www.svethardware.cz
>
>
>
>
>
>

Asus varuje, že Radeonů RX 6800 XT bude málo

Asus varuje, že Radeonů RX 6800 XT bude málo
, , aktualita
David Hammer, zástupce společnosti Asus pro severské země Evropy uvedl, že očekává vyprodání úvodních zásob grafických karet Radeon RX 6800 XT během několika minut od začátku prodeje.  
K oblíbeným
reklama
Informace přichází ze serveru SweClockers a pochází od zástupce Asus Nordic, takže ji nemáme přímo od AMD. Nic lepšího či bližšího ale k dispozici není, snad krom nejistého upozornění některých prodejců na to, že karet AMD Radeon RX 6000 bude zpočátku málo. 
 
 
Na druhou stranu jsme v poslední době neslyšeli o tom, že by karet mělo být dost na to, aby nabídka alespoň chvíli vydržela, takže je vcelku jasné, na co se zákazníci mohou připravit. U nás půjde spíše o to, že těch několik dorazivších karet bude hned pryč, přičemž v zahraničí se zase mohou připravit na útoky botů způsobujících problémy samotným obchodům a na následný prodej předražených karet v bazarech. 
 
AMD sice varovalo před tím samým v případě nástupu procesorů Ryzen 5000, ale jak se ukazuje, slíbená opatření proti scalperům moc účinná nebyla, takže je zřejmé, že v polovině října se tato situace bude opakovat. 
 
Co přesně ale uvedl David Hammer z Asus Nordic? Ten uvádí, že bude k dispozici více karet RX 6800 a méně RX 6800 XT a že nabídka bude celkově omezená a předpokládá se, že vydrží sotva pár minut. Nereferenční verze karet budou také následovat až týden či dva po začátku prodeje a v tomto případě je ještě příliš brzy mluvit o jejich počtech. Poptávka ale bude dle očekávání stále velice silná. 
 
Stále tak platí, že zájemci o nový počítač se silnou a moderní grafickou kartou mají smůlu a ta asi vydrží až do konce roku. Nabídka karet GeForce by se snad měla postupně zlepšovat, ale to jsou zatím jen sliby, takže nezbývá než vytrvat. 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
SpaceX připravuje Starship k letu do 15 kilometrů, SN8 vzlétne již brzy SpaceX připravuje Starship k letu do 15 kilometrů, SN8 vzlétne již brzy
Společnost SpaceX vyvíjí mimo jiné i kosmickou loď Starship, s níž provedla už několik zkoušek. Ještě nikdy doposud ale prototyp Starship neletěl do takové výšky, jako tomu bude u plánovaného testu.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková3 komentáře
GeForce RTX 3060 Ti je v nabídce už za 463 eur GeForce RTX 3060 Ti je v nabídce už za 463 eur
Grafická karta NVIDIA GeForce RTX 3060 Ti se chystá vstoupit na trh už za několik dní a postupně se dostává do nabídky více a více obchodů. Známe už také ceny, které postupem času spíše klesají. 
28.11.2020, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Microsoft chce do Windows 10 dostat aplikace z Androidu Microsoft chce do Windows 10 dostat aplikace z Androidu
V roce 2021 by mohl světlo světa spatřit „Project Latte“ od Microsoftu. Cílem je přinést aplikace z Androidu do Windows 10. Pokud se vše povede, mohly by být aplikace dostupné v Microsoft Store.
28.11.2020, aktualita, Jáchym Šlik8 komentářů
Apple M1X prý nabídne 12 procesorových jader Apple M1X prý nabídne 12 procesorových jader
Společnost Apple se se vší vážností pustila do vývoje vlastních procesorů založených na architektuře ARM, které mohou zcela nahradit hardware od společnosti Intel či potažmo AMD. Nyní tu máme model M1X. 
27.11.2020, aktualita, Jan Vítek20 komentářů
Papírově silnější Xbox Series X zatím s PS5 prohrává v reálném výkonu Papírově silnější Xbox Series X zatím s PS5 prohrává v reálném výkonu
Dle specifikací je nová Xbox Series X sice výkonnější než PlayStation 5, ale jak jsme se mohli už kolikrát přesvědčit, údaje o výkonu v TFLOPS a megahertze nemusí ve výsledku rozhodovat. Na co ukazuje praxe?
27.11.2020, aktualita, Jan Vítek