AutoX vypouští flotilu autonomních taxi bez řidičů v čínském Šen-čenu

AutoX vypouští flotilu autonomních taxi bez řidičů v čínském Šen-čenu
, , aktualita
Máme zde další projekt autonomních vozů, který se zbavil záložních řidičů. Jde o AutoX, které do čínského Šen-čenu vypustilo 25 robotických vozů taxi bez těchto řidičů. V jiných městech jsou ještě stále přítomni.
K oblíbeným
reklama
Poslední dobou se hodně mluví o autonomním řízení, a ačkoli máme na trhu zatím nanejvýše vozy s úrovní SAE Level 2, už brzy by se mohly objevit i vozy třetí úrovně. Takové slíbila např. Honda (naopak Audi od původně ohlášeného uvedení upustilo). I v takovém případě je potřeba stále záložní řidič, který musí dávat pozor na cestu. Přesto tu máme pár projektů, které už v některých oblastech dostaly povolení jezdit i bez řidiče. Jedním z nich je startup AutoX, který byl založen v roce 2016. V jeho čele stojí Dr. Jianxiong Xiao, známý také jako "Prof. X" z univerzit MIT a Princeton University. Od července mohou  jezdit jeho autonomní auta po kalifornských silnicích rychlostí nanejvýš 45 mph (72 km/h), podobně tak to byla flotila 100 vozů na čínských silnicích v Šanghaji, Šen-čenu a dalších městech. Dosud to ale bylo se záložními řidiči. To se nyní mění.
 
Flotila vozů AutoX
 
Po šesti měsících testů v Šen-čenu se záložními řidiči dostala společnost povolení jezdit i bez nich, a to i přesto, že je zdejší městský provoz náročnější než ten v Kalifornii, kde se také testuje. Půjde nejprve o flotilu 25 vozů systému RoboTaxi Pilot, které využijí 5. generaci autonomního systému na úrovni SAE Level 4. Ten se dokáže orientovat v náročném městském provozu, reagovat na chodce, cyklisty i jiné vozy. Vozy jsou vybaveny kamerami s vysokým rozlišením, dvěma senzory LiDAR a také 4D radarovými senzory.
 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
JWST prošel 17denními finálními funkčními testy, říjnový start stále platí JWST prošel 17denními finálními funkčními testy, říjnový start stále platí
Čím více se blíží říjnový termín startu James Webb Space Telescope (JWST), tím pravděpodobnější je, že už nenastane žádné další zdržení. Nyní navíc přichází dobrá zpráva, a sice potvrzení o dokončení finálních funkčních testů. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
JPR: dodávky PC v závěru předchozího roku prudce rostly, ovšem co GPU? JPR: dodávky PC v závěru předchozího roku prudce rostly, ovšem co GPU?
Společnost Jon Peddie Research vypustila do světa další přehled o stavu trhu s GPU, a to samostatnými i integrovanými. Potvrzuje se nám tu, že poptávka po PC byla opravdu vysoká, ovšem co dodávky samostatných GPU?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Těžaři se už nepokrytě zaměřili na herní notebooky Těžaři se už nepokrytě zaměřili na herní notebooky
Už nějaký ten pátek víme, že někteří těžaři kryptoměn začali využívat i celé nové herní notebooky, a to jednoduše proto, že jsou celkově dostupnější než samostatné grafiky. Nyní už je tento trend zřejmý. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Blíží se Samsung 980, SSD bez DRAM cache Blíží se Samsung 980, SSD bez DRAM cache
Nový Samsung SSD 980 Pro už je dávno na trhu, ovšem nyní se dozvídáme o modelech Samsung SSD 980, které by někdo mohl s verzí Pro snadno zaměnit. Dostal by ale SSD bez vlastní DRAM cache.   
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Ještě častější aktualizace pro Chrome. Nová verze vyjde každé 4 týdny Ještě častější aktualizace pro Chrome. Nová verze vyjde každé 4 týdny
Google se rozhodl zrychlit aktualizace svého prohlížeče. Novou verzi chce vydávat každé čtyři týdny místo stávajících šesti. Uživatelé se tak mohou těšit na častější novinky. Tato změna začne platit od Chromu 94.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář