www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Asus oficiálně potvrzuje kompatibilitu svých X470, B450 a B450 II s Ryzen 5000

Asus oficiálně potvrzuje kompatibilitu svých X470, B450 a B450 II s Ryzen 5000
, , aktualita
Jeden z uživatelů Redditu vyvolal pozdvižení, když zveřejnil odpověď podpory firmy Asus na to, kdy deska ROG Crosshair VII Hero s X470 bude podporovat procesory Ryzen 5000. Odpověď zněla, že se taková podpora neplánuje. 
K oblíbeným
reklama
Ze strany Asusu přitom šlo jednak o úvodní zamítavou odpověď a později i další potvrzení opírající se o informace přímo od inženýrů firmy. Tazatel tak dostal doporučení, aby si majitel desky Crosshair VII Hero pořídil novější Crosshair VIII Hero nebo třeba jakoukoliv desku s čipsetem B550. My už se asi nedozvíme, zda se na podpoře opravdu informovali u informovanějších lidí. Buď si nechtěli přidělávat práci, nebo kontaktovali někoho, kdo moc dobře informovaný nebyl, či případně vzniklo nedorozumění. A právě proto, aby už všem bylo vše jasné, nyní Asus přispěchal s oficiálním vyjádřením. 
 
desky s 500 Series budou podporovat Ryzen 5000 hned, 400 Series od nového roku
 
Asus tak ve zprávě pro server Hexus potvrdil, že zaměstnanec podpory poskytl zákazníkovi nepravdivé informace a že firma dodrží plán AMD popsaný ve výše uvedeném obrázku. Nové BIOSy pro Ryzen 5000 a desky Asus X470, B450 a B450 II budou k dispozici nejdříve v betaverzích od ledna příštího roku a to automaticky platí i pro desky, které již slouží svým zákazníkům. 
 
Co se týče zmínky o B450 a B450 II, jde o zřejmý odkaz na nové modely desek založené na starším čipsetu B450. Právě ty budou nabízet i funkci USB BIOS Flashback, která umožní aktualizaci BIOSu i bez nutnosti otevřít jeho nastavení, čili k tomu nebudeme potřebovat kompatibilní procesor. Škoda jen, že podobné funkce nejsou zvláště v případě desek pro procesory AMD nabízeny už standardně.  


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Prohlížeč Brave přinese agregátor směnáren kryptoměn Prohlížeč Brave přinese agregátor směnáren kryptoměn
Prohlížeč Brave je zaměřen na zachovávání soukromí, současně ale je také velmi aktivní na poli kryptoměn. Vedle už používaných vlastních tokenů BAT chce přinést agregátor směnáren Decentralized EXchange (DEX).
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Rocket Lake-S jsou v předprodeji, na kolik nás přijdou? Rocket Lake-S jsou v předprodeji, na kolik nás přijdou?
Právě dnes jsme zjistili, že na Mindfactory se už nabízí procesor Core i7-11700K v předprodeji. Nedlouho na to se ovšem objevuje už celá řada Rocket Lake-S v nabídce jiného obchodu, takže se můžeme podívat na další ceny.
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Navi 22 "Navy Flounder": specifikace a diagramy Navi 22 "Navy Flounder": specifikace a diagramy
AMD už příští týden představí nové Radeony, a to přinejmenším model RX 6700 XT. Ten využije GPU Navi 22 známé také jako Navy Flounder a to bude do jisté míry poloviční verzí dobře známého Big Navi, čili Navi 21. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Sociální síť Clubhouse potvrzuje úniky audio dat na jiné webové stránky Sociální síť Clubhouse potvrzuje úniky audio dat na jiné webové stránky
Sociální síť Cluhouse zatím funguje na systému pozvánek a spousta lidí by se do ní ráda dostala. Jedna chytrá hlava tak vymyslela, jak nabízet různé audio streamy jiným a nechala rozhovory unikat ven na Internet.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
RTX 3080 coby externí GPU: má to cenu? RTX 3080 coby externí GPU: má to cenu?
Rozhraní PCI Express 4.0 může mnohým uživatelům připadat jako zbytečnost, neboť verze 3.0 stále ještě stačí. Ovšem co když použijeme verzi 3.0 a ještě navíc s jen čtyřmi linkami a navěsíme na ně výkonnou RTX 3080? To uvidíme. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář