www.svethardware.cz
>
>
>

Austrálie žaluje Facebook kvůli VPN, která nadměrně sledovala uživatele

Austrálie žaluje Facebook kvůli VPN, která nadměrně sledovala uživatele
, , aktualita
Na Facebook opět dopadá minulost. Konkrétně jde o službu Onavo VPN, kterou koupil v roce 2013 a dál rozvíjel. Tato VPN služba totiž umožňovala Facebooku sledovat jeho uživatele více, než jim slíbil.
K oblíbeným
reklama
Facebook má opět další problém. Tentokrát jde o Austrálii, která ho chce potrestat za hříchy minulosti. Jde o VPN systém Onavo, který se do Facebooku dostal v roce 2013 odkoupením této firmy. Už před nějakou dobou se zjistilo, že Onavo VPN byla docela zavádějící aplikace. Od VPN by totiž uživatel čekal, že bude ochrannou vrstvou před špehováním na internetu. To Onavo VPN slibovalo a svým způsobem i dělalo, zároveň ale říkalo, že uživatel souhlasí s tím, že bude dobrovolně sdílet svá data s projektem a dokonce jim za to mohlo i platit (obvykle se za službu platí, tady mohl být uživatel dokonce i placen). Onavo VPN tak byl ochranou před sledováním jinými výměnou za to, že bude uživatel sledován Onavem.
 
Facebook logo
 
Jenže postupně vyplynulo to, že data ze sledování svým dosahem měla přesahovat rámec projektu. Komise Australia's Competition and Consumer Commission (ACCC) tak zažalovala Facebook za to, že data ze sledování využívala ke komerčním účelům ve větším rozsahu, než měla. Konkrétně jde o období od února 2016 až do října 2017. Facebook se brání, že uživatel byl o rozsahu sledování korektně informován a bude se bránit. Připomeňme, že Onavo je už minulostí a např. z iOSu (přesněji z Apple App Store) zmizelo v lednu 2019, protože odporovalo stanovám Applu a jeho App Store, a z Androidu (Google Play Store) se vytratilo jen měsíc poté.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
První velká aktualizace pro PS5 přichází. Bez funkcí, na které hráči čekají První velká aktualizace pro PS5 přichází. Bez funkcí, na které hráči čekají
Sony zítra uvolní první větší update pro PlayStation 5. Přináší možnost uložení her na externí USB disk, sdílení her mezi PS4 a PS5 prostřednictvím Share Play i další sociální funkce. Přesto bude tato aktualizace pro řadu majitelů zklamáním.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik10 komentářů
Microsoft představil webkameru a další příslušenství pro práci z domova Microsoft představil webkameru a další příslušenství pro práci z domova
Microsoft po mnoha letech rozšířil svou nabídku o webkameru. Novinka s názvem Modern Webcam obsahuje řadu funkcí pro vylepšení obrazu a je certifikována pro Teams. Představena byla také trojice headsetů nebo reproduktor s USB-C.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
Microsoft kupuje firmu Nuance za 20 miliard dolarů Microsoft kupuje firmu Nuance za 20 miliard dolarů
Druhou největší akvizici ve své historii si pro tento rok přichystal Microsoft, který se rozhodl koupit firmu Nuance Communications z Massachusetts. Co tím Microsoft získá a čím se Nuance vůbec zabývá? 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Gigabyte uvádí na trh své první Ultra HD herní monitory včetně OLED Gigabyte uvádí na trh své první Ultra HD herní monitory včetně OLED
Gigabyte Aorus přichází se svými vůbec prvními herními monitory, které využívají rozlišení Ultra HD. Jsou to na první pohled už značně odlišné modely FI32U, FV43U, FO48U, na které se nyní krátce podíváme. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
NVIDIA představila šest profesionálních karet RTX Ampere NVIDIA představila šest profesionálních karet RTX Ampere
Pro desktopy a notebooky si NVIDIA přichystala celkem šest novinek z oblasti profesionálních grafických karet, a sice dvě desktopové a čtyři mobilní verze. Jedná se o očekávané modely RTX A5000 až A2000.  
Včera, aktualita, Jan Vítek