o B450 a B450 II, jde o zřejmý odkaz na nové modely desek založené na starším čipsetu B450. Právě ty budou nabízet i funkci USB BIOS Flashback, která umožní aktualizaci BIOSu i bez nutnosti otevřít jeho nastavení, čili k tomu nebudeme potřebovat kompatibilní procesor. Škoda jen, že podobné funkce nejsou zvláště v případě desek pro procesory AMD nabízeny už standardně.  


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Xbox Game Bar pro Windows 10 nyní ukáže, které aplikace zpomalují systém Xbox Game Bar pro Windows 10 nyní ukáže, které aplikace zpomalují systém
Microsoft dnes vydal nový widget pro Xbox Game Bar, který zobrazuje procesy využívající CPU, GPU a RAM. Uživatel může snadno ukončit ostatní aplikace bez opouštění hry. Další funkce potom prozradí, zda je počítač připraven na DirectX 12 Ultimate.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Google přichází se službou VPN v balíku Google One Google přichází se službou VPN v balíku Google One
Společnost Google přichází s novou službou pro své zákazníky. V rámci nejvyšší verze svého balíčku Google One zpřístupňuje uživatelům službu VPN pro zařízení s Androidem. Služba ale nebude dostupná všude.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Finanční výsledky Applu: daří se, ale iPhony a Čína dělají potíže Finanční výsledky Applu: daří se, ale iPhony a Čína dělají potíže
Společnost Apple zveřejnila své finanční výsledky. Nebyly sice zrovna špatné, ale bylo zde několik závažných propadů. Vrásky na čele způsobila především Čína, ale moc radosti nebylo ani z prodejů iPhonů.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Spotify má 320 milionů aktivních uživatelů, o 29 % více než před rokem Spotify má 320 milionů aktivních uživatelů, o 29 % více než před rokem
Streamovací služba Spotify může částečně slavit. Počet posluchačů se mezi ročně opět výrazně zvýšil, a to o 29 % na nynějších 320 milionů lidí. Bohužel ohledně ziskovosti to už není tak moc slavné.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Intel Rocket Lake na Z590 proti Comet Lake, jak si vede? Intel Rocket Lake na Z590 proti Comet Lake, jak si vede?
Na světlo světa se dostaly testy nového osmijádrového procesoru generace Intel Rocket Lake-S, takže my si můžeme výsledky už srovnat s tím, co předvádí aktuální generace Comet Lake-S. Vypadá to na výrazné zvýšení výkonu na takt? 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář