www.svethardware.cz
>
>

CATL postaví recyklační centrum na akumulátory za 110 mld. Kč

CATL postaví recyklační centrum na akumulátory za 110 mld. Kč
, , aktualita
Recyklace akumulátorů je ožehavým tématem a největší čínský výrobce baterií CATL toto nenechává bez povšimnutí. Postaví v Číně obrovské recyklační centrum, které vyjde v přepočtu na 110 mld. Kč.
K oblíbeným
reklama
Společnost CATL je největším čínským výrobcem akumulátorů a také jednou z předních firem, co se týče jejich vývoje. Neopomíjí ale ani jejich recyklaci. Už v roce 2013 koupila firmu Brunp Recycling, kde se ročně zpracovalo na 6000 tun akumulátorů. Každý rok takto vyprodukovala okolo 4500 tun recyklovaných materiálů z jejich článků, ať už jde o sloučeniny niklu, manganu, kobaltu, lithia, síry a dalších (pro NMC, LCO i další akumulátory) s celkovou efektivitou recyklace 98,58 %. Celková recyklační kapacita společnosti CATL však činí 120 tisíc tun a uvádí efektivitu dokonce 99,3 %.
 
CATL logo
 
Nicméně ani taková kapacita zdaleka nebude stačit tomu, co se chystá. Akumulátory z prvních elektromobilů se začínají objevovat stále častěji a budou si žádat recyklaci. V roce 2017 šlo o necelých 28 tisíc tun, pro rok 2020 se hovoří o 200 tisících tunách a do roku 2025 to má vzrůst na 780 tisíc tun. CATL tak chce v Yichangu v provincii Hubei postavit obří recyklační centrum. Má vyjít na 32 miliard čínských juanů, což odpovídá zhruba 110 mld. Kč. Zpracovávat bude lithiové akumulátory typu LFP, NMC i LCO, výstupem bude také grafit a kyselina fosforečná. Zatím ale není jasné, kdy bude centrum dostavěno.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
ASML: cesta z boudy ke světové dominanci ASML: cesta z boudy ke světové dominanci
Existuje mnoho známých firem, které začaly velice skromně v garážích či nuzných přístřešcích a asi nejznámější je v tomto ohledu Apple. My se ale nyní zaměříme na firmu, bez níž by ani Apple nebyl tam, kde je nyní. Jde o holandskou ASML.
Dnes, článek, Jan Vítek1 komentář
Bitcoin se dostal už i na burzu v New Yorku, obchoduje se jako futures kontrakt Bitcoin se dostal už i na burzu v New Yorku, obchoduje se jako futures kontrakt
Kryptoměny sice v mnoha lidech nebudí důvěru, což mnohdy platí i pro Bitcoin, ale poslední dobou se zdá, že ho veřejnost přeci jen začíná akceptovat. Dokonce se s ním fe formě futures kontraktů začalo obchodovat i na newyorské burze NYSE.
Včera, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů
QNAP nabízí tenký přenosný NASbook TBS-464 pro čtyři SSD QNAP nabízí tenký přenosný NASbook TBS-464 pro čtyři SSD
Díky moderním SSD v podobě M.2 kartiček je možné tvořit také pozoruhodně malé NAS servery, které společnost QNAP nabízí již delší dobu coby NASbook. Nyní je tu nový model pro čtyři M.2 SSD, a sice TBS-464.
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Gelsinger: Apple přinutíme se vrátit nabídkou lepších produktů, než mají sami Gelsinger: Apple přinutíme se vrátit nabídkou lepších produktů, než mají sami
Intel ústy svého šéfa Patricka Gelsingera přiznal, že nezvládl nabídnout takové čipy, které by dokázaly konkurovat dnešní úrovni čipů tvořených samotným Applem. Nicméně Intel hodlá Apple přinutit k návratu. 
Včera, aktualita, Jan Vítek16 komentářů
Atomovka proti asteroidu: nakonec přeci jen dobrý nápad? Atomovka proti asteroidu: nakonec přeci jen dobrý nápad?
V posledních desetiletích vědci varovali, že pokus rozmetat asteroid jaderným výbuchem by nemusel být zrovna vhodný a spíše by mohl celý problém ještě zhoršit. Simulace z Lawrence Livermore National Laboratory ale tvrdí něco jiného. 
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře