reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

BenQ má nový 27" herní monitor

31.10.2013, Jan Vítek, aktualita
BenQ má nový 27" herní monitor
Zrovna včera jsme se dozvěděli o 23,5" herním monitoru EIZO Foris, jehož alternativou bude nový BenQ XL2720Z. Výrobce slibuje speciální funkce orientované především na FPS, které potřebují rychlé a ostré zobrazení scén. Napomohou funkce...
Zrovna včera jsme se dozvěděli o 23,5" herním monitoru EIZO Foris, jehož alternativou bude nový BenQ XL2720Z. Výrobce slibuje speciální funkce orientované především na FPS, které potřebují rychlé a ostré zobrazení scén. Napomohou funkce a technologie jako Gaming Refresh Rate Optimization Management (GROM), Flicker-free Technology a také nové Motion Blur Reduction Technology a Low Blue Light Technology. Ty mají řešit především odezvu, obnovovací frekvenci a jejich dopad na kvalitu obrazu.

Low Blue Light má zajistit, aby se modré spektrum co nejméně podepsalo na únavě očí. Do nabídky GROM pak patří také Display Mode a Smart Scaling pro správu různých rozlišení a obnovovacích frekvencí, které monitor podporuje, čili 100, 120 a 144 Hz.

Kromě těchto vágních informací již můžeme naštěstí zjistit i přesné specifikace (viz zdroj). Ty udávají, že 27" panel je typu TN s pozorovacími úhly 170 ° a 160 °, jeho rozlišení je dle očekávání 1920 x 1080, odezva 1 ms, maximální jas 300 cm/m2, nativní kontrast 1000:1 a mezi rozhraní patří D-Sub + DVI-DL + 2x HDMI + DisplayPort 1.2. Udávaná spotřeba je 27 W v provozu a 0,5 W v pohotovostním režimu.

Monitor bude k dispozici celosvětově od listopadu za neuvedenou cenu.

Zdroj: TZ BenQ
reklama