www.svethardware.cz
>
>

CATL postaví recyklační centrum na akumulátory za 110 mld. Kč

CATL postaví recyklační centrum na akumulátory za 110 mld. Kč
, , aktualita
Recyklace akumulátorů je ožehavým tématem a největší čínský výrobce baterií CATL toto nenechává bez povšimnutí. Postaví v Číně obrovské recyklační centrum, které vyjde v přepočtu na 110 mld. Kč.
K oblíbeným
reklama
Společnost CATL je největším čínským výrobcem akumulátorů a také jednou z předních firem, co se týče jejich vývoje. Neopomíjí ale ani jejich recyklaci. Už v roce 2013 koupila firmu Brunp Recycling, kde se ročně zpracovalo na 6000 tun akumulátorů. Každý rok takto vyprodukovala okolo 4500 tun recyklovaných materiálů z jejich článků, ať už jde o sloučeniny niklu, manganu, kobaltu, lithia, síry a dalších (pro NMC, LCO i další akumulátory) s celkovou efektivitou recyklace 98,58 %. Celková recyklační kapacita společnosti CATL však činí 120 tisíc tun a uvádí efektivitu dokonce 99,3 %.
 
CATL logo
 
Nicméně ani taková kapacita zdaleka nebude stačit tomu, co se chystá. Akumulátory z prvních elektromobilů se začínají objevovat stále častěji a budou si žádat recyklaci. V roce 2017 šlo o necelých 28 tisíc tun, pro rok 2020 se hovoří o 200 tisících tunách a do roku 2025 to má vzrůst na 780 tisíc tun. CATL tak chce v Yichangu v provincii Hubei postavit obří recyklační centrum. Má vyjít na 32 miliard čínských juanů, což odpovídá zhruba 110 mld. Kč. Zpracovávat bude lithiové akumulátory typu LFP, NMC i LCO, výstupem bude také grafit a kyselina fosforečná. Zatím ale není jasné, kdy bude centrum dostavěno.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Rozdíl 1 milimetru stačí, staré chladiče mohou být pro Alder Lake nevhodné Rozdíl 1 milimetru stačí, staré chladiče mohou být pro Alder Lake nevhodné
Mluvíme tu pochopitelně především o montážních systémech chladičů, které ale často bývají jejich nedílnou součástí, kterou ani nelze vyměnit. Konkrétně pak jde o dopad odlišné výšky procesoru nad základní deskou. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
PlayStation 5 dostala nový zdroj, funguje lépe? PlayStation 5 dostala nový zdroj, funguje lépe?
Herní konzole Sony PlayStation či Microsoft Xbox rozhodně nejsou vytvořeny s možností snadné výměny napájecího zdroje s nabídkou různých modelů, ovšem to neznamená, že taková výměna není možná. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
AMD Instinct MI250X: vícečipové GPU se 48 TFLOPS v FP64 AMD Instinct MI250X: vícečipové GPU se 48 TFLOPS v FP64
Od známého leakera ExecutableFix se dozvídáme detaily o grafických akcelerátorech AMD řady MI200. Jedná se konkrétně o dvě verze, a sice MI250 a MI250X a blíže představena byla konkrétně MI250X.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Morgan Stanley: Elon Musk se asi stane 1. dolarovým bilionářem díky SpaceX Morgan Stanley: Elon Musk se asi stane 1. dolarovým bilionářem díky SpaceX
Titul nejbohatšího člověka na planetě si opětovně uzmul Elon Musk a podle analytika banky Morgan Stanley by se mohl stát prvním bilionářem v historii. Neměla by to však být Tesla, která na tom bude mít lví podíl.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Prototyp Starship SN20 úspěšně absolvoval statický zážeh Prototyp Starship SN20 úspěšně absolvoval statický zážeh
Soukromá kosmická společnost Elona Muska SpaceX se svým prototypem SN20 posouvá vývoj kosmické lodi Starship opět kupředu. SN20 úspěšně absolvoval statický zážeh svých motorů, čímž se otevřely dveře k dalším testům.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková