Biostar FX9830M nabídne integrovaný Bristol Ridge s chlazením

Biostar FX9830M nabídne integrovaný Bristol Ridge s chlazením
, , aktualita
Společnost Biostar nedávno vypustila na trh desku A10N-9630E s integrovaným APU od AMD, vedle níž nyní přichází také model FX9830M s výkonnějším modelem. Ve skutečnosti má nejvýkonnější APU své řady. 
K oblíbeným
reklama
Biostar FX9830M ovšem není jako model A10N-9630E deska formátu Mini ITX, i když na první pohled to tak vypadá. Jde o Micro ATX, ale od rozměrů Mini ITX ji dělí skutečně jen málo, a to pár centimetrů na výšku. Má však podobnou výbavu jako odkazovaný model, čili úsporné APU generace Bristol Ridge. Jde o poslední výkřik Bulldozerové architektury, a to model AMD FX-9830P. 
 
 
AMD FX-9830P je APU z roku 2016, které má dva moduly Excavator+ se čtyřmi jádry, a to na taktu 3 až 3,7 GHz, dále 2x 1 MB L2 cache, žádnou L3 cache a integrovaný Radeon R7 s konfigurací 512:32:8 (SP:TMU:ROP) na taktu až 900 MHz. TDP je 25 až 45 W (konfigurovatelné). Dnes jde jistě o čip, který nikoho neohromí, ale jako základ PC pro přehrávání multimédií může bohatě stačit a zvládne i méně náročné 3D hry. 
 
 
Jde také o nepaticové APU, takže je samozřejmé, že Biostar desku vybavil příslušným chlazením. Dále tu najdeme obvyklou výbavu Mini ITX desek, a to dva paměťové sloty DDR4 DIMM a jeden rozšiřující slot PCIe 3.0 x16, díky němuž si můžeme podstatně navýšit grafický výkon. Místo se ale také našlo i pro jeden M.2 se dvěma linkami PCIe 3.0 i SATA a pak tu jsou další čtyři porty SATA 6 Gb/s, což je tak slušná výbava i na malý datový server. 
 
Co se týče pamětí, můžeme si zakoupit až 32 GB na 2400 MHz, dále máme k dispozici 1Gb/s Ethernet (Realtek RTL8111H), audio kodek ALC887 pro 7.1kanálové audio (ovšem vzadu máme jen tři zvukové konektory, kdyby chtěl někdo využít 3,5mm jacky), pak tu je jeden HDMI, dva PS/2, po dvou USB 2.0 a 3.0 a to nepočítáme všemožné headery přímo na desce. 
 
Otázka je, co bude Biostar za takový model chtít. Při použití (mírně řečeno) výběhového APU by to ale rozhodně nemělo být moc.  Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Asus vylepšuje chlazení: tekutý kov pro všechny Asus vylepšuje chlazení: tekutý kov pro všechny
Teplovodivé materiály vyrobené z tekutého kovu mají nejlepší výsledky jako prostředek pro vedení tepla z jeho zdroje do těla chladiče. Jejich nasazení v praxi ale není tak jednoduché a nese jistá rizika, nicméně Asus se k tomu rozhodl. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
YouTube bude potlačovat videa o 5G sítích způsobujících Covid-19 YouTube bude potlačovat videa o 5G sítích způsobujících Covid-19
Včerejší článek ukazuje jednu z nejnovějších konspiračních teorií, dle níž za šíření nemoci Covid-19 nemůže jakýsi koronavirus z Číny, ale spouštění 5G sítí. Proti tomu se nyní svým způsobem rozhodl bojovat server YouTube.
Dnes, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Krize probudila 40letý mainframe, New Jersey zoufale hledá programátory COBOLu Krize probudila 40letý mainframe, New Jersey zoufale hledá programátory COBOLu
Guvernér New Jersey přišel s neobvyklou žádostí o pomoc. Potřebuje totiž programátory, kteří by obsloužily 40 let starý počítačový systém, na němž navíc běží už 50 let starý software. Kvůli čemu jsou ale zapotřebí? 
Dnes, aktualita, Jan Vítek5 komentářů
Microsoft Edge je nyní druhý nejpopulárnější prohlížeč Microsoft Edge je nyní druhý nejpopulárnější prohlížeč
NetMarketShare hlásí, že popularita webového prohlížeče Microsoft Edge v poslední době prudce vzrostla a díky tomu se nyní z něj stala světová dvojka. Je ale třeba dodat, že Firefox tomu šel naproti. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
NASA představuje koncept pro přežití na Měsíci NASA představuje koncept pro přežití na Měsíci
Nejen NASA má před sebou velký úkol, a to dostat lidi zpět na Měsíc a navíc tam už zůstat. Její šéf Jim Bridenstine ale věří, že vesmírné agentury jsou na to nyní už připraveny a nyní tu máme koncept, jak toho dosáhnout. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek