reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

Asus umožní přetaktování CPU na deskách H87 a B85

, , aktualita
Asus umožní přetaktování CPU na deskách H87 a B85
Společnost Asus se nechala slyšet, že na svých základních deskách s čipovými sadami Intel H87 a B85 umožní přetaktování procesorů Haswell pomocí změny násobiče, což u těchto desek doposud nebylo možné a šlo to pouze u desek Asus s čipsety...
Asus umožní přetaktování CPU na deskách H87 a B85
Společnost Asus se nechala slyšet, že na svých základních deskách s čipovými sadami Intel H87 a B85 umožní přetaktování procesorů Haswell pomocí změny násobiče, což u těchto desek doposud nebylo možné a šlo to pouze u desek Asus s čipsety Z87. Týká se to samozřejmě pouze procesorů řady K, které mají násobič odemčený.

Vedle toho firma oznámila, že základní desky TUF Gryphon Z87, H87-Plus a B85-Plus získaly jako první na světě certifikaci USB 3.0 SuperSpeed. To firma blíže neupřesnila a my můžeme jen hádat, zda to nemá něco společného s problémem čipových sad Intel řady 8, které právě mají potíže s rozhraním USB.

Vraťme se ale k přetaktování procesorů Haswell řady K. To je nyní díky již dostupným aktualizacím BIOSu umožněno na základních deskách Asus H87-PRO, H87-PLUS, H87M-PRO, H87M-PLUS, H87M-E, H87I-PLUS, B85-PRO, B85-PLUS, B85M-E a B85M-G. Nový BIOS také nabídne „Naposledy upravené položky“, aby měl uživatel přehled o nedávných změnách a pak je tu možnost uložení nastavení BIOSu mezi oblíbené, takže si můžeme tvořit celé profily. Svůj BIOS si můžete stáhnout na stránkách výrobce (viz zdroj).

Zdroj: TZ Asus
reklama
reklama
reklama