Biostar FX9830M nabídne integrovaný Bristol Ridge s chlazením

Biostar FX9830M nabídne integrovaný Bristol Ridge s chlazením
, , aktualita
Společnost Biostar nedávno vypustila na trh desku A10N-9630E s integrovaným APU od AMD, vedle níž nyní přichází také model FX9830M s výkonnějším modelem. Ve skutečnosti má nejvýkonnější APU své řady. 
K oblíbeným
reklama
Biostar FX9830M ovšem není jako model A10N-9630E deska formátu Mini ITX, i když na první pohled to tak vypadá. Jde o Micro ATX, ale od rozměrů Mini ITX ji dělí skutečně jen málo, a to pár centimetrů na výšku. Má však podobnou výbavu jako odkazovaný model, čili úsporné APU generace Bristol Ridge. Jde o poslední výkřik Bulldozerové architektury, a to model AMD FX-9830P. 
 
 
AMD FX-9830P je APU z roku 2016, které má dva moduly Excavator+ se čtyřmi jádry, a to na taktu 3 až 3,7 GHz, dále 2x 1 MB L2 cache, žádnou L3 cache a integrovaný Radeon R7 s konfigurací 512:32:8 (SP:TMU:ROP) na taktu až 900 MHz. TDP je 25 až 45 W (konfigurovatelné). Dnes jde jistě o čip, který nikoho neohromí, ale jako základ PC pro přehrávání multimédií může bohatě stačit a zvládne i méně náročné 3D hry. 
 
 
Jde také o nepaticové APU, takže je samozřejmé, že Biostar desku vybavil příslušným chlazením. Dále tu najdeme obvyklou výbavu Mini ITX desek, a to dva paměťové sloty DDR4 DIMM a jeden rozšiřující slot PCIe 3.0 x16, díky němuž si můžeme podstatně navýšit grafický výkon. Místo se ale také našlo i pro jeden M.2 se dvěma linkami PCIe 3.0 i SATA a pak tu jsou další čtyři porty SATA 6 Gb/s, což je tak slušná výbava i na malý datový server. 
 
Co se týče pamětí, můžeme si zakoupit až 32 GB na 2400 MHz, dále máme k dispozici 1Gb/s Ethernet (Realtek RTL8111H), audio kodek ALC887 pro 7.1kanálové audio (ovšem vzadu máme jen tři zvukové konektory, kdyby chtěl někdo využít 3,5mm jacky), pak tu je jeden HDMI, dva PS/2, po dvou USB 2.0 a 3.0 a to nepočítáme všemožné headery přímo na desce. 
 
Otázka je, co bude Biostar za takový model chtít. Při použití (mírně řečeno) výběhového APU by to ale rozhodně nemělo být moc.  Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Na Floridě zlepšili vlastnosti perovskitů pomocí pigmentu chinakridonu Na Floridě zlepšili vlastnosti perovskitů pomocí pigmentu chinakridonu
Perovskitové solární panely výrazně zvyšují svou účinnost a snadnost své výroby, a tak je nyní problémem především jejich toxicita a obecně nízká životnost. Obojí by měl o něco zvýšit pigment chinakridon.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
AMD i díky Ryzenům 5000 drtí Intel na Mindfactory AMD i díky Ryzenům 5000 drtí Intel na Mindfactory
Procesory AMD Ryzen 5000 běžně skladem nejsou, ale rozhodně jsou dostupné, pokud jsme ochotni si na ně pár dní počkat, anebo hledat. Odráží se to i na prodejích obchodu Mindfactory, kde AMD zvyšuje náskok? 
Dnes, aktualita, Jan Vítek5 komentářů
Jaký přínos má AMD Smart Access Memory na desce s Intel Z490? Jaký přínos má AMD Smart Access Memory na desce s Intel Z490?
Asus už začal nabízet podporu funkce AMD Smart Access Memory i na moderních deskách pro Intel, a tak byla už jen otázka času, než se objeví první výsledky testů. Je tak funkce SAM na této platformě k něčemu?
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Lisa Su opět promluví v keynote na CES 2021 Lisa Su opět promluví v keynote na CES 2021
Nový rok se už blíží a s ním i další ročník veletrhu CES. Ten letos ještě proběhl v obvyklém režimu, ale příští rok bude jen virtuální, a tak bude i keynote šéfky společnosti AMD "odvyprávěn" jen do kamery. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Intel Rocket Lake na 5 GHz útočí i na Ryzen 7 5800X Intel Rocket Lake na 5 GHz útočí i na Ryzen 7 5800X
Intel se bude snažit brzy na jaře vypustit do světa novou konkurenci pro procesory AMD Ryzen 5000, a to desktopové Rocket Lake-S. Jeden z nich se nyní už předvedl a my jej můžeme srovnat s modelem Ryzen 7 5800X. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek7 komentářů