www.svethardware.cz
>
>
>
>

Asus uvedl herní monitory ROG Swift PG279QM a TUF Gaming VG28UQL1A

Asus uvedl herní monitory ROG Swift PG279QM a TUF Gaming VG28UQL1A
, , aktualita
V nabídce herních monitorů společnosti Asus se objevil nejen velký 32" model ROG Swift PG32UQ, ale i menší 28" varianty TUF Gaming VG28UQL1A a 27" ROG Swift PG279QM. Ten druhý zvládne 240 Hz.
K oblíbeným
reklama
Společnost Asus představila na CES 2021 několik novinek, mezi nimiž byly i herní monitory. 32" model ROG Swift PG32UQ jsme si už představili, neměli bychom však zapomenout ani na menší modely. Máme zde např. nový ROG Swift PG279QM, který navazuje na PG279Q z roku 2015. Ponechává si 27" úhlopříčku a rozlišení 2560×1440 pixelů, nicméně maximální frekvence vyskočila ze 165 Hz na 240 Hz. Máme zde rychlý panel Fast IPS s průměrnou odezvou 1 ms (GTG).
 
Asus ROG Swift PG279QM
 
Novinka podporuje VESA DisplayHDR 400, pokryje dokonce 95 % barevného prostoru DCI-P3 (barevný gamut používaný především pro video). Nechybí ani podpora Nvidia G-Sync včetně Reflex Latency Analyzer. Ten umožňuje uživateli lépe analyzovat příčiny prodlev mezi vstupem (např. stisk myši) až po zobrazení akce na monitoru. Vzadu je na monitoru velké logo ROG s podsvícením Aura RGB LED, tedy i ovládáním přes Aura Sync.
 
Další novinkou je Asus TUF Gaming VG28UQL1A. Pod krkolomným názvem se skrývá monitor se 4K rozlišením 3840×2160 pixelů a frekvencí až 144 Hz. Už dle názvu jde o 28" monitor. Má panel IPS a slibuje i 90% pokrytí gamutu DCI-P3 a 125% pokrytí sRGB. Splňuje také standard DisplayHDR 400. Máme zde nejen Display Port 1.4 (včetně DSC), ale i dva HDMI 2.0 a dokonce i dva HDMI 2.1, které s konzolemi Xbox Series X nebo PlayStation 5 dovolí používat frekvenci 120 Hz a HDR. Také umožňují použít HDMI 2.1 VRR a AMD FreeSync Premium Pro.
 
Asus TUF Gaming VG28UQL1A
 
Další zajímavostí je funkce ELMB Sync, která kombinuje Extreme Low Motion Blur (ELMB) a VRR technologie. Variable Overdrive pak dovoluje monitoru nastavit si overdrive podle aktuálních podmínek a snímkovací frekvence. Uživatel jen nastaví, jakého efektu chce dosáhnout. Nechybí ani porty USB a výstup na sluchátka.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Intel připravil mainstreamová SSD série 670p s QLC Intel připravil mainstreamová SSD série 670p s QLC
Intel SSD 670p dle dostupných informací patří do mainstreamu, i když nejdříve bychom si asi měli ujasnit, co dnes za takový mainstream v případě SSD můžeme považovat. Jedná se o M.2 modely pro PCIe. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Perseverance si přivezl portrét celé své rodiny a odvysílal první panorama Perseverance si přivezl portrét celé své rodiny a odvysílal první panorama
Rover Perseverance se zatím na Marsu nehnul ani o kousek, neboť NASA jej po přistání ještě testuje a také zkoumá jeho okolí. Můžeme se ale podívat na to, jaký portrét své rodinky si rover přivezl s sebou a co se nachází v jeho okolí. 
Včera, aktualita, Jan Vítek5 komentářů
Deep Nostalgia Tool rozhýbe i lidi z prastarých fotografií Deep Nostalgia Tool rozhýbe i lidi z prastarých fotografií
Své výsledky předvádí nový systém založený na umělé inteligenci, a sice Deep Nostalgia Tool. Vyvinut byl společností D-ID zvláště k tomu, aby byl schopen rozhýbat lidi zachycené na starých snímcích. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Na Mindfactory se prodalo už na 120 nových Core i7-11700K Na Mindfactory se prodalo už na 120 nových Core i7-11700K
Intel možná odsunul nástup procesorů Rocket Lake-S až na konec března, kdy se mají objevit také recenze, ovšem to už bude zřejmě naprosto nezajímavé datum. Tyto procesory se už dostaly na trh.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Stadia dle reportáže nesplnila svůj cíl o stovky tisíc uživatel Stadia dle reportáže nesplnila svůj cíl o stovky tisíc uživatel
V současné době bychom se skutečně vůbec nedivili, kdyby Google už počítal se zrušením služby Stadia a zvláště pak poté, co si přečteme zprávu o tom, jak Stadii oproti plánům chybí stovky tisíc uživatelů. 
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře