www.svethardware.cz
>
>
>

Bývalý šéfdesignér Applu bude pracovat pro Ferrari

Bývalý šéfdesignér Applu bude pracovat pro Ferrari
, , aktualita
Jony Ive pracoval 27 let pro Apple, kde stál za designem mnoha produktů této značky. Před dvěma lety založil vlastní firmu LoveFrom a jedním z dalších zákazníků bude legendární automobilka Ferrari.
K oblíbeným
reklama
Za designem mnoha produktů  značky Apple za posledního čtvrt století (ať už HW jako iMac, iPhone, iPad, iPod nebo SW jako např. operační systém iOS) stojí Sir Jony Ive. Tuto firmu ale v polovině roku 2019 opustil a založil vlastní studio LoveFrom. Tím se Ive osamostatnil a nyní může navrhovat design pro nejrůznější produkty pro různé společnosti. Jedním z klientů studia se stala nedávno služba Airbnb, dalším klientem je možná překvapivě automobilka Ferrari. Ve firmě vedle něj bude pracovat i Marc Newson, další z bývalých designérů Applu.
 
Ferrari 296 GTB
 
Více detailů o víceletém kontraktu zatím nemáme. I když je tu možnost toho, že budou stát za designem některého z vozů, pravděpodobnější je spíše práce na některých detailech nových aut Ferrari, např. uživatelského rozhraní dotykových obrazovek nebo některého z příslušenství a merchandise produktů značky. Nicméně ani design vozu není vyloučen. Ive v minulosti projevil zájem i o automobilový design, Newson pracoval na designu konceptu Fordu 021C a je nadšencem do klasických aut. Spekuluje se o tom, že oba mohli pracovat i na designu elektrického auta Applu, o kterém se mluví už několik let.
 
Ford 021C
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
NZXT BLD Kits: PC stavebnice pro ty, kteří se bojí si sami vybrat NZXT BLD Kits: PC stavebnice pro ty, kteří se bojí si sami vybrat
Anebo také pro ty, kteří nemohou sehnat potřebnou grafickou kartu a přitom nechtějí přijít o možnost si své PC postavit z běžně dostupných komponent. Od NZXT k tomu dostanou příležitost díky BLD Kitům.
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
GeForce NOW RTX 3080: nová generace se zaručeným výkonem GeForce NOW RTX 3080: nová generace se zaručeným výkonem
Společnost NVIDIA představuje novou generaci své cloudové herní platformy, kterou představuje nový typ členství označený jako GeForce NOW RTX 3080. Je tak zřejmé, že předplatitelé získají výkon karty RTX 3080. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
CD Projekt Red odkládá next-gen verze Zaklínače 3 i Cyberpunku 2077 CD Projekt Red odkládá next-gen verze Zaklínače 3 i Cyberpunku 2077
Loni touto dobou jsme se už těšili na brzké vydání hry Cyberpunk 2077, ze kterého se však pro CD Projekt Red stala (především konzolová) katastrofa. Další problém přišel s hackem jejích serverů, a tak není divu, že původní plány už neplatí. 
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Raspberry Pi poprvé v historii zdražují, které a o kolik? Raspberry Pi poprvé v historii zdražují, které a o kolik?
Nabídku nadace Raspberry zdobily pevně dané a očekávatelné ceny, které se v případě starších modelů ještě postupně snižovaly, tedy pokud nebyl daný hardware rovnou stažen z nabídky. Nyní ale přichází opak. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
AMD Cezanne Refresh: čekají nás mobilní APU s křemíkem Barcelo? AMD Cezanne Refresh: čekají nás mobilní APU s křemíkem Barcelo?
O plánech společnosti AMD není snadné mít přehled, a to především proto, že sama spíše mlčí, a tak vzniká prostor pro mnohé spekulace a celkový obrázek si musíme dávat dohromady po střípcích. A jeden takový nese název Barcelo. 
Včera, aktualita, Jan Vítek