www.svethardware.cz
>
>
>
>

Asus uvedl herní monitory ROG Swift PG279QM a TUF Gaming VG28UQL1A

Asus uvedl herní monitory ROG Swift PG279QM a TUF Gaming VG28UQL1A
, , aktualita
V nabídce herních monitorů společnosti Asus se objevil nejen velký 32" model ROG Swift PG32UQ, ale i menší 28" varianty TUF Gaming VG28UQL1A a 27" ROG Swift PG279QM. Ten druhý zvládne 240 Hz.
K oblíbeným
reklama
Společnost Asus představila na CES 2021 několik novinek, mezi nimiž byly i herní monitory. 32" model ROG Swift PG32UQ jsme si už představili, neměli bychom však zapomenout ani na menší modely. Máme zde např. nový ROG Swift PG279QM, který navazuje na PG279Q z roku 2015. Ponechává si 27" úhlopříčku a rozlišení 2560×1440 pixelů, nicméně maximální frekvence vyskočila ze 165 Hz na 240 Hz. Máme zde rychlý panel Fast IPS s průměrnou odezvou 1 ms (GTG).
 
Asus ROG Swift PG279QM
 
Novinka podporuje VESA DisplayHDR 400, pokryje dokonce 95 % barevného prostoru DCI-P3 (barevný gamut používaný především pro video). Nechybí ani podpora Nvidia G-Sync včetně Reflex Latency Analyzer. Ten umožňuje uživateli lépe analyzovat příčiny prodlev mezi vstupem (např. stisk myši) až po zobrazení akce na monitoru. Vzadu je na monitoru velké logo ROG s podsvícením Aura RGB LED, tedy i ovládáním přes Aura Sync.
 
Další novinkou je Asus TUF Gaming VG28UQL1A. Pod krkolomným názvem se skrývá monitor se 4K rozlišením 3840×2160 pixelů a frekvencí až 144 Hz. Už dle názvu jde o 28" monitor. Má panel IPS a slibuje i 90% pokrytí gamutu DCI-P3 a 125% pokrytí sRGB. Splňuje také standard DisplayHDR 400. Máme zde nejen Display Port 1.4 (včetně DSC), ale i dva HDMI 2.0 a dokonce i dva HDMI 2.1, které s konzolemi Xbox Series X nebo PlayStation 5 dovolí používat frekvenci 120 Hz a HDR. Také umožňují použít HDMI 2.1 VRR a AMD FreeSync Premium Pro.
 
Asus TUF Gaming VG28UQL1A
 
Další zajímavostí je funkce ELMB Sync, která kombinuje Extreme Low Motion Blur (ELMB) a VRR technologie. Variable Overdrive pak dovoluje monitoru nastavit si overdrive podle aktuálních podmínek a snímkovací frekvence. Uživatel jen nastaví, jakého efektu chce dosáhnout. Nechybí ani porty USB a výstup na sluchátka.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Těžební Nvidia CMP 50HX bude také Turing. Pouze 90HX má být Ampere Těžební Nvidia CMP 50HX bude také Turing. Pouze 90HX má být Ampere
Společnost Nvidia nedávno představila nové karty CMP pro těžbu kryptoměn. Jak se zjistilo, dva nejslabší modely budou ještě na architektuře Turing. Nyní už víme, že na Ampere bude založena jen nejsilnější verze.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Počet investorů do kryptoměn na Robinhoodu vzrostl více než 10krát Počet investorů do kryptoměn na Robinhoodu vzrostl více než 10krát
Vysoké ceny kryptoměn se pochopitelně výrazně projevily i na počtu lidí, kteří do nich nově investují. Na platformě Robinhood jejich počet stoupl na více než 10násobek a jde nyní o miliony nových drobných investorů.
Včera, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Nový Exynos 2200 s GPU AMD bude prý procesorem pro notebooky s ARM Nový Exynos 2200 s GPU AMD bude prý procesorem pro notebooky s ARM
O připravovaných procesorech Exynos s GPU od AMD se mluví už hodně dlouhou dobu. Nyní to vypadá, že by mimo jiné mělo jít i o procesory určené pro úsporné notebooky postavené na architektuře ARM.
27.2.2021, aktualita, Milan Šurkala
Fisker vzdal solid-state akumulátory, nedokáže je rozumně dokončit Fisker vzdal solid-state akumulátory, nedokáže je rozumně dokončit
Výbornou ukázkou toho, že vývoj nových typů akumulátorů není jednoduchá záležitost, je společnost Fisker. I když má solid-state akumulátory téměř hotové, nakonec jejich další vývoj zrušila. V dohledné době by je nebyla schopna dokončit.
27.2.2021, aktualita, Milan Šurkala12 komentářů
Prohlížeč Brave přinese agregátor směnáren kryptoměn Prohlížeč Brave přinese agregátor směnáren kryptoměn
Prohlížeč Brave je zaměřen na zachovávání soukromí, současně ale je také velmi aktivní na poli kryptoměn. Vedle už používaných vlastních tokenů BAT chce přinést agregátor směnáren Decentralized EXchange (DEX).
26.2.2021, aktualita, Milan Šurkala