www.svethardware.cz
>
>
>

Austrálie žaluje Facebook kvůli VPN, která nadměrně sledovala uživatele

Austrálie žaluje Facebook kvůli VPN, která nadměrně sledovala uživatele
, , aktualita
Na Facebook opět dopadá minulost. Konkrétně jde o službu Onavo VPN, kterou koupil v roce 2013 a dál rozvíjel. Tato VPN služba totiž umožňovala Facebooku sledovat jeho uživatele více, než jim slíbil.
K oblíbeným
reklama
Facebook má opět další problém. Tentokrát jde o Austrálii, která ho chce potrestat za hříchy minulosti. Jde o VPN systém Onavo, který se do Facebooku dostal v roce 2013 odkoupením této firmy. Už před nějakou dobou se zjistilo, že Onavo VPN byla docela zavádějící aplikace. Od VPN by totiž uživatel čekal, že bude ochrannou vrstvou před špehováním na internetu. To Onavo VPN slibovalo a svým způsobem i dělalo, zároveň ale říkalo, že uživatel souhlasí s tím, že bude dobrovolně sdílet svá data s projektem a dokonce jim za to mohlo i platit (obvykle se za službu platí, tady mohl být uživatel dokonce i placen). Onavo VPN tak byl ochranou před sledováním jinými výměnou za to, že bude uživatel sledován Onavem.
 
Facebook logo
 
Jenže postupně vyplynulo to, že data ze sledování svým dosahem měla přesahovat rámec projektu. Komise Australia's Competition and Consumer Commission (ACCC) tak zažalovala Facebook za to, že data ze sledování využívala ke komerčním účelům ve větším rozsahu, než měla. Konkrétně jde o období od února 2016 až do října 2017. Facebook se brání, že uživatel byl o rozsahu sledování korektně informován a bude se bránit. Připomeňme, že Onavo je už minulostí a např. z iOSu (přesněji z Apple App Store) zmizelo v lednu 2019, protože odporovalo stanovám Applu a jeho App Store, a z Androidu (Google Play Store) se vytratilo jen měsíc poté.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Razer uvádí své první chytré brýle Anzu. Nahradí sluchátka Razer uvádí své první chytré brýle Anzu. Nahradí sluchátka
Razer Anzu jsou chytré brýle v nenápadném designu, které po spárování se smartphonem umožňují hlavně poslech hudby nebo telefonování. Fungují také jako sluneční brýle, i když čočky lze vyměnit za dioptrické.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
AOC uvádí novou řadu monitorů V4: atraktivní design za rozumnou cenu AOC uvádí novou řadu monitorů V4: atraktivní design za rozumnou cenu
Na trh příští měsíc vstoupí čtveřice monitorů od AOC z nové řady V4: U27V4EA, Q32V4, Q27V4EA3 a Q24V4EA. Nabízí modely s rozlišením QHD či UHD a úhlopříčkami od 23,8" do 31,5". Zaujmout by mohly hlavně zákazníky zaměřené na design a cenu.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik2 komentáře
Upcycling v praxi: baterky z koloběžek Lime skončí v reproduktorech Gomi Upcycling v praxi: baterky z koloběžek Lime skončí v reproduktorech Gomi
Doprava přechází na elektřinu a s tím se také objevují otázky, co s akumulátory, které už dosloužily. V případě elektrických koloběžek Lime je jednou z možností upcycling. Svůj druhý život mají najít v Bluetooth reproduktorech Gomi.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Samsung dosáhl rekordních 5,23 Gbps na 5G síti Samsung dosáhl rekordních 5,23 Gbps na 5G síti
Společnosti Samsung se povedlo překonat rekord v přenosové rychlosti na 5G síti. Konkrétně jde o přenos na jedno zařízení, kdy bylo dosaženo 5,23 Gbps. Navíc šlo o běžně dostupný telefon na trhu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
JWST prošel 17denními finálními funkčními testy, říjnový start stále platí JWST prošel 17denními finálními funkčními testy, říjnový start stále platí
Čím více se blíží říjnový termín startu James Webb Space Telescope (JWST), tím pravděpodobnější je, že už nenastane žádné další zdržení. Nyní navíc přichází dobrá zpráva, a sice potvrzení o dokončení finálních funkčních testů. 
Včera, aktualita, Jan Vítek9 komentářů