Carmack obviněn z ukradnutí technologie pro Oculus Rift

Carmack obviněn z ukradnutí technologie pro Oculus Rift
, , aktualita
Zanedlouho poté, co se už začaly uklidňovat vášně spojené s akvizicí firmy Oculus VR Facebookem, byl John Carmack firmou ZeniMax Media obviněn z toho, že jí ukradl klíčovou technologii, která stojí za úspěchem headsetu Oculus Rift.
K oblíbeným
reklama
Na konci března se objevila informace, že Facebook za dvě miliardy dolarů koupí Oculus VR, čili firmu stojící za očekávaným headsetem virtuální reality Oculus Rift. John Carmack, který v Oculus VR pracuje na pozici CTO, sám později vysvětlil, proč se vedení firmy rozhodlo spojit se s Facebookem. Dle něj bude trh s virtuální realitou dříve nebo později veden velkými firmami, takže pro Oculus VR tu byla jen ta otázka, s kým se spojit. Sám Carmack nepředpokládal, že to v jejich případě bude právě Facebook, ale věří, že právě ten se stane zdrojem prostředků k dosažení cílů firmy Oculus VR.

Nyní však přichází obvinění ze strany ZeniMax Media, což je herní vydavatel stojící třeba za sérií The Elder Scrolls. Ten poslal po jednom dopisu firmě Oculus a Facebook, v nichž obviňuje právě Johna Carmacka, že bez povolení použil technologii vlastněnou ZeniMaxem (kterou měl vyvinout právě Carmack, když u nich pracoval) a právě ta umožnila, aby se headset Oculus Rift stal realitou. Navíc prý nejde pouze o tento headset, ale také o konkurenční Sony Project Morpheus, který má být na oné technologii založen.

Oculus nároky firmy ZeniMax zcela odmítá a komentuje je jen jako trapné a absurdní nároky vznesené někým, kdo vycítil příležitost získat něco z dvoumiliardového obchodu. I Carmack sám se k tomuto obvinění vyjádřil. Dle něj nebyl patentován žádný výsledek práce, kterou pro ZeniMax udělal. Tato firma prý vlastní kódy, které pro ně napsal, ale nevlastní VR technologie, přičemž Oculus nevyužívá žádné kódy vlastněné ZeniMaxem.

Dnes se navíc objevila zpráva, že na svém VR headsetu začal pracovat také Microsoft. Potvrdil to Phil Spencer, který řídí divizi vyrábějící Xbox. Uvedl rovněž, že Microsoft není v této oblasti nováčkem a jeho výzkumný tým již dříve koketoval se systémy virtuální reality. Nicméně Microsoft zatím nemá nic konkrétního, co by mohll ukázat, takže je jasné, že je za ostatními výrobci poněkud pozadu.

Zdroj: Hexus.net
reklama
Nejnovější články
Asusu unikla nepředstavená mobilní GeForce RTX 3050 Ti Asusu unikla nepředstavená mobilní GeForce RTX 3050 Ti
Asus na svých stránkách zveřejnil informace o notebooku TUF Dash F15. To by nebylo nic až tak zvláštního, kdyby se ve specifikacích neobjevil dosud nepředstavený mobilní čip Nvidia GeForce RTX 3050 Ti.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
John McAfee obviněn z podvodu s kryptoměnami, hrozí mu 100 let vězení John McAfee obviněn z podvodu s kryptoměnami, hrozí mu 100 let vězení
Bude-li mít John McAfee smůlu, v životě už nevytáhne paty z vězení. 75letému podnikateli totiž v USA hrozí až 100letý trest v souvislosti s obviněním z podvodů s kryptoměnami. Ty měl nejprve nakoupit a poté propagovat na sociálních sítích.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Google reaguje na digitální daň: zvýší ceny reklamy o 2 % ve Francii a Španělsku Google reaguje na digitální daň: zvýší ceny reklamy o 2 % ve Francii a Španělsku
Několik států se snaží více zdanit technologické giganty, jako jsou Google nebo Facebook. Např. ve Španělsku a Francii na to Google zareaguje tím, že pro inzerenty zdraží reklamu. Ti tak za stejný počet kliků zaplatí více.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Diablo II: Resurrected dovolí použít uložené pozice z původní 20 let staré hry Diablo II: Resurrected dovolí použít uložené pozice z původní 20 let staré hry
Už dobře víme, že Blizzard chystá remaster legendární hry Diablo II. Ponese název Diablo II: Resurrected a bude natolik spřízněná s původní hrou, že dokonce dovolí použít uložené pozice staré i více než 20 let.
Včera, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Razer uvádí své první chytré brýle Anzu. Nahradí sluchátka Razer uvádí své první chytré brýle Anzu. Nahradí sluchátka
Razer Anzu jsou chytré brýle v nenápadném designu, které po spárování se smartphonem umožňují hlavně poslech hudby nebo telefonování. Fungují také jako sluneční brýle, i když čočky lze vyměnit za dioptrické.
5.3.2021, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář