www.svethardware.cz
>
>
>

Bitmain Antminer E9 pro těžbu Etherea nabídne výkon 32 karet RTX 3080

Bitmain Antminer E9 pro těžbu Etherea nabídne výkon 32 karet RTX 3080
, , aktualita
Pro těžbu kryptoměn, jako je Ethereum, lze použít spoustu hardwaru. Populární jsou grafické karty, ale opravdu vysoký výkon nabídnou až ASICy. Nový Bitmain Antminer E9 zastoupí několik desítek high-endových GPU.
K oblíbeným
reklama
Situace na trhu s grafickými kartami a dalším hardwarem se příliš nelepší. Grafické karty začínají být sice aspoň trochu dostupné, ale pořád jsou za vysoké ceny. Nyní navíc hrozí nedostatek úložišť, jako jsou HDD a SSD, kvůli kryptoměně Chia. Ta už začíná zvedat ceny úložišť v Asii. Dalším hardwarem, který lze pro těžbu kryptoměn použít, jsou specializované ASICy. Společnost Bitmain proto oznamuje svůj nejnovější ASIC Antminer E9. A rozhodně půjde o hodně výkonné železo.
 
Bitmain Antminer E9
 
Zatím jsme se dozvěděli, že má nabídnout opravdu velmi vysoký výkon 3 GH/s, což je ekvivalent 32 GeForce RTX 3080 (ty mají cca 94 MH/s), resp. 25 karet GeForce RTX 3090 (120 MH/s). To vše navíc nabídne při výrazně lepší efektivitě. Spotřeba 2556 W se sice může zdát být vysoká, uvážíme-li ale, že v případě GPU by šlo o 8,8 až 10,2 kW (32×320W, resp. 25×350W), pak jde o příjemně nízké číslo. Hovoří se o tom, že tento ASIC by mohl denně vydělat i přes 230 USD při započítání ceny elektřiny v USA. Cena samotného ASICu není známá, ale spekuluje se, že by se mohla pohybovat někde mezi 20 až 30 tisíci USD.
 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
SteelSeries Rival 5: univerzální herní myš se spoustou tlačítek SteelSeries Rival 5: univerzální herní myš se spoustou tlačítek
Značka SteelSeries oznámila novou herní myš, která se chce zalíbit nejrůznějším typům hráčů. Přesností a rychlostí potěší milovníky FPS, velká nabídka tlačítek se zase hodí pro RPG. K dispozici jsou také voděodolné spínače.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Lenovo představuje 360Hz herní monitor Legion Y25g-30 Lenovo představuje 360Hz herní monitor Legion Y25g-30
Další novinkou společnosti Lenovo je rychlý herní monitor Legion Y25g-30. Ten se může pochlubit opravdu velmi vysokou obnovovací frekvencí 360 Hz. Nebude mu chybět ani podpora technologie Nvidia G-Sync.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Nvidia uvedla mobilní GeForce RTX 3050 a RTX 3050 Ti Nvidia uvedla mobilní GeForce RTX 3050 a RTX 3050 Ti
Nvidia dnes uvedla nové grafické čipy GeForce RTX 3050 a RTX 3050 Ti. V tomto případě šlo o mobilní nasazení, takže můžeme očekávat TGP v rozmezí 35 W až 80 W. V případě modelu Ti se můžeme těšit na 2560 CUDA jader.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Intel oficiálně představuje nové osmijádrové Tiger Lake-H Intel oficiálně představuje nové osmijádrové Tiger Lake-H
Intel už dříve slíbil brzký nástup nových procesorů Tiger Lake-H s až osmi jádry, což dnes plní a oficiálně je uvádí na trh. Jde tak o první mobilní 10nm procesory s tolika fyzickými jádry a ty se uplatní v řadě nových PC. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Konzole One Xplayer využije procesory Intel Tiger Lake Konzole One Xplayer využije procesory Intel Tiger Lake
Pokud jde o herní konzole využívající hardware x86, pak máme obvykle na mysli spíše něco od AMD. Nová One Xplayer je však založena na běžných mobilních procesorech Intel Tiger Lake s grafikou generace Xe. 
Včera, aktualita, Jan Vítek