www.svethardware.cz
>
>
>

Asus Swift PG278Q: 27" herní LCD s 2560x1440

Asus Swift PG278Q: 27" herní LCD s 2560x1440
, , aktualita
Společnost Asus si připravila velké herní LCD s úhlopříčkou 27", které na rozdíl od drtivé většiny jiných herních modelů nabídne rozlišení vyšší než Full HD, a to konkrétně WQHD - 2560 x 1440. Vedle toho se nezapomnělo ani na technologii NVIDIA G-Sync.
K oblíbeným
reklama
Z nových zpráv o chystaných monitorech je tedy zřejmé, že technologie NVIDIA G-Sync se uchytila a získala si pozornost řady firem. Najdeme ji tedy i u 27" monitoru Asus ROG Swift PG278Q, jenž kromě ní a rozlišení 2560 x 1440 nabídne také až 120Hz obnovovací frekvenci, odezvu 1 ms (platí i pro nejvyšší rozlišení) a také firemní funkci GamePlus. Ta nabídne možnost zobrazovat díky speciálnímu OSD menu zaměřovač nebo stopky, přičemž na výběr bude mezi různými typy zaměřovačů.

ROG Swift PG278Q je dále vybaven rozhraním DisplayPort 1.2, což je překvapivě jediné obrazové rozhraní, které tu najdeme. Asus to vysvětluje tím, že technologie NVIDIA G-Sync je dnes podporována právě pouze tímto rozhraním. Typ panelu je pochopitelně TN, na což ukazuje zmíněná 1ms odezva.

Dále tu máme tři porty USB3.0 v integrovaném hubu, stojan s možností nastavení výšky nebo montáže pomocí standardu VESA (100 x 100) a také tu je 3,5mm jack pro sluchátka. Monitor můžeme očekávat na trhu během několika příštích měsíců, kdy se dozvíme i další podrobnosti.


ModelROG Swift PG278Q
Displej27" WQHD 2560 × 1440 (16:9)
RámÚzký rám vhodný při zapojení více monitorů
Rozteč pixelů0,233 mm
Jas350 cd/m²
Obnovovací frekvencePřes 120 Hz
Odezva 1 ms (GTG)
Konektivita1x DisplayPort 1.2, 3x USB 3.0
StojánekNáklon (+20° ~ -5°), otočný kloub (+60° ~ -60°), pivot (90° podle hodinových ručiček), nastavení výšky (0 ~ 120mm)
DržákStandard VESA (100 × 100 mm)
Speciální funkce GamePlus a pětisměrný joystick pro navigaci v menu OSD


Zdroj: TZ Asus
reklama
Nejnovější články
Populární Microsoft Teams nyní i pro Linux Populární Microsoft Teams nyní i pro Linux
Komunikátor a kolaborativní nástroj Microsoft Teams se těší velké popularitě a počet uživatelů se stále zvyšuje. Nově je k dispozici i pro operační systém Linux a doplňuje tak spoustu jiných operačních systémů, pro které je již k dispozici.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Avantek uvádí pracovní stanici s procesorem Ampere eMAG Avantek uvádí pracovní stanici s procesorem Ampere eMAG
I když serverovému trhu drtivě vládne Intel, drápky začíná vytahovat i AMD a snaží se i společnost Ampere Computing. Její procesor eMAG si právě našel cestu do pracovních stanic od Avanteku.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Intel uvádí RealSense L515: miniaturní laserový radar Intel uvádí RealSense L515: miniaturní laserový radar
Intel RealSense L515 byl výrobcem označena za světově nejmenší a energeticky nejefektivnější lidar s vysokým rozlišením. Jde tak o zařízení, které dokáže laserovými paprsky ohmatávat prostředí. K čemu přijde vhod? 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Half-Life Alyx bude dle vývojáře záležitost čistě pro jednoho hráče Half-Life Alyx bude dle vývojáře záležitost čistě pro jednoho hráče
Half Life: Alyx představuje návrat společnosti Valve na herní výsluní, i když pouze pro majitele příslušných VR headsetů a samozřejmě nemůžeme automaticky předpokládat, že to bude návrat úspěšný. Co nového se ale dozvíme?
Včera, aktualita, Jan Vítek
Jaká je budoucnost extrémní ultrafialové litografie? Jaká je budoucnost extrémní ultrafialové litografie?
Extrémní ultrafialová litografie (EUVL) přichází ještě včas na to, aby výrobci čipů už nemuseli využívat stále složitější způsoby obcházení limitů hlubokého ultrafialového spektra (DUV). Jaký dopad bude EUVL mít? 
Včera, aktualita, Jan Vítek